'Sabit İNCE' tarafindan gonderilmis yazilar.

18 Ara

Aşk ve Şair Sevdası

Şair sevdasını sorma bana şair sevdası; şiir gibi kolay değil canım Şair de zor adamdır hani

18 Şub

Ordu Çürüklerini mi Ayıklatıyor ?

Ergenekon davası iddianame kabul edilirse başlayacak, yoksa Haham Tuncay’ ın 32. günde açıkladığı gibi hiçbirşey çıkmayacak ve olan ülkemin güzel insanlarına olacaktır. 

06 Oca

Herikli Kız İsteme Adet Ve Usulleri

HERİKLİ KIZ İSTEME ADET VE USULLERİ: Bütün türkmen aşiretlerinde benzeri şekilde olmasına rağmen Herikli aşiretinde de kız isteme adet ve usulleri elbette vardı. Bunlar ufak tefek değişikliklerle Tüm herikli aşiretinde uyulan ve gözetilen adet ve usullerdir.

05 Oca

Herikli’de Aşireti Bulgur Kaynatma Adetleri

Daha önce Herikli aşiretinin çok büyük bir Türkmen aşireti olduğunu, Yörükler ve Avşarlar arasına karışanların olduğu gibi, yörük ve Avşarlardan da

28 Ara

Dosta Mektuplar (II)

Sevgili Dost, Yine yazmakta geciktim biliyorum. Ama yazmak o kadar kolay mı sanıyorsun. Ne yazacaksın, konu çok ama nasıl ve ne için yazacaksın? Ama bugün çok güzel bir olay yaşadım ve seninle de paylaşmak istedim.

27 Ara

Dosta Mektuplar (I)

Sevgili dost, Uzun zamandır yazamadım biliyorum. Bunun için üzgünüm. Ama bundan sonra sık sık yazıp, hal ve ahvalimi, düşüncelerimi yazmaya çalışacağım.

08 Ara

Başlarken

Yazı hayatımda en zorlandığım konu başlarken yazısı yazmak olmuştur. İşte yine öyle bir zorlukla karşı karşıya bir başlarken yazısı yazmak zorunda kalıyorum. İnanın diğer yazılarımda bu kadar hiç zorlandığımı hatırlamıyorum.

03 May

Tek Hassa Tes Mi Ya Diğerleri?

Türk eğitim sendikası kayseri 2. nolu şubesince Ermenistan kapısı açılmasın imza kampanyası toplumu ve hepimizi mutlaka derince düşündürmelidir. Önce neden Tes kayseri şubesi? Tes”in genel merkezi yok mu? Var elbette. Ama nedense ses yok ve iş Kays.

30 Mar

Şaibeli Seçim De AKP Sendeledi Mi?

Şaibeli bir seçimi geride bıraktık. Hemde gerçekten şaibe ve 10 can kayıplı, 111 yaralı ile kapatılmış bir blanço ile.

28 Mar

Gazeteden Niye Kovuldum

40 yıllık yazın ve basın hayatımda başıma ilk defa gelen ve yazı yazdığım gazeteden atılmamla sonuçlanan olayı sizlerle paylaşmak, kamuoyuna gerçekleri açıklamak üzere sizlerle dertleşmek için buradayım.

15 Mar

Özhaseki Şu Trilyonların Hesabını Bir Verin De…

Aşağıdaki yazıdan sonra gazeteye baskı yaparak Kayseri”nin Akp”li Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki yazar sabit ince”yi gazeteden kovduruyor ve susturmak istiyor.

19 Oca

Severek Ölür Şairler

Bugün sizlerle bir şairi ve bir şiirini paylaşıp, biraz politik ve günlük hayatın yoğunluklarından uzaklaştırmak ve dinlendirmek istiyorum.

10 Oca

Halk Filozofu Ömer Çolakoğlu’nun Filozofum Şiiri

HALK FİLOZOFU ÖMER ÇOLAKOĞLU’NUN FİLOZOFUM ŞİİRİ ÜZERİNE… Halk Filozofu Ömer Çolakoğlu”nu Kayseri de tanıdım.

11 Kas

Bir Kürt Genci İle MSN Sohbeti

Kürt Genci:merhaba dayı sabitince@kozaklim.com: merhaba Kürt Genci: isim sabitmiydi sabitince evet ben seni hatırlayamadım

26 Eki

Şairler Birliği Kayseri Toplantısı Üzerine

ŞAİRLER BİRLİĞİ KAYSERİ TOPLANTISI ÜZERİNE Türkiye Şairler Birliğinin bu yılki toplantısı Kayseri”de yapıldı.

28 Haz

Bir Doğan Ümit Aksel Vardı

Doğan dostu hangi yıldı hatırlayamıyorum ama o yıllar Kayseri de matbaacılık yapıyordu ve çok sık karşılaşıyorduk. Bir ara Kayseri den gitti ama yapamadı ve olmadı geri döndü kayseriye. Ama Kayseri

27 Haz

DTP nin Açılımı Yeterli Mi ???

DTP’NİN AÇILIMI YETERLİ Mİ? MHP ile tokalaşarak uzlaşma görüntüsü veren, ardından “Milli takımın maçlarına gidebiliriz” açıklamasıyla dikkat çeken DTP, üçüncü açılım olarak “şehit

26 Haz

Türkiye Iraka Girecek Ama…

 TÜRKİYE IRAK’A GİRECEK AMA… Seçimlerden önce yazdığım bir yazımda seçim sonuçlarının nasıl olacağı ve kimin seçimlerde galip geleceğini çok farklı bir şekilde değerlendirmiş ve seçim sonucunda ya Küreselcilerin, ya da

09 Haz

Vali, Başkan Ve Nevşehire Sitem

VALİ,BAŞKAN VE NEVŞEHİRE SİTEM Neden yazımın başlığını böyle koydum diye belki düşünecek ve ne saçmalıyor bu adam da diyeceksiniz. Belki ilk2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank