content

24 Haz

Kurşun Kalem Dergisi

Dergiler serimizde yeralan, İzmir’de iki ayda bir yayınlanan edebiyat dergisi Kurşun Kalem’in 20 nci sayısı masamda. 64 sayfalık zengin içerikli görünümüyle, sanatseverlerin karşısına çıkan, çıkarılan Kurşun Kalem’in kimliğine bakıyorum öncelikle:

Sahibi, Yazı İşleri Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni: Emine Ömer.

Yayın Danışmanı Gültekin Emre,

Görsel Yayın Danışmanı: Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar,

İletişim adresi: P.K. 25 Karşıyaka- İzmir. Tlf: 0232 367 19 20

M.Ö.(Mine Ömer) imzalı bir sunuş var ilk sayfada. Buranın bir yerinde: “İçtenliğin ortadan kalktığı yerde yabancılaşma başlar. Duyarlı olmak başkasına yapılan yanlışı görmemezlikten gelmemek, yaşamın devamlılığı için önemlidir” deniliyor ve doğru söyleniyor.

Masamdaki 20 nci sayının gündemi: Telif, olarak seçilmiş.

Dergi içinde, sayfalarında imzaları görünenlerden bazılarının sıralanışı şöyle: Gültekin Emre; Bülent Güldal, esen Aslandoğan, Ahmet Günbaş, Aydan Yalçın, Mustafa Sütlaş, Mine Ömer, Av. Ünsal Piroğlu, Arife Kalender, Mehmet Yaşın, Ünsal Çankaya, Ülkü Başsoy, Turgut Baygın, Serdar Çakıcıoğlu, Betül Tarıman vd. Kurşun Kalem Dergisinin arka kapağında yeralan Betül Tarıman imzalı ‘Düğme’ başlıklı şiirden:

 

Aydanan çıkarttığım yüz,

Bir frezyanın solmuş hali.

Düğmeden başlayan hayal,

Bakışın değdiği ayna tehlikeli.

Sonra, Kurşun Kalem Dergisinin 20. sayfasında başlayan “Hırs, duyarlılığın önüne geçer mi? Başlıklı Mine Ömer imzalı yazının satırları arasına dönelim:

Buradan aldıklarımız:

2005’te bir sonbahar akşamı internetten, Kıbrıs Gazetelerinden haberler okuyordum. O gece dikkatimi çeken haber hayli ilginçti. Bir anma töreninde yıllar önce yazdığım şiirimin başlığı ile aynı adı taşıyan şiirin, törende bulunanlara duygulu anlar yaşattığı yazıyordu. Şiiri okuyan kişinin de adı o günkü tüm Kıbrıs gazetelerinde yeralıyordu.

Anlatım böyle başlıyor. Sürüp gidiyordu efendim.

Etiketler : ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank