'İsa KAYACAN (Prof. Dr.)' tarafindan gonderilmis yazilar.

01 Ara

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesinde Cahide Ulaş Aytar’ın Sanat Sayfası

Tekirdağ ilimiz merkezinde günlük yayınlanan, rahmetli Cahit Çelebi dostumun yayınını sürdürdüğü Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi günlük yayınlanışıyla 61. yayın yılı içerisinde. Eğetimci, şair, yazar, araştırmacı

29 Kas

Şanlıurfa Dergisi

Şanlıurfa’dan “Şurkav Şanlıurfa” Dergisinin 16. sayısı masamda. Aylık olarak okurlarının karşısına çıkan, çıkarılan “Şurkav Şanlıurfa” Dergisi, “Şanlıurfa İli Kültür, Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı” tarafından yayınlanıyor, gün yüzüne çıkarılıyor.

27 Kas

Ahmet Tufan Şentürk’ün Anlatım Zenginliği

Güçlü mısralarıyla, şiirimizin zirvesine bağdaş kurup oturan, buradan seslenen, şiirimizin beş yıldızlı çınarı rahmetli Ahmet Tufan Şentürk ağabeyimizin güçlü şiirlerinden ikisinin daha mısraları arasında gezmek, mısra örnekleri nakletmek istiyorum efendim:

26 Kas

Sistem Ofset’ten Gelenler

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Merkez Kütüphanesine bağış olarak gönderdiğim kitap ve dergilerin bana ulaşmasında katkısı bulunan dostlarımın, kuruluşlarımızın yöneticilerinin

25 Kas

Güzide GülPanır Taranoğlu’nun Sistem Ofset’ten Gelenler

Şairlerimizin, şairelerimizin yazdıklarından, yayınladıklarından okudukça, onların satır ve mısraları arasında gezdikçe duygularımız daha bir değişiyor, onlarla ilgili bilgilerimiz genişliyor, artıyor.

24 Kas

İsmail Kara’dan Bana

Ankara’da yaşayan, buradan seslenen, şair, yazar ve araştırmacı İsmail Kara’nın bu satırların yazarı İsa Kayacan’a ithaf ettiği, duygularını ortaya koyduğu şiirlerinden bazıları, Haziran 2010’de Ankara’da yayınladığım “Bana yazılan şiirler” adlı kitabımda yer aldı.

23 Kas

Kültür Dünyamızın Işıkları, Dergilerimiz

Kültür dünyamıza ışık olanların başında, dergilerimiz gelmektedir. Bu dergilerden önceki değerlendirmelerimizde pek çok kez sözettik, sözetmeye devam ediyoruz. Bunlar: KARINCA DERGİSİ:

22 Kas

Rıza Akdemir’den Ahmet Tufan Şentürk’e

Şairlerimizin, yazarlarımızın sevdiklerine karşı ortaya koyduğu duyguları birbirlerine ithaf ettiği şiirleri vardır.  Bu şiirlerin yıllar sonra bile anlam zenginliklerinin muhafaza edildikleri görülür. Her ikisi de rahmetli olan, Rıza Akdemir’in, Ahmet

21 Kas

Coşkun Mutlu’dan: 2. Baskılı Yusuf ve Züleyha

Coskun Mutlu, Ankara’da yaşayan, şair ve yazarlarımızdan, araştırmacılarımızdan. Kısa sürede, Türk edebiyatı içerisinde, yolunda aldığı mesafenin önemliliğini belirtmeli, kaydetmeliyiz.

20 Kas

İsmet Bora Binatlı’dan Gelenler

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bağış olarak gönderdiğim kitap ve dergilerin toparlanışında katkıları bulunan isimlerden biri de şair, yazar ve araştırmacı

19 Kas

M. Emin Acun’dan: Üşüyen Düş

65 sayfalık bir şiir kitabı. Mehmet Emin Acun imzalı, merkezi Ankara’da bulunan, eğitimci, şair, yazar ve araştırmacı Metin Turan’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Ürün yayınları arasında Günyüzü gören bir kitap.

18 Kas

A. Erkan Fişenk’ten: Bir sokağın hikâyeleri

Merkezi Ankara’da bulunan, eğitimci, şair, yazar ve araştırmacı Metin Turan’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Ürün Yayınları arasında Günyüzü gören kitaplardan birinin adı: 1. Erkan Fişenk imzalı, Bir Sokağın Hikâyeleri.

17 Kas

Ahmet Z. Özdemir’den: Gün Gördüm, Günler Gördüm

Merkezi Ankara’da bulunan, eğitimci, yazar, şair, araştırmacı Metin Turan’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Ürün yayınları arasında Günyüzü gören kitaplardan birisinin sayfalarındaki gezintimle merhaba.

16 Kas

Ümit Kayaçelebi Duygularının İçinden

Van ilimiz merkezinden seslenen, şiir, yazı ve araştırmalarıyla bilinip alkışlanan, Türkiye Radyolarının vefalı sesi, duygu zenginliği içinde dostlarıyla selamlaşan Ümit Kayaçelebi’nin şiirleri, 61. yayın yılı içerisinde bulunan günlük

15 Kas

Ali Gözütok’dan Bana

Ali Gözütok, Burdurlu hemşehrilerimden. Eli kalem tutan, düşünen, yazıp yayınlayanlardan… Bu satırların yazarı İsa Kayacan’a yazdığı şiirleri var Ali Gözütok’un Bu şiirlerin bir kısmı,

14 Kas

Metin Turan’dan Gelenler

Merkezi Ankara’da bulunan, Ürün Yayınlarının sahibi, yöneticisi, onlarca önemli eserin yayınlanmasının teşvik edicisi, yazar, araştırmacı, eğitimci Metin Turan’dan bana ulaştırılan kitaplar; Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi merkez kütüphanesine gönderilmek üzere gelenlerdi.

13 Kas

A. Erkan Fişenk’ten: Bir Sokağın Hikâyeleri

Merkezi Ankara’da bulunan, eğitimci, şair, yazar ve araştırmacı Metin Turan’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Ürün Yayınları arasında Günyüzü gören kitaplardan birinin adı:

12 Kas

Ahmet Z. Özdemir’den:

Merkezi Ankara’da bulunan, eğitimci, yazar, şair, araştırmacı Metin Turan’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Ürün yayınları arasında Günyüzü gören kitaplardan birisinin sayfalarındaki gezintimle merhaba.

11 Kas

Osman Akkoç’un Giden Yolları

Burdur ilimizin Gölhisar ilçesinde yaşayan, buradan seslenen, şair, yazar, araştırmacı, halk ozanı Osman Akkoç’un uzayıp giden yolları vardır. Değişik yerleşim biriklerimize doğru uzanır bu yallar. Bazen, Gölhisar’dan Burdur’a bazen Gölhisar’dan

10 Kas

Edebiyat Ortamı Dergisi

Ülkemizde yayınlanan dergi sayısı bir hayli fazla maşallah… Bunun genel kültürümüz açısından, sanat ve edebiyat dünyamız açısından önemli olduğu belirtmeliyiz öncelikle.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank