content

ikradan-mahyaya-aydinlanma

15 Eki

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!..

Her şeyin bir zirve noktası olduğu gibi, bir “zirve” vardır birde “gücün zirvesi!..” Siyasetin, ticaretin, makamın, rütbenin ve dahi şan ve şöhretin vs…

Bir bilge diyor ki: “İnsan bir yolcudur, çocukluktan gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, oradan da hesap gününe kadar bu yolculuk devam eder gider.”

Dünya hayatı ortalama 70-80 sene bir ömürdür. Akıl ve irade ile ebedî hayatta felâha, kurtuluşa erişme mekânıdır dünya. Kimse kendini, yuları bırakılmış, kırlarda kendi başına dolaşan yılkı atı gibi görmesin. “Bu meydan-ı imtihanda olanlar başıboş değiller; saadet sarayları ve zindanlar onları bekliyor...”

Evet, “gücün zirvesi” demiştik.

Biraz kitap karıştıranlar bilir.

Yirmili yılların başında Almanya’nın “Boveyra eyaletindeki Münih’ten Berlin’e gözlerinden öfke alevleri saçan bir genç gelir.”

Hastalık ve yoksulluk içinde kıvranmaktadır.

Güya büyük(!) İnsanlar tarafından keşfedilmiştir.

Dünyanın işlerini kendilerine görev bilenler için seçilmiş kaftandır. “Gücün zirvesi”ne geldiği zaman bu genç adam görevini dünyanın işini görenlerin asla unut(a)mayacağı bir titizlikle yapmıştır.“Ölü bendelerden tepeler oluşturmuştur.”

Dünyanın en büyük katili bu saygıdeğer(!) “Adolf Hitler” Führer’liğinde başlayan bu trajik yolculuğun sonunda “ikinci dünya savaşı sona ermiş 70 binden fazla insanın kanı bir hiç uğruna kara toprağa akmıştır.” Dünden bu güne “gücün zirvesi”indeki bu “zalim” adamaların trajik-acıklı sonuçları herkesin malumudur.

Kabilden-Firavuna,

Mervan’dan Yezit’e,

Saddamdan, Mübarek’e…

Arapların güya çağdaş elçisi, yeşil kitaplı Kaddafi’nin, “gücün zirvesi”ndeki saldırgan ruh halleri, “halkın” yada “hakkın” gücü karşısında yok-oluşun acıklı destanıdır.

Alma mazlumun ah-ını çıkar aheste aheste özdeyişi boşuna değildir…

Bu kısa mesajımızı kutsal kitabımız “Kur’anı Kerim”de en güzel ifadesiyle örnek gösterilen “Hz.Yusuf”un “Gücün Zirvesi”ndeki örnek tavrıyla noktalayalım.

“Kardeşlerinin kıskançlığından,

Kuyunun karanlığından,

Pazarda köle olarak satılmaktan,

Saraydaki kadınların fitnesinden,

Ve mısır zindanlarından alnının akıyla zirveye yürüyen, Hz Yusuf” tamda yaşanılası zamanda “Gücünün Zirvesi”nde bakın neler söylüyor:

“..(Yusuf) Rabbim, Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana hadiselerin, “rüyaların” tabirini öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahrette benim velim Sensin! Benim ruhumu Müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!" (Yusuf Suresi 12/101)

Müthiş bir mesaj!

Anlayıp ibret alanlara ne mutlu…

Ne diyelim; “Zalimler için yaşaşın CEHENNEM!..”

Selam gönderilen barış, sevgi, saygı elçilerine…

Hamd Alemlerin Rabbi Olan ALLH’a…

 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

Dinsiz Milletlerin Devamına İmkan Yoktur…

 

DÜŞÜN-TAŞIN

Acılar dikense SEVGİ bir güldür…

 

GÖNDERMELER

-Delikanlılığı ve vefayı cebinde bir kırmızı mendil gibi taşıyan dünya liderinin kim olduğunu bilmeyen var mı?

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Aklın, ahlakın, irfanın, erdemin, hikmetin, adaletin, vicdanın insanlık onurunun, milli şuurun sözcüsü olduk olmaya da devam edeceğiz, Kararı Yüce Allah’tan ve halktan bekleriz başka bir merciden değil.” Söylemlerine katılamayan var mı?  

 -Valimiz Hüseyin Avni COŞ’un Prenses Kızı Feride Nihal COŞ ile Paksoy Ailesinin Prensi Saadettin ALTUĞ’un, Evliliğin mutluluğunu, bekarlığın sulatanlığına tercih ederek evlenecekleri 21 Ekim 2012 Pazar Günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Solonun da olacağımı bilmeyen, duymayan var mı?

-Ekspres’in önemli saç ayaklarından Gökhan ATILGAN ile işadamı Enver DALKIRAN’ın 3 dostları, Besni Prensi, aynı zamanda Yüreğir Başkan Vekili Mustafa ÇOBAN’ı televizyon programındaki yükselen reytinginden sonra kıskanmaya başladıklarından haberiniz var mı?

-CHP eski İl Başkanı, işadamı Zeydan Karalar’ın inşallah yarın sabah 09’15’te Akdeniz Televizyonunda Mertçe Söyleşi’nin konuğu olacağını biliyor musunuz?

-Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Ziyaettin YAĞCI’nın katıldığı Mertçe Söyleşi’de, izleyiciden 10 üzerinden 10 aldığını biliyor usunuz?

-Yüreğir Şehremini Mahmut ÇELİKCAN’ın en kısa zamanda MERTÇE SÖYLEŞİ’ye konuk olarak Yüreğir’deki hizmetlerini yüce halkımızla MERTÇE paylaşacağını biliyor musunuz?

-Ehli İmanın izzetindendir iftirakları (ayrılıkları), Ehli Küfrün Zilletindendir İttifakları(birleşmeleri) diyen ünlü İlim adamının kim olduğunu biliyor musunuz?

-“Gayri-meşru bir muhabbetin neticesinin merhametsizce bir adavet olduğunu” bilmeyenlerin barıştan, kardeşlikten dem vurmalarının kocaman bir YALAN olduğunu bilmeyen var m?

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank