'Zülfükar KAYRA' tarafindan gonderilmis yazilar.

31 Ağu

Müsait Bir Zaman da İnecek Var!(V)

“Gecesi sabahında unuttuğum sevgili” “En büyük hata, hayata güvenmemektir.” Canım yanıyordu, gördüklerim insanlık dışıydı. Korkmuş,ürkmüş ve kendimde dahil tüm insanlardan iğrenmiştim.Kusmak istiyordum, terle karışık soğan kokusu mide bulantımı daha da azdırıyordu.Kendimi ayağa kalkmaya zorluyordum,

30 Ağu

Müsait Bir Zaman da İnecek Var!(IV)

“Gecesi sabahında unuttuğum sevgili” “Zaman hızla akan bir nehir ve bizler onun içindeki zerrecikleriz.” Gece tükenmek bilmiyordu, ne yol bitiyor, ne de zaman geçiyordu. Uyku aralarında düşlenen gerçeklere benzemeye başlamıştı yaşadıklarım.

29 Ağu

Müsait Bir Zaman da İnecek Var! (III)

“Gecesi sabahında unuttuğum sevgili” / “Kendine güven, dünyayı yerinden sars.” Ne isim verilmeliydi buna bilmiyorum. Kâbus mu? Yoksa bir rüya mı? Yine otobüsteki koltuğumda terle karışık soğan kokusunu içime çekerek uyandım. Sanki hiçbir şey olmamıştı. Çevremde ölüler yoktu (en azından gördüğüm kadarıyla) ve yollara arşınlamaya devam ediyorduk saatte yüz kilometre hızla.

28 Ağu

Müsait Bir Zaman da İnecek Var! (II)

“Gecesi sabahında unuttuğum sevgili” Gözlerimi açtığımda yeniden otobüsteydim ve doğrusu tüm o gördüklerimden sonra buna şükretmemek elimde değildi. Hepsinin bir rüya olduğunu düşünebilirdim, ta ki terle karışık soğan kokusunu duyana dek. Amcam halen anlatıyordu savaş yıllarında yaşadıklarını.”

27 Ağu

Müsait Bir Zaman da İnecek Var!(I)

Tarihimiz de neler oldu!Hikayeler ve masallar,mitler ve efsaneler…..Bir Tarihçinin gözüyle değil,hiçbir şey bilmeyen,sıradan yaşanmışlıkların ve duyulanların,belki bir nebze okunmuş olanların bilgisi dahilinde,öykü tadın da bir anlatım!

25 Ağu

CONTEMNO

Garip başlangıçlar, hayatın amaçsız yönü, nefret ve sevginin kaynağı, haykırmak göğe doğru. Ucuz yaşamlar, yönünü şaşırmış insanlar, kısa bir düzen, ilgisiz bağlantılar, amacı olmayan adam.

21 Ağu

Ya Hayır Dersek!

Terörizm kurbanları!

20 Ağu

Hayata Farklı Bir Bakış!

Gerçeklerden kopup, hayallerin gerçeklere dönüştüğünü düşünün! Belki o zaman daha mutlu olabiliriz!

19 Ağu

Hayat Bunu Emrediyor

Hayatın aşamaları vardır. Gelişim her zaman zorlu bir süreç ama sonuç kaçınılmazdır. Eğer yaşamda başarı için bir kriter varsa sanırım bu da ölümleri engelleme ve hayata dair somut sonuçlar elde etmektir.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank