'Oğuz GENÇ' tarafindan gonderilmis yazilar.

17 Ara

Açıldık Dönemiyoruz

Tarihi fırsat aman kaçırmayalım. Güzel şeyler olacak derken. Vatandaş kendini korur söylemleri atarken; işte bulunduğumuz noktadayız.

07 Ara

AKP Akademisi

AKP siyaset akademisi ders planı: Recep Tayyip Erdoğan: Vatandaşa nasıl sövülür? Basına nasıl ayar verilir? Vali, kaymakam, bürokrat, bakan nasıl azarlanır?

27 Kas

Greve Dair

Kadına karşı şiddetin protesto edildiği bir eylemde, kadınların polis tarafından tartaklandığı bir ülkede yaşıyorsun. İşte bu kadar büyük ironi içinde yaşamaya mahkum bırakılmışken hangi grevin etkili olmasını bekliyorsunuz ki.

24 Kas

Bir Günlük Yalanlar

Ah öğretmenim cebinde üç kuruş maaş yüreğin buruk görev başındasın. Senin değerinin milyonda biri bile etmeyecek sülükler nemalanırken milletten. Milletin vekili olmanın şartları eğitimli olmaktan değil iyi yalaka olmaktan geçiyorken.

04 Kas

Son Grip Belirtisi: Güvensizlik

Ne kürt açılımı. Ne dağdan inen teröristler. Ne de ıslak imzalı belgeler.

02 Kas

Seçimin Havası

Madem mevzu bahis erken seçim bir şeyler karalamak farz oldu demektir. Peki erken seçim olur mu? Meclis çoğunluğunu büyük oranda elinde bulunduran bir parti oy kaybını göze alırsa olur.

29 Eki

Kutla ve Sahip Çık

Saat sabahın köründe ne işin var şimdi sokakta. Yıllar önce sandığa koyduğun bayrağı ara ki bulasın ya da bayrakçı ara orada burada.

27 Eki

TRT’nin Sponsoru Halk

Reytingleri %1 leri zor gören diziler. Spor yorumcusu altında ki kişilere neredeyse futbol oynadığı dönemdekine yakın verilen ücretler. Ne işe yaradığı anlaşılamayan dünya kadar kanal. Sırf belli bir grubu memnun etmek için kurulan farklı dilde yayın yapan kanallar.

22 Eki

Demokrasi Yolu Dağdan Geçer

Doğdun bu topraklarda. Belki tesadüf belki kader Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldun. Büyüdün ve hep öğretildi sana vatan namustur, kutsaldır vesaire işte.

16 Eki

PTT Açılımı

Mektup vardı mı? Acaba postacının başına bir şey mi geldi? Sorularını sorarken ulaşmıştı CHP’ye, bu seferde Baykal’ın cevabı için bekledik bir süre. Tam bu mektup arkadaşlığı nereye kadar sürecek diye merak ederken. Başbakan daha modern bir iletişim aracını kullanmaya geçeceğini belirterek Baykal’a telefon edeceğini söyledi.

09 Eki

Nahoş “Ak”man

Deniz fenerinin en çok yakan ampullerinden Akman’ın gündemde kalmaya çalışmak gibi bir sorunu var anlaşılan. Baktı ki medya ve insanlar balık hafıza olayını abartmışlar.

07 Eki

Amaçsız Protestolar

IMF’yi sevmeyebilirsiniz. (Kim seviyor ki zaten?) Yürüttükleri politikaları beğenmeyebilirsiniz.

06 Eki

Burası İstanbul

Burası İstanbul. İstediğin her yerde oturamazsın öyle kafana göre. Hele içmeye kalkarsan dayağı hak etmiş sayılırsın bazılarına göre.

30 Eyl

Ailemizin Bakanı ve RTÜK

Aileden sorumlu devlet bakanımız var hangi aileden sorumlu olduğu konusundaysa benim şüphelerim var. Yani böyle bir bakanlık niye var? Amacı ne?

27 Eyl

Ne Oldu Sana Kevın?

Demokratik kelimesini kime söylerseniz hoş gelir. Costner’a da öyle gelmiş olacak ki açılıma destek veresi tuttu.

19 Eyl

Cemi İmralıya Yollayın

Sonunda beklediğim oldu. Bakanlarınbaşıda malum şahsın yakalanmasıyla ilgili demecini verdi ya işte şimdi her şey tamamlandı.

18 Eyl

7 Aylık Utancın Sonu

Haberi ilk duyduğumuzda Mart’ın başıydı kanımızı dondurmuştu. Gencecik bir kız benzer yaşlardaki bir cani tarafından katledilmişti. Şüphesiz hiçbirimiz olayın buraya kadar uzayacağını tahmin edememiştik. Evet tüyler ürpertici bir cinayetti ama bu tarz olaylar daha öncede yaşanmış en çok bir kaç haftada unutulup gitmişti.

15 Eyl

Değişen ve Değişmeyen

Daha açılamadan boğulduk sığı sularda. Eruh’tan Çukurca’dan Van’dan geliyordu bu kez ihanetin sesi.

12 Eyl

AB’ye Doğru

Avrupa Birliği yolunda ilerliyoruz. Avrupaya bizi bağlayan yol su altında kalmış olsada.

11 Eyl

Doğanın Mesajı

Her canlı türü yaşadığı ortamın koşullarına ayak uydurmayı öğrenmiştir, yuvasını çevre şartlarına göre yapmıştır ve böylece asıl gücün kimde olduğunu bilir ve ona göre hareket eder.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank