'Mustafa YOLCU' tarafindan gonderilmis yazilar.

22 Eki

Hastanede Yaşananlar

Trabzon’un bir ilçesinde doğmuştu. Ankara’da kamu kuruluşunda Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Boğazından rahatsızlanarak doktora gittiğinde, doktoru ameliyat olması gerektiğini söyler.

04 Eki

12 Eylül Sonrası Politikacılardan Beklediklerimiz

12 EYLÜL SONRASI POLİTİKACILARDAN BEKLEDİKLERİMİZ 12 Eylül sonrası politikacılardan beklediklerimiz var.

02 Eki

Otomobilin Dünyaya Verdiği Sıkıntılar

Tüm dünyada otomobil üretiminin arttığı, otomobil kullanım süresinin uzadığı bir dönemde yaşıyoruz. Otomobil kullanımı adeta vazgeçilmez bir alışkanlık haline dönüştü. Bu alışkanlığa çeki düzen verilmezse, korkarım şehirler otopark yapımı için betonlaşacak, ağaç dikilecek yeşil alan, parklar kalmayacak, trafik kilitlenecektir.

21 Ağu

Hayırcının Hayır Dedikleri

HAYIRCININ HAYIR DEDİKLERİ Anayasa referandumu ile ilgili olarak kamuoyunu ve televizyon konuşmalarını takip ediyorum.

18 Haz

Çorum’un Tandır Kebabı

Hafta sonu Cumartesi Pazar günü Çorum’da idim. Yıllardır görmediğim ilkokul arkadaşlarım ile bir araya geldik. İlkokul günlerini, hatıralarımızı anlattık. Öğretmenlerimizi, okulu derken anlata anlata günümüze geldik.

05 Haz

Uluslararası Hukuk ve İsrail

ULUSLARARASI HUKUK VE İSRAİL Gazze ye insani yardım götürmek için yola çıkan gemimiz, Uluslar arası sularda İsrail tarafından gemiye çıkarma yapılarak durdurulup, insanlar vuruluyor öldürülüyor.

28 May

Türkiyenin Enerji Politikası

Cumhuriyet tarihi süresince elektrik enerjisi termik, sıvı yakıtlar, doğalgaz çevrim, hidrolik santrallerden elde edilmiştir. Son yıllarda ise yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik elde etme çalışmaları

07 May

Anayasa Değişikliği ve Statüko

Aklıselim düşünen bir insan haksızlığa, hukuksuzluğa sahip çıkar mı? Ülkesinin kana boyanmasına, her gün bir olay olmasına, kardeşin kardeşe düşman olmasına göz yumar mı?

06 Nis

Anayasa Değişikliği

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ 1982 Anayasası üzerinde yapılması düşünülen değişiklikler ve yeni maddeler kamuoyunun gündemindeki ana konulardır. TBMM sunulan anayasa paketi ile bazı maddelerin değiştirilmesi istenilmektedir.

30 Mar

Ahlaklı Olmak

Günümüz toplumunun en büyük problemi ahlaken çöküş içinde olmamızdır. Ahlak insan hayatının ticari, siyasi, kültürel, meslek gibi her alanını ve anını içine almaktadır. Peygamber efendimiz Peygamberliğini “GÜZEL AHLAKI TAMAMLAMAK İÇİN GÖNDERİLDİM.”

23 Mar

Kabede Osmanlı Revakları

 KABEDE OSMANLI REVAKLARI Kâbe gibi tarihi ve otantik olması gereken bir tarihi mabette, Osmanlı revakları hem tarihi andırıyor hem de mimari süs teşkil ediyor. Bu revaklar aynı zamanda tarihi sanat eseridir.

17 Mar

Adnan Menderes

Çok partili dönemin milletin gönlüne taht kurmuş bir BAŞBAKANI’DIR 27.05.1960 tarihinde ilkokul birinci sınıfta idim. Darbe nedir, ihtilal nedir bunları ayıracak durumda değildim. Yalnız 27 Mayıstan sonraki günlerde sokağa çıkmanın yasak olduğunu, ilçemizdeki Hükümet binası ile PTT’nin önünde

09 Mar

Bende Şaştım Bu İşe

BENDE ŞAŞTIM BU İŞE İşsiz güçsüz iki arkadaş yürüyerek bir yere giderler.Harcayacak, karınlarını doyuracak paraları yoktur. İçinde bulundukları parasızlık ve işsizlik durumuna çözüm yolları ararken bir tarlada çift süren çiftçiyi görürler.

02 Mar

Rize- Çayeli

Doğu Karadeniz’de Trabzon ilimize kadar gitmiş daha ileriye gitmemiştim. Bu sefer yolum Rize- Çayeli’ne uzandı. Adından anlaşılacağı üzere Çayeli çayın ili yani çayın diyarıdır.

23 Şub

Unutmak

Unutmak Allahın insanoğluna verdiği en güzel özelliklerden birisidir UNUTMAK. Dağın taşın bile kaldıramayacağı, ezilip un ufak olacağı duygular topluluğu olan acıyı kederi imtihan etmek için Allah biz insanoğluna vermiş.

12 Şub

Susmak Sanatı

Mevlana hazretleri bir şiirinde diyor ki: Kör cehalet çirkefleştirir insanları.  / Suskunluğum asaletimdendir.

01 Şub

İMO Ankara Şubesi 19. Genel Kurulu

İMO. ANKARA ŞUBESİ 19. GENEL KURULU 23.01.2010 Tarihinde yapılan 19. Genel Kurulu herhangi bir sataşma, tartışma olmadan medeni bir şekilde başlayıp aynı şekilde bitti.

25 Oca

Saint Antuan Kilisesi

SAİNT ANTUAN KİLİSESİ Kızım ile İstanbul’a gitmiştik. İstanbul’da işimiz bitince Ankara’ya gitmek üzere kaldığımız evden ayrılarak Taksim meydanına geldik.

22 Ara

Tarih Şuuru

Mehmet Akif üstada sormuşlar” Efendim tekrar bir milli marş yazdırılmak istenirse yazar mısın?” Oda cevap vermiş” Allah o günleri bir daha göstermesin”

17 Ara

Türkiye Cumhuriyeti

Ebediyen payidar olacaktır. Zaman zaman onu yıkmak, bölmek isteyen hainlerde olabilir. Devlet yönetiminde ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR kuralı hâkim olduğu müddetçe Devletimizde varlığını devam ettirecektir.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank