'Mustafa Nafiz KARAGÖZOĞLU (Dr.)' tarafindan gonderilmis yazilar.

01 Ağu

Sahur’un Sırları

Doğru sahur’un ipuçları YAPIN Mutlaka “Sahur yemeği” yiyin. Açlığa dayanıklılığımızı arttırmak için sahurda yemek ymeliyiz.

26 Tem

Suya mı? Mezara mı?

“Su hayattır”. Bazen de hayatı sonlandırır. Yaz aylarında daha ağırlıklı olmak üzere sık verilen haberlerdendir ”Suda Boğulma” haberleri. Bazen de boğulanları kurtaranlar haber olur.

11 Tem

Tatilin Mayınları….

Tatil,  ister sağlıklı olsun, ister hasta olsun herkes için oldukça önemli bir durum. Alışılmış mekân ve işleyişlerden bir sürede olsa uzaklaşmak kıymetli.

14 Haz

Hıyarın Hakkı Hıyara

HIYAR’a İade-i İtibar: Yaklaşık iki hafta önce Almanya’dan bir haber geldi. Zehirli ishal nedeniyle 3 kişi ölmüş, yüzlerce kişi hastaneye kaldırılmıştı.

10 Haz

Sır (Babalar Günü Kutlu Olsun)

Bilmem ki ne yazsam adına, Nasıl doldursam cümleleri tıka basa, Hep veren birine ne verebilirsiniz ki hediye

06 Haz

Sahte Rakı Nasıl Zehirler?

Metil alkol: Gıda maddelerinin üretiminde girdi olarak kullanılması kesinlikle yasaktır ve kullanılamaz.

31 May

Öldüren Salgın! İlk Halka Almanya mı?

Son günlerde dünya pür dikkat Almanya’dan gelen ishale bağlı ölüm haberlerini dinliyor. Daha çok gelişmemeiş ülkelerle ilgili haberlerde duymaya alıştığımız ishale bağlı ölümler Almanya ve Dünya’nın gündeminde.

27 May

Terlemek Ya da Terlememek, İşte Bütün Mesele Bu

Yaz geliyor diye herkeste bir hareketlilik, bir telaş. Kendi terinde boğulanlar için ise huzursuz bir bekleyiş hakim. Kışın bile şıpır şıpır terlemesi olanlar, yazı iyice artan terlemeleri nedeniyle gerek sağlıkları gerekse günlük hayatları iyice çekilmez oluyor.

22 May

Bahar Alerjileri Mevsimi Açıldı.

Bahar Allerjisi Güneş daha çok ısıtmasada daha çok açmaya başladı. Günler uzadı. Doğa daha fazla canlanmaya başladı. İnsanlar daha çok dışarıda vakit geçirmeye başladı.

19 May

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Sağlık

TARİHÇE: İnsanlık var oldu ve İnsanın insana rağmen yaşama mücadelesi başladı. 16 Mayıs 1919 günü Padişah Vahdettin tarafından görevlendirilen Mustafa Kemal Paşa ve 18 kişi “Bandırma Vapuru” karadan özgürlüğe doğru yol almaya başlamıştı.

16 May

Siyanür

Türkiye’nin gündeminde son iki haftadır çok sık tekrarlanan bir kelime. Daha önceleri filmlerde duyarken, toplum sağlığına yönelik tehlikeli ihtimalleri nedeniyle günlük hayatımızın içine ara ara girmeye başladı.

06 May

Ah Analar Ah….

Annem, anneler Ne yazsak az, Ne yapsak az,

15 Nis

Kireç Çözücümüz Kalmadı! Lütfen Kireçlenmeyin?

AMAN KİREÇLENMEYİN Yaş ilerledikçe Ah’ların, of’ların en önemli nedenlerinden biri kireçlenmelerdir. Gerçi bazı durumlarda yaşlanamadan da kireçlenme gelişebilir.

03 Nis

Tatlı Ayak Kanunları

Şeker Hastalarının ayak bakımı çok önemlidir. Genel olarak bir toplumdaki ayak kesilme nedenlerinin% 50–70 i Diabetes Mellitus

22 Mar

Dövün Dövün, Vurun Doktorlara!

DÖVÜN, DÖVÜN, VURUN DOKTOR’A ! Gerçekten dövün. Gösterin gününü ona. “Zaten akıllı olsa DOKTOR olmazdı !” öyle ya.

14 Mar

14 Mart Tıp Bayramı!

Bir Tıp Bayramı daha geldi. Gerçi Doktorlara her gün bayram. Öyle bir meslek ki, hiç akıl işi değil. Yani hiç sanıldığı gibi değil.

06 Mar

Erkek Estetiğinde MUHTEŞEM YÜZYIL

Zanlar ve gerçekler bazen tezattır. Zannedilen konular incelendiğinde karşımıza sarsıcı gerçekler çıkabilir. Bu konunun en güzel örneklerinden biri

27 Şub

Bağışıklık Sistemi için Neler Yapmalıyız?

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ VE BİZ Savunma Sistemi hazırlıklı olursa ve yeterince iyi çalışırsa iç ve dış riskler hastalık oluşturmadan atlatılabilir. Bağışıklı sistemimiz için neler yapmalıyız?

24 Şub

İltihaplar ve Çareler (I)

Siz yer içerken, uyurken ve gezerken bedenimizde milyonlarca hücre çalışmaya devam ediyor. Bu arada Emniyeti kim sağlıyor? Bağışıklık Sistemi.

20 Şub

Mide Hortumu

Mide Hortumu / Endoskopi / Gastroskopi ile ilgili merak edilenler.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank