'Mustafa Kemal ÖZGÜRSOY' tarafindan gonderilmis yazilar.

02 Haz

Hak, Hukuk Hepimiz İçindir…

Kutular… Para… Yolsuzluk… Bakan… Çocukları…

31 May

Leş Kargalğı…

“Bir insanın yüzünde taşıdığı ifade; sırtında taşıdığı elbiseden mühimdir…!” Dale Carnegie “Zulüm bizdense, ben bizden değilim.” Rachel Corrie

29 May

…Ve Köylerde Kıyamet Başladı…

Bugün sizlerle Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI’nın çok güzel bir yazısını paylaşmak istiyorum. Tam da seçim propagandalarının hızla devam ettiği bugünlerde! Kimine göre iyi, kimine göre ise tam bir rezalet!

28 May

Selam Kardeş Şehir Siirt

Geçtiğimiz hafta Aydın ve Denizli’den 40 kişilik bir gazeteci ordusu Siirt’e davet edildi. Aydın Gazeteciler Dayanışma Derneği’nin kontenjanından ben Mustafa Kemal ÖZGÜRSOY ve Ediz VERDİOĞLU da bu ziyarette yer aldık.

27 May

Yüzleri Karaların (!!), Ateş Düşürdüğü Ak Ocaklar…

Evet Soma’dan bahsediyorum. Kömür ocağında yitip giden canlara yanıyorum. Ocaklara düşürülen kor alevden bahsediyorum. Acılı annelerden, babalardan, eşlerden, kardeşlerden, evlatlardan bahsediyorum.

23 Nis

Bugün 23 Nisan… Çocuk Bayramı..

Bugün DÜNYA ÇOCUKLARIYLA birlikte Atamızın Armağanı 23 Nisanı kutlayacağız…  Tabii diğer adı da ULUSAL EĞEMENLİK…

15 Mar

Seçimlere Kurban Gidiyorlar…

Evet bir – iki okul haricinde İstiklal Marşı’mızın kabulünün 93.yılı ne yazık ki seçim kargaşasına kurban gitti. Bari Şehitler

08 Oca

Sadece Sana, Bana Değil; Hepimize ADALET…

Çok Güzel Hareketler Bunlar !!? “Kimse yapmazmış kişinin kendine yaptığını…” “Başkalarının FİKRİYLE – ZİKRİYLE (!!) gerdeğe girmenin sonu” bu olsa gerek. “Elmayı kurt, içeriden çürütürmüş…”

18 Ara

Kimin Suçu? Kimin Ayıbı Acaba?

Afyondan yola çıkarken; “Tek millet, tek bayrak ve tek vatan” vurgularını yapan Başbakan ERDOĞAN, şöyle devam ediyor:: “Fakat CHP’ye bakıyorsunuz Antalya’da bayrağımızı sallıyor. Peki Hakkari’de niye sallamıyorsun? Orası da bizim vatanımız

03 Tem

“Sivas Ellerinde Sazım Çalınır…” İdi!

Evet yıl 1993 2’si otel görevlisi 35 can, diri diri hunharca, yakılarak yaşamlarına son verildi… Bugün 2013 Üzerinden tamı tamına 20 yıl geçti!

02 Tem

Didim Turizminin Sorunları, Uygulayıcıların Kararlılığıyla Son Bulur!

Evet doğru, Didim’in turizmde fazla bir geçmişi yok! Belki de turizm beldeleri içerisinde en yenisiyiz… Olabilir Kuşadsı’ndan en az 50 yıl gerideyiz.. Amma bunlar SORUNA ÇARE değil! Bunları konuşmak ÇÖZÜM değil!

22 Haz

Seçim Hükümeti Kurulmalı…

Evet diktatör Başbakanımızı kurtaracak tek proje bence budur! Kurulacak bir SEÇİM HÜKÜMETİ… Zira ERDOĞAN deyim yerinde “tükürdüğünü yalayamıyor!” Geri adım ATMIYOR değil; ATAMIYOR!

13 Haz

Gezi Parkı Eylemi Hiç İyiye Doğru Gitmiyor!

Ne Başbakan ERDOĞAN… Ne Ana Muhalefet Lideri KILIÇDAROĞLU… Ne EYLEMCİLER… Ne de normal vatandaş geri adım atıyor!

04 Haz

Sigara içeride, İçki dışarıda yassak! Ve Devlet-i Aliye Memuru…

Yasaklar devam ediyor, edecekte.. Dün sigara yasaktı! Bugün İçki yasak! İlginçtir sigarayı içeride içmek yasak. Yani kapalı alanlarda! İçki ise bunun tersini gerektiriyor! Yani açık alanlarda!

02 Haz

Şeriatın Kapısı Aralandı… İyi Seyirler..

Evet; -Burası Türkiye Cumhuriyeti… BİR ŞEY OLMAZ… -Burası ATATÜRK’ün bize mirası…

23 May

Alkol ve Turizm…

Alkollü içkiye yasak getirmeyi amaçlayan tasarı alt komisyona gönderildi… Haber bu! Ben alkol bağımlısı biri değilim… Yasaklanıp yasaklanmaması beni zerre kadar etkilemiyor…

17 May

Hatay Reyhanlı Olayına Basın Yasağı Geldi!!

Bu bir değil, üç – beş değil… Gün geçmiyor ki Cumhuriyet Savcılığı’ndan; şu kişi veya şu kurum, ya da şu olay hakkında haber, yazı, yorum, yapılmayacak”  şeklinde yazı gelmesin..

11 May

Anne…

Gücümüze güç, umudumuza umut katan anneler.. Tüm annelerin günü kutlu olsun.. Acılar üstümüze yağınca, bize açılan şemsiyedir anne… Mutluluğumuzda sevinçten ağlayandır anne.. Şimdi çok uzaklarda da olsan, seni çok seviyordum.  Mekanın Cennet olsun anne.

01 May

Kandil Turizme Açılacak mı!?

Madem ki terör bitti… Mağaralar boşalıyor… Teröristler bir başka ülkeye taşınıyor… Akil adamlar fellik fellik Türk -Kürt demeden 70 milyonu ikna turuna çıktı…

26 Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tatsız Geçti!

Öyle veya böyle, bunun adına siz ne derseniz deyin; ALIŞT(IRILD)IK artık! Umursamaz olmaya, Kör olmaya,2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank