'Murat Serdar ARSLANTÜRK' tarafindan gonderilmis yazilar.

28 Eyl

Kesişme-Messece

Kesişme/Messece, ‘kadın zekasına’ ithaf edilmiş ve film tadında bir roman. Her şey bir sabah kendisini salonunun ortasında yarı çıplak bağlanmış halde bulan bir kadının

22 Nis

Doğu’da Çocuk Olamamak

Doğu’da Sokaklar Neden Mendille Doludur? Batı’da çocuklar ışıklarda cam silmek, sakız, çiçek, oyuncak ve balon gibi atraksiyonlu işportalar satmak, ayakkabı boyamak ve kucaklarında bir teraziyle sizi tartmakla para kazanmaya çalışırlar.

16 Nis

Cemiyetten Cemaate

Günümüz basınından özel kurumlara ve devlet kademelerine kadar varlığını hissettiğimiz, okuduğumuz, izlediğimiz ve bildiğimiz cemaatler; okulları, dershaneleri, evleri, sohbetleri ve yayınlarıyla yeni bir cemiyet yarattı.

08 Nis

Tanrı’nın ‘Diktatörlüğü’

Tanrı’nın ‘Diktatörlüğü’ Şeytan’ın ‘Demokratik Hakları’ Cennette kendi halinde yaşayan Âdem’in bir meyveden men edilmesi, yaradılışın ilk yasağıdır. Yani varoluşun ilk yasağının müsebbibi Tanrı ve yasaklanan ilk fail insandır.

20 Mar

Yellenen Türkiye

Şimdi yandaş/peşkeş/besleme güruh diyor ki; 10 senedir Türkiye büyüdü, gelişti, vatandaş sağlıktan eğitime her şeyden faydalanır oldu.

08 Mar

Kağıttan Müslümanlar

Afrika’nın ücra köşelerinde kalmış bir kabileden herhangi bir ilkel kabile üyesini ikna edip ülkemize getirsek ve O’na bu ülkenin %99 oranda Müslüman olduğunu söyleyerek İslamiyet’e davet etsek, ne cevap verirdi acaba?

16 Şub

Bundan Sonra En Güvenli Yer Silivri’dir.

Ben Oda Tv’nin yazarlarındanım.

14 Şub

Ahlak’ın Siyaseti (III)

( Herkesin durmadan şikayet ettiği ve sistem sorunu olarak addettiği ancak çözüm üretmeyerek susup kaldığı zamanlar vardır. Susuyorsunuz anladık da, hiç olmazsa okuyun. Düşünmeye ve yazmaya cesaretiniz yok anladık, bari okuyacak kadar cesur olun.)

13 Şub

Ahlâk’ın Siyaseti (II)

Devletin keyfi tutumu sorunları çözmek için değil, getirim dağıtmak için daha da yerleşik hale gelmiştir. Devlet, belli kesimlere sağladığı vergi politikalarına ait avantajları kaynağa çevirerek zenginler türeten bir iktisadi örgüt halindedir.

12 Şub

Ahlâk’ın Siyaseti (I)

İnsan, fikir ve maliyet üzerinde varlığı ortaya çıkan Siyaset’in, bir ülke yönetiminde kavuşması gereken tertibat…

03 Şub

Mısır’ın Koçanı

“Mısır’ın çöllerinden yükselen zenginlik ve ahlak, Avrupa’yı cezbediyor” Ahram Gazetesi 21 Temmuz 1983 tarihli manşeti ( Hüsnü Mübarek 2 yıldır Devlet Başkanı)

01 Şub

Dejavu

Sevmediğim insanların sesleri kulaklarımda. Gözlerimi kapatsam da, tanımadığım tanıdıkların yüzlerini gözlerimde. Kokulara aşina değilim ama sanki çocukluğumdan kokular burnumda. Âşık olmadığım kadınların parmak uçları dudaklarımda, sevmediğim kadınların teri sinmiş üstüme.

30 Oca

Yanyana Yana Yana

O dönem sonu okuldan eve gelirken, elimde pek iyilerle dolu karneme bakıp, babamdan ne isteyeceğimi planlıyordum. Bisiklet isteyebilirdim. Çünkü artık büyümüştüm.

27 Oca

Başlık Açmak, Tanım Girmek -Sözlükler-

Ekşi Sözlük, İtü Sözlük, Uludağ Sözlük ve epey sıra dışı olan İnci Sözlük siteleriyle birlikte toplam yüz bin kadar ‘yazar’ın kelime, kavram, olay, kişi ve cisim tanımladığı sübjektif yapıdaki sözlüklerle sayesinde, herkes her şeyi dilediği gibi tanımlıyor.

26 Oca

Mahkum Tayyip Erdoğan

Önce hangi cezaevinde mahkûmiyet çekileceği seçilir. Erdek, Karamürsel, Çorlu, Akyazı diye seçenekler değerlendirilirken, Pınarhisar Cezaevi’nde karar kılınır.

23 Oca

Dik, Dimdik

Kalemi dik tutmuşuz, yaprağı mecburen yatırmışız da, incitmemişiz, canını yakmamışız. Kılıcımız kınından dimdik bir yıldırım gibi çıkıvermiş, kana bulanmadan yerini bulmamış da, aman dendi mi; erimiş kalmış bileklerimiz, avuçlarımız arasında.

22 Oca

Satılık Enkaz

AKP’den sonra ne olacak? Hani seçenek üretemeyen muhalefet er geç iktidara geldiğinde ve AKP iktidarı sandığa gömüldüğünde, Türkiye nasıl bir tabloyla tanışacak?

21 Oca

Sandık, Biz Bunu Demokrasi Sandık

‘Cahil adam yalanla avutanı, hakikatle korkutana tercih eder.’ Gerçek 1: 1938 yılında Londra’nın Milton kasabası belediye başkanı, seçmenlerin düşünmeden ve sonuçlarına aldırmadan,

20 Oca

Herkes Adaleti Kendisi Sağlasın!

İlk iş olarak; kamunun avukatı olan Cumhuriyet Savcıları ile kamu adına hüküm veren Hâkimlerin puan, kıdem, tayin ve diğer özlük haklarını tertipleyen Hâkim Savcılar Yüksek Kurulu’nun başkanlığını, 4 seneliğine TBMM’ye girmiş ve hükümet üyesi birini başkan yapalım.

19 Oca

Arap Kızı

Arap kızı camdan bakıyor.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank