'Kadir AKTAZ' tarafindan gonderilmis yazilar.

09 Tem

YSK Süreci Baltalanıyor

Bugünlerde YSK’nin korku filminin devamı çekiliyor. İlk filmi hiçbirimiz unutamamışızdır. Nasıl unutulabilirdi ki bir gencin ölümüne ve Türkiye’nin yangın yerine dönmesine neden olmuştu.

08 Tem

Zorba Sistem

Bugünlerde ülkemizde ilginç ve anlaşılması güç olaylar ardı ardına patlak veriyor. Bir bakıyorsunuz YSK 78.000 kişinin seçtiği Hatip Dicle’nin milletvekilliğini sorgusuz sualsiz düşürebiliyor.

28 Nis

Erdoğan Değişime Samimi Değil

Türkiye büyük bir nehir gibi yatak değiştiriyor. Bu kolay bir iş değil. Sosyal yapı değişiyor,siyasal yapı değişiyor,ekonomik yapı değişiyor,demokratik yapı değişiyor.

27 Nis

Bahçeli ve Samimiyet

4 Nisan 1997 yılında vefat eden Alpaslan TÜRKEŞ, bu vefata hazırlıksız yakala ülkücüler başbuğlarının yerine geçebilecek lider arayışına başladılar.

25 Nis

İnsanlığın Kendi ile Yüzleşmesi

Size bugün yaşanmış bir hikâyeden yani Kızılderililerden bahsedeceğim. Kızılderili; Amerika’nın kuzeyinde yaşayan yerliler demektir. Her şey Avrupalıların Hindistan’ın güneyine gitmek için yol almasıyla başlıyor.

24 Nis

Bizim Eğitim Politikamız Var mı?

Genç bir nüfusa sahip olduğumuzu bilmeyenimiz yoktur. Genç bir nüfus demek eğitilecek milyonlarca öğrenci demektir. Yani bunların enerjilerini, zekâlarını, kabiliyetlerini ortaya çıkarmak ve ülkenin menfaatleri için en üst düzeyde kullanmak demektir.

12 Nis

CHP’de Büyük Tasfiye

Sevgili dostlar bu haftaki yazım YGS’ yi konu almıştım başka bir konuya değinmeyeceğim  derken çok önemli bir gelişme yaşandı CHP yüksek seçim kurumuna aday adaylarının listesi verirken, bir deprem yaşandı, adaylar arasında yıllarca CHP

05 Nis

Finanssal Darbe

Benim çocukluktan şimdiye kadar hep bir hayalim olmuştur. Türkiye için kurduğum bu hayal bir gün gerçekleşeceğine hep inanmışımdır. Kurduğum hayal Türkiye’nin dünya siyasetine ve

29 Mar

Demokrasi Motoru Kan ve Gözyaşı ile Çalışır Hale Geldi

Tam 100 yüzyıl önce Osmanlı devletini parçalayan, Anadolu’nun her tarafını işgal eden, Osmanlıyı tarih sahnesinde silen akbabalar, 100 yıl sonra farklı boyutlar adı altında,

07 Mar

28 Şubat ve Erbakan

Necmettin Erbakan, 29 Ekim 1926′da Sinop’ta doğdu. İlkokula Kayseri Cumhuriyet İlkokulunda başlayan Erbakan, babasının Trabzon’a tayin olması nedeniyle ilköğrenimini burada tamamladı.

03 Mar

Konvansiyonel Silahlar ve Füze Kalkanı

İkinci dünya savaşı tarihin en yıkıcı savaşlarından biri olmuştur. Ülkeler yanmış, yıkılmış, milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir.

27 Şub

Albay Kaddafi ve Sözde Devrimi

Mısır ve Tunusun ardından kanlı domino hangi ülkeleri etkisi altına alacak diye merak edilirken Fas, Cezayir, Yemen, Bağrende, ayaklanmalar kendini hissettirmeye başladı. Ortadoğu yeniden şekilleniyor, yeniden dizayn ediliyor, üstelik bu şekillenme diğerlerinden farklı olarak, iç dinamiklerinin etkisiyle şekilleniyor.

24 Şub

AB ve Erdoğan

“Türkiye büyük bir kararlılıkla 5 yıl önce Avrupa Birliğine adaylığını üyeliğe çevirmek için müzakerelere başladı. Müzakere edilecek 35 konu vardı.

21 Şub

Değişim ve CHP

Dünya bir değişim içerisinde, bu değişim sürekli değişiyor. Teknolojinin getirdiği büyük imkanlar sayesinde ülkeler arasındaki sınır sanallaşıyor adeta global bir köy haline gelebiliyor.

19 Şub

Psikolojik Savaş ve Wikileaks

Wikileaks Internet sitesi Dünya’ya bomba gibi bir haberi kendi sitelerinde düşürdüler.Wikileaks Türkçe de ki anlamı sızarım-sızmak anlamındadır.

16 Şub

Kapitalizmin Tarih İçinde Diyalektik Süreci

Kapitalizmin ve Amerika’nın Tarih İçinde Diyalektik Süreci İlk çağ insanı, orta çağ insanına göre daha demokratik daha özgür yaşamaktaydı. Hukuk ve medeni hukuk ilk çağda şekillenmeye başlamıştır.

14 Şub

Yedi Element ve Yeni Buluş

Dünya değişiyor,gelişiyor,büyüyor,bu gelişim bazen diyalektik materyalsizim   kendi devinimsel çarkı gereği değişim ve dönüşüm bir parametre zincirinde gerçekleşirken bazen de bilimin ilerlediği gibi

13 Şub

Orta Doğu da Sömürü El Değiştiriyor

Değişim ve dönüşüm Ortadoğu’yu etkisi altına almaktadır..Tunus’la başlayan halk devrimi bütün orta doğuyu ve diğer diktatorya rejimlerini etkilemektedir.

12 Şub

Kapital Ekonomi ve Vahşi Sistem

Günümüz dünyası bilhassa son 20 senede ortaya çıkan en mühim mesellerinden biri de ekonomik meseledir. Denebilir ki tarihin hiçbir döneminde ekonomik meseleler,2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank