'Fırat AYHAN' tarafindan gonderilmis yazilar.

22 Tem

Yerel Yönetimlerde Başarı Şartı Kurumsallık

Ülkelerin kamu yönetim sistemleri sınırları içinde yaşayanların kültürel, siyasal, sosyo-ekonomik ve tarihi faktörlerinin etkisi altında oluşarak gelişir.

30 Oca

Kalkınmada Aile Eğitiminin Önemi

Toplumun en kutsal sosyolojik kavramı olan aile, kalkınmanın temel taşıdır. Temel taşı sağlam olmayan toplumlarda, kalkınmadan söz etmek mümkün değildir.

29 Oca

Sosyal Sorumluluk Bilinci (I)

Sosyal sorumluluk; kamu, özel sektör ve sivil toplumun bir amaç etrafında toparlanarak, ortak yaşama yönlenmeleridir.

22 Oca

Kalkınmada Aile Eğitiminin Önemi

Toplumun en kutsal sosyolojik kavramı olan aile, kalkınmanın temel taşıdır. Temel taşı sağlam olmayan toplumlarda, kalkınmadan söz etmek mümkün değildir.

07 Oca

Ve İnsan Şiddete Karşı Birleşir

İnsan öfkeye kapılır İnsan Şiddete başvurur İnsan savaşır….

02 Oca

Yeni Yılda Yeni Hedefler

Bilindiği gibi 2012 yılında, kurucu derneklerin çatısı altında toplandığı federasyonumuzun yapısı oluşturulmaya başlandı. 2013 Ocak ayında katılacak derneklerle birlikte,

15 Ara

21 Aralık: Kıyamet Değil Birleşme, Şirince Değil Ankara

Mayalar haklı çıktı. 21 Aralık Önemli Bir Gün   Mayalar önemli bir gün olacağı konusunda yanılmamış ancak yanıldıkları kıyamet günü olacağı..

27 Şub

Ermeni Olan Aydınlar:Şimdi Hepiniz Azeri misiniz?

Tarih 26 Şubat 1992… Ermenilerin Katliamı:Hocali Ermenilerin Azerilerilere yaptıkları katliam: Yalnızca bir gün içinde 63 çocuk, 106 kadın, 70 yaşlı olmak üzere 613 kişiyi katledilmesi..

26 Şub

Tarih! Nelere Kadir!

Siyasette ‘Tarih affetmez.’ Sporda ‘Tarih yazıldı.’ Fedakârlıklarda ‘Tarihe mal olmak.’

28 Oca

1915’te Direnerek Ermeni Olan Türk’ler

Moda: Ermeni olmak! Bu günlerde Hrant Dink davası bahane edilerek, 1915 olaylarına atıfta bulunan yazılar yazılmaya başlandı. Dink davasındaki mahkeme kararını iktidar partisine mal etmeye çalıştılar. 1915-2007 tarihlerini öne alan yazılardı bunlar..

04 Kas

Tabi Afetler Bakanlığı Kurulmalı

Tabi Afetler Bakanlığı’nın Kurulması Neden Düşünülmüyor? Uzmanlar ülkemizin deprem kuşağında olduğunu defalarca belirtmektedirler. Profesör Mete Işıkara Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Müdürü iken İstanbul’da olması beklenen deprem için 2010-2014 arası tarihini vermişti.

02 Nis

Japonya Faciadan Sorumludur ve Yargılanmalıdır

Yıllar önce Çernobilde olan nükleer felaket bu yıl da tsunaminin etkisiyle Japonya’da oldu. Nükleer reaktörlerden kaynaklanan radyoaktif sızıntısı önlenemedi.

30 Mar

İdamı Tartışmak mı Tartışmamak mı, Demokrasi Ayıbı

İdamı Tartışmak mı Tartışmamak mı, Demokrasi Ayıbı Olur? Bir partinin genel başkan yardımcısı, serbest düşünme ve düşünceleri açıklayabilme olarak tanımlanan demokraside, idam cezasını hakkında tartışma yapmanın demokrasi ayıbı olduğunu ileri sürdü.

29 Mar

Ateş Sadece Düştüğü Yeri Yakmasın: Duyarlılık!!

Önceki gün basında çıkan üç çocukla ilgili haberler, duyarlı olmamız için bize bir uyarıydı. Üç çocuğa tecavüz edilip öldürülmesi haberini okuduktan, sonra ne yapılması gerektiğini düşünmek gerekir.

26 Mar

Ömer Ulu’da Farkedilen Hizmet Sevdası

Şu anda Kütahya’dan milletvekili aday adayı olan Sn. Ömer Ulu’yu Edirne Lalapaşa Kaymakamı olduğu sıralarda tanıdım. İstanbul Siyasal Bilgiler Fakultesinden yeni mezun olduğum yıllarda kendisini bir vesile ile ziyaret etmiştim.

08 Mar

Ösym’nin Ales Faciası Devam Ediyor

Her yıl ilkbahar ve sonbahar döneminde yapılan ALES sınavında puan hesaplama türü olan Eşit Ağırlık Puan hesaplamasında bu yıl farklı bir hesaplama türü

23 Şub

Ösym Eşit Ağırlık Puan Hesaplanması Eşitsizliği

Ösym Eşit Ağırlık Puan Hesaplanması Eşitsizliği Düzeltmeli ÖSYM ‘EŞİT AĞIRLIK’ PUAN SİSTEMİNİ ‘EŞİTSİZ AĞIRLIK’ YAPTI ÖSYM bu hatayı Nisan 2011 Ales sınavında tekrarlamamalı ve

28 Eki

Kuantumun Gücünü Hissedeceğiniz Satırlar

Ne bir ne pembe gözlük ne bir hayal, zihninizin var olma gücü… Kuantum sıçramasını bu satırlarda hissedecek, bedeninizdeki atonomik yapının ve düşüncelerinizin Kuantumla bedeninizi nasıl etkilediğini şaşırarak fark edeceksiniz. Kendi hayatınızı kendiniz biçimlendirin……

28 Tem

Ankara’nın Göbeğinde Görgüsüzlük

Nereden geldikleri konuşmalarıyla giyimleri ile belli olan iki İnsan!.. Kavaklıdere’de bir binada asansöre binerler. Asansörde bayan ve çocuklar olduğu halde sigarasını çıkartıp yakan mağara adamı.

12 Şub

Nasıl Bir Yönetim?

‘İletişimin Bittiği Yerde Dedikodu Başlar’ Bu söz herhangi bir ortamda diyalogun kesilmesi halinde huzursuzluğun ve çekememezliğin başlayacağını anlatır. İletişimin kesilmesi demek hiç konuşulmaması demek değildir. Üstün asta karşı takındığı2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank