'Birol POLAT' tarafindan gonderilmis yazilar.

30 May

Emlak Sektörüne Genel Bakış

Emlak sektörüne baktığımızda karşımıza birbirine bağlı 200 ün üstünde sektör çıkmaktadır. Sadece inşaat sektöründe bu 150 nin üstündedir.

29 May

Çevre Dostu-Yeşil Binalar

Çevre Dostu-Yeşil Binalar; arazi seçiminden tutunda , sosyal ve çevresel bütünlüğü sağlamış, iklim verilerine ve bulunduğu alanın

18 Şub

Ev Nasıl Satılır, Ev Satma Yöntemi, Evimi Nasıl Satarım ,

Ev Nasıl Satılır, Ev Satma Yöntemi, Evimi Nasıl Satarım ,Ev Nasıl Satarız,En İyi Fiyata Ev Nasıl Satılır. Ev satmak, emlak piyasası ne kadar iyi olursa olsun, biraz karmaşık bir iştir. İster evinizi ilke kez satıyor olun ister daha önce de ev satmış olun büyük ihtimalle kafanızda çeşitli sorular ve sorunlar olacaktır.

10 Şub

Konut Sözlüğü

ADA:Çevresi kamuya ait cadde, sokak,yol, kanal, ark, dere, göl, deniz gibi doğal ve yapay sınırlarla, kadastro çalışma alanı sınırı ile veya Devlet Demir Yolları arazisi ile çevrili parseller topluluğuna kadastro adası denir. AKİT: Tarafların karşılıklı beyanların alındığı resmi senet tanzimine tabi işlemine denir.

09 Şub

Kat İrtikaflı Tapu

Şu anda oturduğunuz veya kiraya verdiğiniz evin, sahibi olduğunuz yazlığın, dükkan ya da mağazanın tapusunu kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz, tapuyu bulup dikkatle bakın; tapunuz "kat irtifaklı arsa tapusu" ise, bu yazıyı okumaya devam edin. Ancak tapu senedinde; apartman dairesi, dükkan, mağaza vs. yazıyorsa, okumanıza gerek yok.

08 Şub

Kat Mülkiyetine Nasıl Geçilecek?

Kat Mülkiyetine Nasıl Geçilecek? Adım Adım Yapılması Gerekenler Kat mülkiyetine geçiş tapuda bir düzeltme işlemi – Kat irtifaklı tapudan kat mülkiyetli tapuya geçiş, aslında tapu kütüğünde gerçekleştirilen küçük bir düzeltme işlemi… Kat irtifakı alındığında, tapu dairesindeki kat mülkiyeti

14 Oca

Tapu İşlemlerinde Gerekli Belgeler

Tapu işleminde çok doğal olarak bir çok belgeler gerekmektedir. Daha tapu dairesine gitmeden bu yazımızı okumanız size hem zaman kazandırır hem de boşu boşuna enerji kaybetmez ve yorulmazsınız. Paylaştığım bilgi ve önerilerim bütün tapu alacakların menfaatinedir.

15 Ara

Emlakta Kazanmanın 44 Püf Noktası

1) Gayrimenkulun nakde çevrilmesi zor olabilir ve uzun süre alabilir: Gayrimenkul piyasasının, menkul değer piyasalarına göre en büyük dezavantajı, nakide çevrilmesinin uzun süre almasıdır. Bir emlak yatırımı yaparken bilmeniz gereken ilk önemli kural budur.

05 Kas

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır

TAPU İŞLEMİ YAPILMADAN ÖNCE ALACAĞINIZ GAYRİMENKULUN BELEDİYE İŞLEMLERİ NELERDİR? Elinizdeki tapu fotokopisi ile birlikte Gayrimenkulun bağlı olduğu Belediyenin Emlak bölümüne uğrayıp

04 Kas

Tapu Daireleri Birbirine Bağlandı

Tapu Daireleri Birbirine Bağlandı Samsun’daki Ev İstanbul’dan Satıldı Uzun süredir vatandaşların şikâyet ettiği tapu işlemleri için şehir şehir dolaşma çilesi nihayet sona eriyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün tapu daireleri arasında on-line iletişim sağlayacak projesinin pilot uygulaması başladı.

03 Kas

Tapu Dairelerinde Pilot Uygulama: Randevu Sistemi

Tapu Dairelerinde Pilot Uygulama İle Randevu Sistemi Başladı – Randevular seçilecek tarihte, uygun bir saat aralığında, TC Kimlik ve Tapu Senet Bilgilerine göre müdürlük kontenjanına göre alınabilir. – TC Kimlik ve Tapu Senet bilgileri uyumu kontrol edilmekte ve eşleme durumunda randevu verilmektedir.

02 Kas

Gayrimenkul Sektöründe Kadınların Yeri…

Erkek egemen kabul edilen gayrimenkul, otomotiv, enerji sektörlerinde eğitimi, tecrübesi, iş ahlakı ve estetik bakış açısıyla kendine yer edinen kadınlar, duygusal zekâlarıyla da iş dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor.

01 Kas

Alım Satımda Bu Hususlara Dikkat!

Emlak komisyoncusu , kendisine kapora almak konusunda verilmiş vekaletname olmaksızın KAPARO ALAMAZ . Kapora , alım – satım işlerinde , satıcı veya kiralayan imzası alınarak teslim edilir.

31 Eki

Konut Satışları Yüzde 32 Düştü

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre konut satışlarında 2009 ile 2010 yılları arasında yüzde 32.8’lik fark var. Türkiye’de 2009’da satılan gayrimenkul sayısı 531 bin 746 iken bu rakam 2010’da 357 bin 341 olarak belirlendi.

30 Eki

Tapu Dairelerinde Neler Oluyor?

Yakın zamanda tapu dairesine yolunuz düştümü? Eğer cevabınız evetse eminimki tapu dairesine ilk girdiğinizde sizde benim gibi şok olmuş ve acaba yanlışlıkla bir banka şubesinemi girdim diye düşünmüşsünüzdür.

29 Eki

Aile Konutu Şerhi

Eşler veya evlenecek olanlar mal varlıklarının akibeti hakkında aralarında mal rejimi sözleşmesi yapabilirler Yeni Medeni Kanunun 202. maddesine göre “Eşler arasında edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanması asıldır.

28 Eki

Yaşam Alanı ve Berlin Duvarı?

Eskiden Almanya’yı doğu ve batı olarak ikiye bölen duvar şimdi de sitelerin içinde yaşayanlar ile dışındakileri ikiye keskin bir şekilde bölüyor maalesef.

27 Eki

Emlak Ofisleri ile Sözleşmeli Çalışmak…

Sözlesmeli Çalisabilmek ya da Çalisamamak… Iste Bütün Mesele Dürüstlük…! Sözlesmeden Korkulur mu ?

26 Eki

Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Söz konusu arsanın imar durumunun uygunluğu, dikkat etmeniz gereken en önemli husus. Satıcının sözlü beyanı değil, resmi imar durumu belgesini size göstermesi ya da bir fotokopisini vermesi gerekiyor.

25 Eki

Yabancılar Gayrimenkul Alabilir mi?

Türkiye’de Yabancı Gerçek Kişiler Gayrimenkul Sahibi Olabilirler mi?Uluslararası hukuk, bir devlet ülkesinde yabancıları taşınmaz mal edinme hakkı tanınıp tanınmaması mevzuunu tamamen ilgili devletin takdirine ve kanunlarına bırakmıştır.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank