'Ayşe AKDOĞAN' tarafindan gonderilmis yazilar.

10 Eyl

Kırmızı Ayakkabılarım

Hışımla yataktan fırladım. Geç kalmıştım sınava. Alel, acele hazırlanıp otobüs durağına koşarak gittim. Nefes nefese kalmıştım. Buz kesmişti ayaklarım. Otobüs gelmek bilmiyor derken; nihayet gelmişti.

21 Şub

Yeter ki Umut Olsun

Aynanın karşısında donakalmıştı. Bir taraftan gözyaşlarını akıtıyor. Bir taraftan da hayatını sorguluyordu.

18 Ağu

Gaz Lambası

O zamanlar elektrik var mıydı? Gaz lambası ile gecelerini aydınlatıyorlardı. Küçücük şirin mi şirin bir köyde gözlerini dünyaya açmıştı. Ailenin üçüncü çocuğuydu. Nur topu gibiydi  Adını Cengiz koydu babası. İsmi gibi güçlü, gözü pek olsun diye.

16 Ağu

Yüreğimizdeki Sevgimize Sahip Çıkalım…

İnsanlık nereye gidiyor? Son zamanlarda bir çoğumuzun kendi kendimize sıkça sorduğumuz sorudan biri haline geldi. Evet insanlık nereye gidiyor? Bir türlü düşünüp de cevabını alamayacağım bir soru olacak diye düşünmeye

11 Ağu

Toprağın Üzerine Basamıyorum

Biraz dışarıda dolaşmaya karar vermişti. Nedense akşamüzeri saatlerinde içine sıkıntı giriyordu. Evlerinin bir alt sokağında bulunan parka gidip biraz nefes alayım diye düşündü. Parka geldiğinde yaşlı bir kadın dikkatini çekmişti. Bir banka oturmuş sessizce ağlıyordu.

10 Ağu

Ellerindeki Sıcaklığı Hissediyorum

Dışarısı buz gibi felaket bir yağmur vardı. Muhakkak gitmeliyim diye düşündü içinden. Yoksa içi rahat etmeyecekti. Üzerine bir şeyler giyinip dışarı çıktı. İliklerine kadar işlemişti soğuk. Bir kaç adımda bile her tarafı ıslanmıştı. Koşar2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank