'Ayşe AKBULUT' tarafindan gonderilmis yazilar.

01 Ağu

Ben Küçükken Ramazanlar…

Ben küçükken ramazan ayı deyince aklıma misafir ve misafirlik gelirdi. Ailecek gidilen iftar davetlerinde yenilen birbirinden lezzetli yiyecekler,

18 Tem

Dört Mevsim Kadın

Yaz mevsiminin tam ortasındaydı. Kimi yaprakları sararmış ağaçlar gibiydi, bir zamanlar omuzlarına saldığı o güzel saçları, şimdilerde muntazam toplu.

04 Tem

Ölüm ve Hürriyet

Şair deyince aklınıza yumuşak huylu, romantik, duygusal, uzaklara dalıp giden yavaş konuşan ve sakin bir profil gelebilir. Aksine benim aklıma sinirli, hayata öfkeli, haksızlıklara savaş açmış, Donkişot ruhlu aksi biri geliyor…

28 Haz

Hayatımızı Çıkmaza Sokan ‘ya’ lar…

Ya çıkarsa… Ya tutarsa… Ya bırakırsa… Ya biterse… Ya gelmezse… Ya giderse…

06 Haz

Değerini Bilmek Gerekir Aşkın

Bugün, uzun zamandır bir köşede unutulmuş radyomun hatırını sordum mahsup mahçup. Düğmesini çevirdim bir süre naz yaptıktan sonra konuşmaya başladı benimle. Eski günleri yad ettik birlikte. Uzun bir ah! Çektim çıkan şarkıyı duyunca.

23 May

Karşılığı Neydi Sizce?

Gerçek sevgiyi arar dururuz hayatımız boyunca. ‘Karşılıklı’ iyilikten anlayıştan, dostluktan geçtiğini sanırız çoğu zaman. Her yaptığımızın karşılığını isteriz bu, çok sevdiğimizi söylediğimiz kişi

16 May

Teknoloji! Sonuç; ‘Asosyal’ Bir Yaşam

‘Eksildiğimi hissediyorum. Sanki sürekli damlayan bir su, balyoz etkisi yapmaya başladı, aşınıyor beynimin damarları… Çözüm yine ben de ama neremde! aklımda mı, yüreğimde mi?  yoksa…ya birde yok/sa?’

02 May

İyiler Kötüler Ve Diğerleri

Bu yazıyı ilk okuduğumda çok etkilenmiştim. Sevgili Yılmaz Erdoğan’ın o mizahi yanıyla hayatın içindeki kaçınılmaz olguya (iyiler, kötüler ve diğerleri) değişik bir bakış açısıyla önümüze sermesi beni mest etti doğrusu.

25 Nis

Eski Defterleri Açtırma!

Ne kadar da uzun zaman geçmiş üstünden. Bir zamanlar beni yıktı zannettiğim yaşanmışlık, varlığımın bir öneminin kalmadığını düşündüğüm o talihsiz olayın üzerinden. Oysa bu notları elime aldığım şu vakit, daha dün gibi hatırlayıverdim her şeyi.

04 Nis

Aldatan Aldanır mı, Yoksa Gerçekten Aldatır mı?

Aldatma deyince akla ilk gelen erkeğin kadını aldatmasıdır. Peki ya kadın aldatırsa ne olur? Namussuz olur, cinayet olur, felaket olur.

28 Mar

Çizmeden Yukarı Çıkma

Bu hafta sizlere eşsiz bir kitap  tavsiyem olacak. İskender Palanın ”İki dirhem bir çekirdek” isimli eseri okuduktan sonra etkisinde kaldığın ender kitaplardan biri.

21 Mar

En Çok Kıskanan(mı) En Çok Sevendir!

Sevgili dostlar, sevgiyle kıskançlığı birbirine karıştırıyoruz… Kıskanıldığımızda daha çok seviliyoruz gibi geliyor bize, kıskanmayan kişi sevmiyor demektir deyi-veriyoruz aşkta! Peki ya her şeyde de böyle mi?

14 Mar

Sus ki Huzur Bulasın

Dünyanın en zor eylemi belkide susmak! eylemsizliğin en derin anlamlar bütünü…işte bu eylemsiz, eylemin şiddetinin sarsıntılarıyla yıkılmak tayım.

07 Mar

Aşkın Paradoksu

Aşk deyince aklımıza heyecan, mutluluk ve sevinç gelir. Beğenilmek ve kendimize güven arkasından takip eder. Aşık olduğumuz zaman kendimizi daha güzel ve çekici hissederiz değil mi?

28 Şub

Muhteşem Kötüleme, “Kanuni Eşcinseldi!”

Bu senenin yeni yayın dönemine bomba gibi düşen SHOW tv’nin yeni dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’ hakkında birçok şey yazıldı çizildi. Aslında ilk başlarda o ihtişam ve şaşaalı hayatı göreceğim için epey keyif almıştım izlerken.

21 Şub

Ah Bu Karıncaların Hali Ne Olacak?

Ağustos böceği ile Karınca’nın hikâyesini bilmeyen yoktur; Bir varmış bir yokmuş bir ormanda ağustos böceği ve karınca varmış. Karınca yazın durmadan yuvasına yiyecek taşırmış.

14 Şub

“Zoru Hemen Yaparız İmkansız İse Biraz Zaman Alır”

“Zoru hemen yaparız imkansız ise biraz zaman alır” palavra! Ben size hemen sıralayabilirim imkansız olan şeyleri;

07 Şub

Balık İstifi Yolcuk

Günlüğümden; -28 ocak 2011- Üzülme dedim, dünyanın sonu değil ya, emin ol döneceksin eski güzel günlerine.

31 Oca

Damlaya Damlaya Göl Olmaz, Su Faturası Kabarır

“Damlaya damlaya göl olur” diye boşuna dememişler elbet atalarımız, her nekadar bu para biriktirme konusuyla ilgili söylemişlersede ben bunu izninizle başka boyutlarda ele almak istiyorum.

24 Oca

Her Seçim Bir Vazgeçiştir

Her seçim bir vazgeçiştir. Kimilerimiz yalnız kalmamak için kalabalıkları kimilerimiz kalabalıklar içinde yalnız kalmayı, kimilerimiz sevgili dediğimiz yardan atlamayı kimilerimiz sevgisiz kalmayı özgürlüğüne tercih eder.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank