'Ahmet AY' tarafindan gonderilmis yazilar.

04 Eyl

Müslümanlar, Dar’us Selam’a

Yunus’a. Dünyanın en güzel çağrısı ve çağrışımı, En güzel tını, alımlı kavram. Bu güzellik sadece Türkçesi ile ilgili değil, bütün dillerde efsanevi hoşluğa, tınıya sahiptir barış. Mesela aşitî, mir ya da peace ya da paix hele hele selâm!

27 Ağu

Hormonlu Aydınlar

Aydınlar ülkelerinin medar-ı iftiharıdır. Sistem tarafından sevilmeseler de halk nezdinde muteberdirler. Bu sebeple aydınların müesses nizamın yanında yer aldıkları görülmemiştir.

24 Ağu

Allah İçin Başını Aç!

Bir genç kızın mektubunu sizlere paylaşmak istedim. Anlaşılan, İblisi taktik varken insani hiçbir metoda başvurmamışlar. Apayrı bir din ile apayrı bir dünyada ve apayrı bir kafada yaşıyorlar.

10 Ağu

Dinler Ve Şiddet: -I- Yahudilik

  Bu yazıyı hazırlarken Dinlerin müntesiplerinin uygulamalarından, yani dindarların hayatlarından, pratiklerinden hareket etmeyeceğim.

03 Ağu

Raydan Çıkmış Yazı

“Savaş” psikolojisi bu demek; Savaş yoksa çatışmalarda bile hakikatler ölürmüş bizde, vicdan pert, ahlak esir düşermiş oportünizme.

01 Şub

ÜLKE PARALEL KISKAÇTA

  Cizre’de 14 Ocak günü 12 yaşında bir çocuk “plastik mermi” ile vurularak öldürülmüştü. 12-14 yaşlarındaki çocukların polise taş atmalarına polisin gaz ile karşılık verdiği sırada meydana gelen bu ölüm ile ilgili çok çelişkili açıklamalar yapıldı.

13 Mar

F. Gülen Ve Kur’an’i Olana Yaklaşımı

Bu neye hizmet? Bu nasıl bir düşünce?.. F. Gülen’in Kur’an-ı Mubin hakkında söyledikleri karşısında“Allah’ım sana sığınıyoruz, bu neyin nesi” diyoruz.

23 Şub

Ben Ali’den Yanayım

Hz. Osman 3. Halife olarak seçildikten kısa bir süre sonra “yönetimdeki zafiyetten dolayı” dâhili huzursuzluklar başlamış, Halife’nin bu huzursuzluğu dikkate almayışı sonucunda iş isyana dönüşmüştü.

18 Şub

Mela Hasan Amcaya Özgürlük

Hukuku yorum ve ictihatlarıyla bu hale getirenlerin vebali çok ağırdır. Mela Hasan gibi asla şiddeti esas almayan birisine yargı bu cezayı reva görüyor ise ve birileri de başka ülkelerden savcı-hâkim istemeye kalkarsa hiç şaşırmam.

12 Şub

Hayali Korkular, Gerçek Tehlikeler

Hemen belirtmeliyim ki sözüm cemaatin tümünü asla hedef almaz, sadece çeteleşen, paralel devlet kuran kökü “Güney’deki sevdikleri ülke”ye uzanan gurubadır. Bir daha bu tür açıklamaya gerek görmüyorum.

23 Ağu

Türkiye Kurtuluş Savaşında

“Olayların Türkiye başbakanı Tayyip Erdoğan düşene kadar sürmesi için dua ediyoruz” (İsrail Meclis Başkan Yard. Moshe Feiglin) Son yazılarımı çok keskin bulanlar var/mış;

19 Ağu

Bir Musa Çıkar Elbet

Ey müslümanlar, onlar için kanlarınızın bir bidon petrolden daha değersiz olduğunu anladık değil mi?

13 Ağu

ETÖ Yoksa Bu Ne?

ETÖ operasyonu Türkiye’nin demokratikleştirilmesi için kaçınılmazdı. Soğuk Savaşdönemi illegal-yeraltı örgütleri, Avrupa ülkelerinde çok sorunlu bir şekilde bitirildi. Bizde de aynı süreç ciddi sıkıntılarla sürdü.

01 Ağu

Musa’nın Sandığı Yolda

Senaryo ilerledikçe Mısır darbesinin patenti tamamen netleşiyor: İsrail: Evet, darbenin patenti Mossad-İsrail imzasını taşıyor.

19 Tem

Tayyip Erdoğan Ve ALDs’ciler

Bizler Gezi eylemini masum ilan etmek için yarışırken başbakan Tayyip Erdoğan’ın evine yürüyen yüzlerce meczubun CHP teşkilatlarına mensup olduğunu da bilmeyebiliriz.

15 Tem

İlklerin Mısır’ı

Batı, ‘evrensel değerler’ dediği bütün hak, hukuk, adalet, eşitlik gibi ‘bizim için olmazsa olmazdır’ dediği değerlerini Mısır’da laikçilerin hatırına tankların altında pert etti.

01 Tem

Provokatöre Ebuzer Diyelim!

PROVOKATÖRE EBUZER DİYELİM! (Lice’de hayatını kaybeden Medeni kardeşimize rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum, sürecin aksamamasını temenni ediyorum) R. Tayyip Erdoğan ‘zehir içmeyi göze aldı’ğı süreçte PKK silahlarını susturup sınır dışına çekilince 6 aydır tek bir vatandaşımız hayatını kaybetmemişti,

28 Haz

Batı İle Savaşımımız

Geçen yazımızda Batı’nın islama ve Müslüman’a 1400 yıllık düşmanlığını ve bu yüzden artık onlara ömrübillah inanmayacağımızı, güvenmeyeceğimizi ve onlarla hiçbir şekilde dostluk kurmayacağımızı yazmıştım.

25 Haz

Kim Savaşım Verebilir?*

Bu yazımı hepimizin vicdanı olan Zahide Teyze’ye ithaf ediyorum. Dünya tamamıyla bir ‘savaş(ım)’ alanıdır, Zalim-mazlum, haklı-haksız, salih-müfsidlerin, zengin doymazların-fakir açların savaşı/mı. Dün böyleydi, bugün böyle, yarın da böyle

20 Haz

Sorun Sizsiniz Sayın Hasan Cemal

‘Kedimi Yazdım’ demişti, Biz de tevbe kapısı kapalı olmadığı için inanmıştık, Meğersem yeni görevinde inandırıcı olması gerekiyormuş,2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank