content
08 Eki

Sözcüklerin Tansiyoner Tepişmesi

Emel ŞEN

UÇUK KAÇIK

Her duygusal yazımın ardından mutlaka deli dolu bir şeyler koyarım sofraya..Kasten yapılmış bir şey  olmamakla birlikte; tamamen dengesiz bünyemin gözleri kapalı,  klavyeye saldırmasıyla başlar her şey…Bu cümleden sonra ‘’AHHhhheeeyyy ‘’demek geliyor içimden…Uzun süre hüzünle fazla haşır neşir olmuş, duygusal yanını fazla deşifre etmiş biriyseniz eğer; gün gelir isyan bayrağını dikersiniz siz de.

Ahan da ben bu değilim yalnızca dersiniz…içinizde keşfe çıkarsınız; deşifre edilmeyi bekleyen bir çok yanınızı toplar, ortaya saçarsınız böyle.

Siyah çayın, tütünle birlik olup, yanlarına da Şebnem Ferahı katıp el birlik beynimin etini yedikleri gündür bugün...Müthiş bir enerji patlaması yaşanmasına mahal vermeden resmen kendimi kasmış bir vaziyette yazıyorum yazımı…Maazallah arkamdan ‘’deli’’ denmesine gönlüm razı olmaz ..Gerçi çok yakın dostlarım bana ‘’delüüüü’’ deseler de. Bir yanım suskun, uysal ve bir o kadar da duygusal iken; bugün uyuyan güzellerimi gün yüzüne çıkarmaya karar verdim…

Hele bakın yaaa; zıp zıp zıplayıp yerlerinde duramıyorlar... Resmen galeyana getirildim; yaramazlığımın volume ünü en tepeye de çektiler, caNlarımı titretiyorlar.

‘’ seviyoruuummm uleeeyynn’’ diye bağırırdı 80’ li yılların Turkish jönleri…O nara atarken bilinç altımız kayıt tuşuna basar, ‘’ aşık olmak adama nara attırır’’ mesajını belleğine alırdı…

Çok şükür büyüyünce hiç böyle absürt naralar atmadım ama içimde pardon beynimin soğancık kısmının en kıvrımlı köşesinin sol lobunda bir nara atma isteği kalmış ...Dedik ya, gün bugündür! Bu cümlenin sesli ve sessiz harflerinden karma yapıp ‘’AHHhhheeeeeeyyyy’’ diyerekten naramı atıyorum efendim.Etrafınızda sürekli hayattan şikayet eden insanlar dolanıp duruyorsa; ki arada bu topluluğa siz de karışıyorsanız; en sonunda böyle bir yazı yazacak kadar fırLama oluyorsunuz..

Efenim enerji topçuklarım zıp zıp zıplaya dursun; ben zepline binip kaçıyorum bulunduğum ortamdan…
Neden mi?
Uçarak dalış yapacam pek yakında
Kesmiyor efem kesmiyooor.

Etiketler : , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank