content

25 Eki

Kurban Bayramı Mesajı

Sonlu evrenin, sonsuz yaratıcının yaratıp, düzene koyduğu, Samanyolu galaksisinin Güneş sisteminin, Dünya gezegeninde yaşayan insanoğlu, zaman zaman gaflet ve dalalet içinde olmuştur

İnsanlık; her dönemde nefsinin esiri olarak yaratılışına aykırı düşünce ve uygulamalarla, hemcinsini, hayvanları, bitkileri yok etmeye çabalamış, doğayı kirletmeye, yaşadığı dünyayı yaşanabilir olmaktan çıkarmaya devam etmiş ve etmeye de devam etmektedir.

Bütün canlılardan, doğadan, farklı üstün özelliklerle yaratılan insanoğlu, kendi gerçeği ile birlikte, gurur, kibir, bencillik sahibi önderlerince ilahi çizginin saptırılması değiştirilmesi ile bunalımlar yaşamış, yaşamaya devam etmektedir.

İnsanoğlu; gerçekleri hatırlatıcı elçilerle, yaşamını düzene koymasına vesile olan ilahi buyrukları tersyüz etmeye yönelmiştir.

Dünya’da şimdilerde; birçok din yanında ateisti, deisti ile yeniden zihinsel bunalım yaşamakta, din adına katliamlar yapılmakta, son din İslamiyet temsil edenlerince tersyüz edilmiş bulunmaktadır.  

İslam dininin temeli; tek yaratıcıya ve onun elçisine inanmakla başlar, hak, adalet, eşitlik, doğrulukla, paylaşımı esas alır.

İslam’ın temel değerlerinin tersyüz edildiği, İslam ülkelerinin yakılıp yıkıldığı, yağmalandığı bir süreçte; kendilerine İslamcı denilen bozguncu, fasık, münafık İslamcılar, İslam düşmanı fesat şebekeleriyle dostluk içinde olmaya devam etmektedirler. 

Tarih boyunca; alimlerince, yöneticilerince, güç sahiplerince zihinsel bozukluk içinde olanlarca gerçek amacından saptırılan, tersyüz edilen ilahi mesaj, gerçek iman sahiplerince ağır bedeller ödenerek, doğrular anlatılmaya devam edilmiştir.

İnsanlığın şer güçleri; bin yıldır İslam’ın temsilciliğini yapan Türkiye’nin dinci, cemaatçi tarikatçı kesimlerini devşirerek, İslam ilahi mesajını dünyevileştirmişler, İslam ülkelerinin yakılmasına, kardeşin kardeşi öldürmelerine neden olmuşlardır.

Türkiye; şer güçlerce, dinci ifsad edici, kimlik ve kişilik sorunu yaşayan ucubelerle fesat merkezine dönüştürülmüştür.

Bayram; sosyalleşmek, kendini  bilmek ve insan olmaktır! 

Bayramlar; toplumsal neşelerin ve sevinçlerin tadına varıldığı, paylaşıldığı, toplumsal birlik ve dayanışma duygusunun pekiştirildiği günlerdir.

Bayramlar; asırların şekillendirdiği dayanışma, barış ve sevgi duygularının en üst düzeye yükseldiği, kin, kırgınlık ve kavgaların sona erdiği, iç dünyamızı ışıtan, dostluk, barış ve neşe kaynağı, benliğimize işlemiş kutlu günlerdir.

Bayramlar; çocukların yüzlerinin güldüğü, oyun ve eğlence günleridir. 

Allah ile kul/insan arasında; iletişim bağlarından olan ve toplumda paylaşımı dayanışmayı esas alan kurban kesimi de anlamlı günlerdendir.

Kurban bayramı; insan, toplum, doğa, çevre düşmanı fesat şebekelerine karşı bilinçlenmenin, gerçekleri bir kez daha hatırlama, anlama ve doğru çizgiye yönelmede uyanışın ve dirilişin bayramıdır.

Kurban bayramının; başta Türkiye olmak üzere, İslam dünyasının, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanları, tanımalarına, bilmelerine, anlamalarına ve gereğine göre hareket etmelerine vesile olması temennisiyle, bayramınızı kutlar, sağlıklı başarılı mutlu günler dilerim.

Günün Sözü: Sevgi, adalet, paylaşım, özgürlük, yardımlaşma insanı yücelten değerlerdir.

Etiketler :

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank