10 Nis

Yumurta Diyabeti Önlüyor

Büyük Kolesterol Yalanları kitabım daha geçen hafta piyasaya çıktı ama çok kısa zamanda kitabın ikinci cildini de çıkarmam gerekeceğini düşünüyorum.

07 Oca

Süte Çözümsüz Müdahale Politikaları

2008 yılında Çiğ Süt Üreticileri miting yaptı.Mitingin adı ‘’Sarıkız Hakkını‘’ helal etmiyor idi. Hakikaten “Sarı Kız” hakkını helal etmedi. İki yıl sonra et ithalatı başladı.

08 Ara

Süt Ürünlerinin Petrolle İmtihanı

Günümüzde tüm gıdaları değil yenilebilir olanlarını işaretlemek gerekiyor. E-postama gelen bir Tarım Bakanlığı’na ait bir resmi yazıda ünlü bir firmanın peynirlerine margarin karıştırdığı için üretim izin belgesinin iptal edildiği yazıyordu.

07 Kas

Süt!…

Ülkemiz, süt ve süt ürünleri konusunda; et ve et ürünleri konusuna nispeten, daha duyarsız davranmıştır dersek, pek de yanlış söylememiş oluruz. 1963 yılında Tarım Bakanlığına bağlı olarak ve sermayesinin tamamı,

01 Kas

Çiğ Sütte Doğru Rakamlar-Canlı Hayvan Müzesi

Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker’in ülkedeki toplam sığır sayısı, üretilen çiğ süt miktarları ile ilgili verdiği rakamları bu yazımızda inceleyeceğiz.

23 Eyl

Hangi Marka Köfte Yenilebilir?

Fikir Sahibi Damaklar Grubu Lideri Sayın Defne Koryürek’in, grubunda yazdığı yazı ile yazımıza başlıyorum: Sevgili dostlarım, Burger King’in hamburgerlerinde sağlığa zararlı bakterilerin tesbit edildiği bugün Türkiye’de

04 Ağu

Tüketicilerin Süt Tozu Dilekçeleri!

Aşağıdaki dilekçe örneğini bir çok tüketicilerle birlikte 02.02.2010 tarihinden itibaren Tarım Bakanlığı’ na göndermeye  başladık.

03 Ağu

Süt Tozu Değil Süt İçin! Niçin?

Sevgili okuyucular, süt ve süt ürünleri hakkında yazdıklarımız sizi süt ve süt ürünlerinden uzaklaştırmak değil sizin  mükemmel  bu ürüne daha çok sahip çıkmanız için yazmaktayız.

01 Ağu

Sütte Ne Var?

Süt ve Süt ürünleri ekmekten sonra Dünya’ da ikinici stratejik ürün olarak kabul edilmektedir. Onu gıda da ikinci önemli sandalyeye oturtan sadece içindeki hayvansal protein değildir.

24 May

Köylü Patronlar Geliyor

Kooperatifleşerek başarılı bir model oluşturan Tiresüt’ün öncülüğünde, üreticilerin ortak olacağı bir şirket kuruluyor. Sahip oldukları hayvan sayısı kadar şirkete ortak2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank