17 Eyl

Süt Mısırındaki Kara Su

Fikir Sahibi Damaklar Grubu üyesi Sayın Arslanoğlu FSD’ye gönderdiği iletide ‘’ yaz sonu olmasına rağmen mısır bulunuyor, haşlanınca suyu kara çıkıyor.’’

21 Şub

Slow Food, GDO Kulübü’nü Tekzip Etti

Tüm Gıda Üreticileri Derneği Tügider geçtiğimiz günlerde Genetiği değiştirilmiş (GDO)’lu üç soya çeşidinin yem amaçlı ithalatı ile ilgili Biyogüvenlik Kuruluna başvurmuştu.

09 Nis

Fikir Sahibi Damakların Tarım Bakanlığı’na Dilekçesi

Gıda, Çevre, tarım, hayvancılıkta fikir sahipleri damakta da fikir sahibi olur. ‘’ Fikir Sahibi damaklar Grubu’’ nu üç yıl önce internette tanıdım. Hem de hayvancılığımızın bundan bir önceki -2008-fetret yılında! Üreticiye üretici kadar yakınlıkla  nasıl, ne şekilde üretildiğinin,

07 Oca

Süte Çözümsüz Müdahale Politikaları

2008 yılında Çiğ Süt Üreticileri miting yaptı.Mitingin adı ‘’Sarıkız Hakkını‘’ helal etmiyor idi. Hakikaten “Sarı Kız” hakkını helal etmedi. İki yıl sonra et ithalatı başladı.

11 Eki

Süt Tozunda Kanserojen Madde:Melamin

06.10.2010 tarihinde Resmi Gazetede kanımızı donduran sıfır gümrükle süt tozu ve tereyağı ithalatına izin verildi. 2500 ton süt tozu kotası belirlenmiş.  Bu süt tozundan 25.000.000 Litre süt üretilecek demektir.

04 Eyl

Hangi Marka Süt İçilebilir?

Çiğ Süt Üreticileri, Süt ve Süt Ürünleri Tüketicileri Grubu’nun Moderatörü Bayan Pelin Pampal’a sorulan soruyu aşağıya alacağım. Pelin Hanımefendi süt ile ilgili sorulan soruda ‘’Marka ‘’ var ise bu soruyu bize havale eder.

24 Ağu

Hangi Firmaların Sütlerinde Süt Tozu Bulunmaktadır?

Daha önce süt tozu dilekçesini Tarım Bakanlığı’ na gönderen tüm bilinçli tüketicelere ayrı ayrı teşekkür etmiştim. Bizi motive eden ve başaracağımıza  inandırmaktan da öte bizi,  grubu ile (FSD = Fikir Sahibi Damaklar Grubu) destekleyen  Defne Koryürek Hanımefendiye, Vet. Hek.  Adnan Serpen, Vet. Hek. Ayşe Çırak ve yine  Vet.Hek. Tarık Akan’ a, Prof. Dr. Ali Ercan’ a..

24 Tem

Bebek Mamaların da Sadece Kurşun mu Var?

Tarım Bakanlığı 2009 yılında gıdalarda yaptığı denetimlerin genel bir değerlendirmesini yayınladı. Bir çok gıda ürününde yapılan denetim sayısına göre kontrollerin sonuçları da istatistiksel olarak verildi. Yapılan kontrollerde Bebek Mamalarından birinde de Kurşun tesbit edildiğini yazdı.

09 May

Lüfer Kimin, İstanbul’luların mı?

Lüfer’e sahip çıkmak sadece onu yenildiğinden değil. İstanbul’luların yediğinden de değil. Hem öyle de olsa az bir nufüs mudur ki İstanbul?  Nufüs bakımından bir çok ülkeyi kibrit cebine koyacak büyüklükte.! Sadece nufüz mu? Bir kültür ve medeniyet şehridir.

01 May

Gdo’lu Patetesler Geliyor mu?

Bir kaç gün önce bir internet posta grubunda, GDO’lu pateteslerin Almanya’da bir pilot ekim sahasına izin alınarak dikim yapıldığıı ifade ediliyordu. Yazıyı sonuna kadar okuyunca inanın “sana da bu yapılırmı ey patetes” demekten

12 Nis

Lüferlerin Dansı (İstanbul lüfersiz kalmasın)

Lüfer’in Dansını Durdurmayın (İstanbul Lüfer’e Hasret Kalmasın) İnsanlar sanatta ,edebiyatta ,sinemada ,güzel sanatların her dalında bir güzellik ararlar. Sanatçılarda insana hoş gelen  güzelliği eserlerine yansıtırlar. Bazan o yansıtmayı kendi için2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank