content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

04 Mar

Bir Megalomanın Hezeyanları

Sevgili okurlar, geçtiğimiz günlerde Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan Apo ile BDP'lilerin görüşme tutanakları, süreci başlangıcından beri ne kadar haklı olduğumuzu  açıkça ortaya koydu.

Bu sütunlarda-tarafsız görünme endişesini bir yana koyarak- Başbakanımızı sevdiğimi ve icraatını desteklediğimi ifade ettim. Ancak , her zaman söylediğim gibi ben milletimi ve vatanımı her şeyden çok seviyorum. Değerli Başbakanımızında benden farklı olmadığını biliyorum. Lâkin ne yazık ki bazen en dirayetli devlet adamlarını bile yakın çevresi yanlış yönlendirebiliyor.

***

Teröristbaşı ve PKK/ BDP ile görüşme süreci doğru olmamıştır. PKK destekçisi goygoycular, 'barışa kaşı olma','nefret söylemi' gibi iddialarda bulunmaya devam etseler  de biz -bütün milletimiz gib elbette huzur ve sükündan yanayız. Ancak, Başbakanınmız Erdoğan'ın dünkü konuşmasında söylediği gibi, 'savaş' , 'barış', 'ateşkes'gibi kavramlar ancak egemen devletler arasında  söz konusu olur.

Dünyadaki  bütün terör olaylarının oldğu gibi, önce terörist terörden vazgeçerek silâhını birakır, sonra oturur görüşürüz.Bizimde başlangıçta şartımız bu olmuştur.Bunu sağlaya bilmek için de etkli bir güvenlik mücadelesi yapmak gerekir.

Nitekim. 29 yılık terörle mücadele döneminde, Başbakan Erdoğan en tesirli mücadeleyi gerçeklerştirmiş; son bir sene zafında  teröristlerin  yüzde 90'ı etkisizleştirilmiş ve PKK çözülmenin eşiğine getirilmiştir. Esasen görüşme süreci de bu etkili mücadele sayasınde başlatılabilbiştir.

Görüşme sürecinde çok önemli hatâlar yapılmıştır. Şöyleki:

1. Eli bin kişinin ölümümden sorumlu eli kanlı terörist, sanki Kürt halkının temsilcisi gibi kabul edilerek muhatap alınmıştır.

Devletin en üst görevlileri bile uydurma açlık grevinin sonlamasında Apo'nun tesirine  inanma gafletine düşmüştür

2. Koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti MİT Müsteşarı' İmralıya göndermiş ve devlet bir teröristle pazarlığa oturtulmuştur.

3. Doğru dürüst bir eğtimi olmayan. tek cümleyi bile insicamlı şekilde ifadeden âciz bir şaki Kürt halkının temsilcisi gibi  kabul edilerek muatap alınmıştır.

4. Görüşme sürecinin zaman ayarlaması fevkâlade yanlıştır. Sadece iki ay daha beklenmiş olsaydı, terör örgütü kendiliğinde çözülecek ve silâh bırakmak zorunda kalacaktı. Bu süreçten faydlanarak toplanan terör örgütü, artık yüzlerle ifade edilmeye başlanmışken tekrar sayısını bin beş yüze civarına çıkarmıştır.

***

Bakınız bu megaloman, piskopat cani neler saçmalıyor: ‘Bir rejim değişikliği olacak ve devlet yeniden kurulacak’; Ne ev hapsi ne de af… buna gerek kalmayacak, hepimiz özgür olacağız’; ‘Ak parti’yi iktidara getiren ve ayakta tutan benim’; ‘Başbakan MİT operasyonunda tutuklanacak ve darbe yapılacaktı. Ben önledim’; ’50 bin kişiyle halk savaşı yaparız’. Bu arada Gülen cemaati’ne de iftirayı unutmuyor.

Bütün bu saçmalıklar ve hezeyanları da BDP sızdırarak kendince kuyruğu dik tutmaya çalışıyor.

Sevgili dostlar, insan hiç böyle bir megaloman caniyi karşısına alıp görüşme yapar mı?... Şimdi, benim bu rezalete niçin karşı çıktığımı anladınız mı?...

Artık durumu iyice değerlendirip bir yandan terörle mücadeleyi sürdürürken, diğer yandan halkın gerçek temsilcisiyle görüşmeye devam ederek  işi daha fazla uzatmadan milletin ve devletin menfaatleri istikametinde kararlar almanın zamanıdır.

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank