'Mahmut Celal ÖZMEN' tarafindan gonderilmis yazilar.

12 May

Anneler Günü Kimin Günü

Geçmişimize bakarak fikren çöküşte olduğumuz defalarca dile getirilmiş olsa da hakikaten “fikir fakiri” haline geldiğimizi söylemek ayrı bir şeydir… 

29 Mar

Facebookta Bir Arkadaşla Sohbetimiz…

-ALLAH'IN MÜRİDİ OL! -Allahın dostu olan Seyyid Fevzettin Hz. lerine mürit olmak Allah’ıma layık bir kul olmaktır. -O SENİN HÜSNÜ ZANNIN..

27 Mar

Tarikat mı? Sakın ha!

“O(insa)nların çoğu ancak ortak koşarak Allah’a iman ederler.” (Yusuf Suresi–106) “Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz.” (Nisa Suresi–48)

03 Ağu

Öğüt Almak İsteyene Kur’an Yeter!

Niçin? Çünkü bu dinin sahibi olan Allah, inananlar için gerekli olanı, eksik bırakmaksızın (hadis/sünnet’e de ihtiyaç duyulmayacak şekilde) adına Kur’an dediği kitap vasıtasıyla kulu Muhammed’e göndermiştir.

22 May

Bin Ladin’e Yönelik Menfur Suikast…

Gerek Amerika gerekse Pakistan tarafından yapılan açıklamalar olsun Bin Ladin’e yönelik menfur suikast operasyonu hakkındaki haberler birbiriyle çelişmektedir…

30 Nis

Beğeneceğimiz Dine Değil, Allah’ın Dini’ne Çağırmak..

Beğeneceğimiz Dine Değil, Allah’ın İstediği Dine Çağırmak.. Garip bir zaman bu, değişik ve sözün eriminin çokça uzatıldığı bir zaman… O kadar ki, etrafımızda İslam adına sergilenen o kadar ilkellik, çirkinlik ve çelişki bile bunu anlamaya yetiyor.

22 Nis

Bir Kitap: “İslam’ı Nasıl Yok Edelim!”

Bu başlık 1710 yılında İngiliz sömürgeler bakanlığınca Arapları Osmanlıya karşı örgütlemek amacıyla gönderilmiş Hampher isimli ajanın anı ve itiraf karışımı kitabına verdiği isimdir aynı zamanda.

13 Nis

“İdeal Toplum” Üzerine…

Batı medeniyeti, insancılık ve hümanizm felsefesi üzerine kurulu olduğunu iddia etmekle birlikte ne hikmetse ilerlemeye sebep olarak kabul edilen insanı, tamamen unutuvermiştir.

08 Nis

“Maddî Hayattan Yararlanma Gayesi”

İnsanların hayattaki ayrıcalıkları elde etmedeki yetenek ve mizaç farklılıkları, tekvinî=varoluşsal olan doğal temellere dayanır. Bu tekvinî temellerin hayatın farklı aşamalarında

29 Mar

İslâm Dışı Bir Uygulama: Çocuk Sünneti…

Bilindiği gibi, hadis öğretisine bağlı bütün mezheplerde çocukların sünnet edilmesi olayı vardır, Kur’an öğretisine göre yasak olan bu ve benzeri işlemler, rivayetler dini mensupları tarafından özellikle sünnet ameliyesini fıtrattan saymak suretiyle farz kabul etmişlerdir.

31 Oca

“Sahabenin Adaleti” Görüşüne Eleştirel Bir Bakış…

Sahabenin adaleti(1) görüşü, İslam düşüncesinin oluştuğu dönemden bu yana kesin bir inanç olarak Ehl-i Sünnet arasında benimsenen sabit inançlarından biri olmuştur.

22 Oca

Tövbe Ya Rabbi!

Kur’an’da yer alan bütün anlamları ile tövbe, bu semavi kitaba özgü gerçek mesajlardan biridir. Çünkü küfürden ve şirkten dönerek iman etmek anlamındaki tövbe, diğer semavi dinlerde örneğin Hz. Musa ve Hz.

28 Ara

Fildişi Sahili, Seçim ve Neler Oluyor?.

Tarihsel olarak bilindiği üzere Fransa, 1843 yılında Fildişi Sahili’ne girdi ve oranın bir Fransız vesayeti olduğunu ilan etti. Ancak Müslümanlar, Fransa’ya direndiler, onu hezimete uğrattılar ve orada İslam şeriatını tatbik eden bir İslami Emirlik ilan ettiler.

16 Ara

Eğlenceye Dinî Kılıf: Sema, Raks…

İnsanlar eğlenmek ister de, niçin eğlenceyi dini bir kılıfla kamufle etmeye çalışırlar, bunu anlamak pek kolay değil. Eğlence fuarlarında dönme dolaplara binip güle oynaya, eğlenen,

10 Ara

Füze Kalkanı Meselesi…

19 Kasım 2010 tarihinde, Portekiz’in Lizbon şehrinde, 28 NATO üyesi başkanları Kuzey Atlantik Paktı örgütü NATO için on yıllık yeni bir ‘Stratejik Konsept’i görüşmek üzere toplantı yaptılar.

06 Ara

ABD’nin Afganistan Merakı…

Afgan savaşı neredeyse 10 yılını tamamlamasına rağmen Amerika hâlâ batakta. Obama, Afganistan’a odaklanacağını söyledi ve Bush yönetimini gerçek savaşı ihmal etmekle suçladı.

22 Kas

Kuran Kaynak Olarak Yeterli Değil (mi?) dir.

İddia: “Kuran rehberlik için gereken her şeyi içermez. Dinle ilgili konularda kaynak olarak yeterli değildir.” Düzeltme:  Şimdi ayetlere bakarak Allah’ın, Kuran’ı kullarına rehberlik için yeterlibir kaynak olarak yaratıp yaratmadığını inceleyelim.

15 Kas

Peygambere Kuran Dışında Vahiyler İndirilmiş(mi?)tir.

Peygambere Kuran Dışında, Ona Benzer Bir Vahiy Daha İndirilmiş(mi?)tir. İddia:“Peygambere Kuran dışında, ona benzer bir vahiy daha indirilmiştir. Kuran’a benzeyen bu kaynak peygamberin davranışlarını içerir ve bu kaynak hadis kitaplarında bulunur.”

03 Kas

Kuran Dışında “Zikir” Adında Bir Vahiy Verilmiş(mi?)dir.

Elçiye Kuran Dışında “Zikir” Adında Bir Vahiy Verilmiş(mi?)dir. İddia: “Elçiye Kuran dışında “Zikir” adında bir vahiy verilmiştir. Bu gizli vahyin amacı elçiye Kuran hakkında daha detaylı bilgi ve açıklama sağlamaktır. Nahl Suresi 44. ayet bu durumu kanıtlar.” Düzeltme: Bahsedilen ayetin tercümesi şu şekildedir:

28 Eki

Kur’an Dışındaki Kaynaklara Uymalı(mı?)yız.

İddia: “Kur’an Allah’a ve O’nun peygamberine itaat etmemizi istemektedir. Bu durumda Allah’a itaat etmek için Kuran’a, peygambere itaat etmek için ise Kuran dışındaki kaynaklara uymalıyız.” Düzeltme: Kuran, peygambere itaat etmemiz gerektiğini söylemekle kalmıyor, bunun nasıl2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank