'Gamze SHARMAN' tarafindan gonderilmis yazilar.

26 Eyl

Volkswagen Skandalı ve Boyutu

Emisyon testlerinde yapılan hile sebebi ile hisse değeri yaklaşık %20 düşen Volkswagen ile başlayan soruşturmalar Avrupalı diğer üretici firmaları da etkileyeceğe

23 Şub

İç Güvenlik Paketi Yasalaşıyor

Demokrasinin ve demokrasi ile ilgili diğer kavramların tartışılır olduğu bugünlerde mecliste görüşülmek olan bir konu olarak karşımıza çıkıyor “İç Güvenlik Paketi”. 

14 Oca

Charlie Hebdo ve İfade Özgürlüğü

Geçen hafta yaşanan acı olaylar silsilesi sonrasında herkesin dilinde ifade özgürlüğü, eleştirme özgürlüğü, ırkçılık, İslam-fobi kelimeleri pelesenk oldu. Bense yaşama özgürlüğünden ve günümüz dünyasının ikiyüzlülüğünden bahsetmek istiyorum.

31 Ara

Elektrik Kaçak Bedeli Kararı Emsal Olacak

Kaçak elektrik kullanımlarının tüketiciye yansıtılması sebebi ile açılan davalar dolayısı ile Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun vermiş olduğu en son haber uzun kuyrukları şimdiden oluşturmaya başladı. Peki bu kararın içeriği ne?

25 Ara

Vergi Cezalarına Nasıl İtiraz Edebilirsiniz?

Vergi cezası geldiğinde birçok kişi paniğe kapılmaktadır. Halbuki vergi cezasının usulüne veya esasa uygun olmaması sebebi ile bu gibi cezalara karşı dava ve itiraz yolları açıktır.

14 Ara

Seçim Barajı Tartışması

Seçim barajı gündemde bir süredir bulunmakta. Anayasa Mahkemesi ise çok yakın bir tarihte genel kuruldu bu konuyu görüşüp karara bağlayacağını bildirdi. Bu sebeple birçok kişinin gözünde istikrarın göstergesi ve vasıtası olan seçim barajı  konusunu  ele almakta fayda olduğunu düşünüyorum.

30 Kas

İnşaat İşlerinde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi Ne Getiriyor?

İş güvenliği hakkında getirilen yeni düzenlemeler 28/11/2014 tarihi itibari ile Cumhurbaşkanının imzası ile onaylanmış bulunuyor. Bu düzenlemelerin ise kaynağı Uluslararası Çalışma Örgütü(İLO) ‘nün 1988 yılında gerçekleştirilen 75. Uluslararası Çalışma

25 Kas

Ceza Soruşturması Sırasında Panik Olmayınız

Bir cezai soruşturma kapsamında şüpheli veya mağdur sıfatı ile dinleniyor iseniz Ceza Muhakemesi Kanunu’muzun size tanıdığı haklardan yararlanmak ve bir avukatın yardımına başvurmak her bireyin yararınadır; fakat toplumumuzda oluşan bireylerin haklarını savunmada yetersiz kalması veya bilgisizlikten ötürü yanlış uygulamalar ile karşı karşıya kalmaktayız.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank