'Fazilet AKTAŞ BOZDOĞAN' tarafindan gonderilmis yazilar.

27 Ara

Baslik Parası, Mihir ve Nafaka (III)

Hicbir insan bosanacagim diye evlenmez. Adina ne soylenirse soylensin, bahanesi ne olursa olsun evlilik bitimin de magdur birakilan ese gecinebilmesi icin bir nafaka (cereme) odenir.

29 Kas

Başlık Parası, Mihir ve Nafaka (II)

Mihir nedir? Nikâh akdi sonucunda; kocanın karısına ödemek zorunda olduğu para veya maldır. Kuran-ı Kerim de Mihir, Türkçede Mehir şeklinde kullanılır. Mihir yâda Mehir ücret anlamına gelmektedir.

17 Kas

Başlık Parası, Mihir, Nafaka

Başlık sözcüğünü, bir başa ait, bir baş karşılığı, bir baş için, bir başın bedeli biçimindedir. Böylece başlık, evlenecek kızın koşullara göre göreceli değeri olur.

08 Ağu

Astrolojide Elementlerin Kavramı

Astrolojide Grek/Hermetik felsefeye Grek gore evrende gorulen hersey ates,toprak hava ve su karisimidir. Dr.C.G. Junc  bu dort  elementi insan  tiplerine gore gruplandirirken temel almis, bu elementler ustunde dort gruba

12 Tem

Babil, Kalde’liler ve Astroloji

Daha cok yazinin bulunmasiyla belirgin olarak gun yuzune cikan astrolojinin tanimina girmeye gerek gormeksizin onun kisa tarihcesi ve insanlik tarihindeki onemiyle yazima baslamak2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank