'Duygu Pelin SAKIN' tarafindan gonderilmis yazilar.

05 Ağu

Günlük Hayatta Matematik, Savaşmamaya Yarar

Çocukların en sevdiği soru bu, “Matematik ne işe yarayacak öğretmenim?”. Biz de öğretmenimize sormuştuk aynı soruyu. O da savaşlarda çok işe yaradığını, topçu mühendislerin atacakları mermilerin nereye düşeceğini çok az bir yanılma payıyla hesaplayabildiklerini söylemişti.

10 Haz

Sonra Ben, Öğretmenim Kadar Güçlü Bir Kadın Oldum

Biz yetişkinler kadar çocuklar da eğitimci ile ilişki kurduktan sonra içeriğe yönleniyor. Bu aslında bizim bildiğimiz “öğretmenini bir türlü sevemedi” ya da “öğretmenine

19 Şub

#Sendeanlat

Hesabı verilmemiş travmalar ülkesinde, büyük travmalardan birini daha yaşıyoruz. Öfke ve isyanımız çığ gibi. Olayın ardından başlatılan çağrılardan biri de #sendeanlat.

12 Oca

“Dikenli Tele Takılmış Çiçek, Yüzyılımız Çiçek Diye Seni Getirdi.”

-Hey, sana diyorum! -Ne, anlamadım? -Vurdum seni, bir şeyler yapman lazım. -Nasıl yani? -Vurdum diyorum, arkadaşım yerine yanlışlıkla seni vurdum.

17 Ara

En Son Ne Zaman Okumuştum A.Kadir’ den?

Şiirden korkulmaz hanımlar, beyefendiler. Görünce dizeleri peşi sıra, bir kaşıntıdır tutuyorsa sizi, ateşiniz yükseliyor geriliyorsa deriniz, sevgisizliktendir hanımlar beyefendiler. Cemal Süreya okuyunuz.

03 Ara

Haydi Uzaya!

“Yeni nesil eğitim” size ne düşündürüyor? Dürüst olalım, kulağa çok hoş geliyor. Artık pek çok okulda dersler akıllı tahtalarda tabletlerle işleniyor. Öyle “akıllıyız” ki defteri de attık kitabı da. Kalem o eski kalem değil; ucunu açmak, uç koymak gerekmiyor.

22 Kas

Çocuk Haklı

Hepsi, Matematik dersinde buluşuyor. Faruk, 13 yaşında. Evin en küçüğü, babası maden kazasında ölünce abisiyle birlikte işe koyuluyor, “iş başa düşüyor”. Tanıdık bir yere, yine madene giriyor. Sorsalar ona, herkes çalışıyor artık diyor;2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank