content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

25 Nis

Tecavüz Günlükleri – Kapkara Gül

Eniştemgil gelmiş. Yakın bir zamanda yaptıkları bir buluşla ilgili, konuşmak istiyorum. Karagül açık. Dizi yani bu. Yav arkadaş; istisnasız 15 dakika böğürdü kadın. Dizideki kadın. Bir bıçak alıyor eline; saldırıyor, böğürüyor; bir tüfenk alıyor eline, böğürüyor, bir doğrudan saldırıyor, böğürüyor...

Koruma kalkanı güçlü bir bilincim olmasına rağmen kafamın sarsıldığını hissediyorum... kapatamıyorum da; başka bir hısım seyrediyor...

Buluş dediğim şey ise şu: elektrik motorları ile ilgili bir buluş. Bu çalışmaları yapan bir proje ekibinde danışman olarak bulunuyor sayın eniştem. Döner statorlu elektrik motoru. Baya bir çok enerji getirisi-verimi olan bir çalışma.

Konuyu yaymak istiyorum. Enerji santrallerine filan da girmek istiyorum. Böğürtüden bilincimi geri almayı başardıkça parça parça konuşuyoruz.

Kaba bir hesapla; piyasada çekilen tüm enerji miktarının en az yarısını tasarruf edebilen bir şey olacak, uygulamaya konulursa.

Patent için başvuru yapılmış. Sevindim.

Şu an neredeyim? Tabii ki evdeyim. Kafa dinliyorum. Dünden beridir nerede ufarak bir gürültü duysam kafam zangırdıyor. Böğürtüler aklıma geliyor. Sarsılıyorum. Benim şu bilinç güvenlik kalkanı sistemini yeniden gözden geçirmem gerekecek sanırım.

Ondan önceki gün de başka bir arkadaşla okul bahçesinde konuşuyoruz. Konu konuyu açtı. İyi böyle. Açsın konu konuyu. Japonlardan girdik Almanlardan çıktık.

Felsefenin her zaman temel olduğunu söyledim. Bak dedim mesela Almanya... o kadar edebiyatçı, filozof, biliminsanı yetiştirdi ta evvelinde... Şimdi ise onların bilim-i, gücü kudreti buradan geliyor işte, dedim. Temel sağlam yani.

O da Japonların biliminsanlarının son çalışmalarında birinden bahsetti. Ses yakalamakla ilgili bir proje. Yani, konuşulmuş, geçmiş gitmiş diye bildiğimiz sesleri yakalamak, bulmak..

İyi, dedim. Allahtan ki benden ilerde değiller, dedim.

Evrende hiçbir şey kaybolmaz; her şey bir dönüşüm içerisinde dedim: Fakat bunu sadece maddesel olarak anlamamak gerek de dedim. Madde kaybolmaz; aynı zaman da maddenin etkileri de kaybolmaz dedim.

Bence iyi dedim.

Kafama tecavüz edilmiş gibi hissediyorum. Böğüüü, böğüüüü.

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank