content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

07 Ağu

Fitne Ateşini İmanımızla Söndürelim!

Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Topyekûn Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmandınız da O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeş olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı.

İşte Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.”Bir  hadis-i şerifte ise Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “…Birbirinize nefret ve düşmanlık beslemeyin. Birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun!”

Bugün de zorlu bir süreçten, ağır bir imtihandan geçiyoruz. Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler var. Karanlık oyunlarıyla bu aziz milleti korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye, bölmeye ve yok etmeye yeltenenler var. Evlatlarımızı hain emellerine alet eden, annelerinin bağrından kızlarımızı kaçıran, babalarının dizinden oğullarımızı koparan şer odakları var.

Dini bertaraf edip kin ve nefreti diline dolayan, barış topraklarına nefret tohumları ekmeye çalışanlar var. Askerlerimiz, polislerimiz, nice masum evladımız şahadet şerbetini içti. Analarımızın yürekleri, yavrularımızın hayalleri dağlandı. Derin bir hüzün içindeyiz. Darbe girişimiyle devletimizin temellerine dinamit kondu. Kendi insanına silah sıkan kandırılmış, zihinleri çalınmış hainler türedi.

Elbette bu zor günleri de geride bırakacağız. Allah’ın yardımıyla yaşadığımız acıların üstesinden gelecek, huzura ve sükûna yeniden kavuşacağız. Ancak daha ağır bedeller ödememek için her türlü hile ve tuzağın farkında olalım. Mümine yakışır bir şekilde basiret ve feraseti elden bırakmayalım. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in ifadesiyle, “birbirine kenetlenmiş tuğlalara benzeyen” kardeşlik duvarımızda gedikler açılmasına asla izin vermeyelim.

Hiçbir insani ve ahlaki değer tanımayan cinayet şebekelerinin işlediği cürümlerden dolayı, aynı kıbleye yöneldiğimiz, aynı peygambere ümmet olduğumuz, sevincimizi ve kederimizi, varlığımızı ve yokluğumuzu paylaştığımız masum kardeşlerimizi suçlamayalım. Hinlerin hesabını da elbette bir bir sormaya başlayacağız. Haine, bölücüye, fitneciye, münafığa ve satılmış uşaklara acımak yok. Acırsak acınacak hale geliriz.

Haini, fasığı ve münafığı kollamak yok. Unutmayalım ki; biz, tahriklere kapılıp sokaklarda birbirimize düştüğümüzde bölücülerin, Türk düşmanı güçlerin, hain emellerine hizmet etmiş oluruz. Dilimiz, kin, öfke ve nefrete değil; kalbimizdeki sevgi, şefkat ve merhamete tercüman olsun! Çok iyi düşünelim! Yaşadığımız acılar daha büyük acılara sebep olmasın! Düşmanlarımızı sevindirmeyelim! Kucaklaşalım, kenetlenelim kardeş olalım ve içimizdeki hainleri temizleyelim.

Bugün İslam coğrafyasında yaşananlar, kadınlarımızı, çocuklarımızı, canlarımızı, değerlerimizi, tarihimizi, kültürümüzü ve medeniyetimizi yok etme çabasında olanların hangi noktaya eriştiklerini açıkça gösteriyor.

Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, Libya’da, Mısır’da ümmetin birliği, milletin şerefi, vatanın hürmeti ayaklar altına alınıyor. Aziz milletimiz, engin basiretiyle tüm yaşananların farkındadır. Gücünü ve bütünlüğünü koruyarak dünyaya umut ışığı olmaya devam etmek bu milletin harcıdır.

Birbirimize hakkı ve sabrı, şefkati ve merhameti tavsiye etmenin tam zamanıdır. İslam dünyasının umudu olan, Türk dünyasının ağabeyi konumundaki Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalması, dimdik durması mazlumların umudu olması temel arzumuzdur. Bu ümidin sönmemesi bizim elimizdedir. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet idealiyle mazlum dünyanın umudu olmak zorundayız.

Yazımızı şu dua ile  bitirelim:

“Ey Allahım ! Tüm şehitlerimize lütfunla, kereminle, rahmetinle muamele eyle! Onları cennetinle ve cemalinle müşerref eyle! Ailelerine sabır ve metanet ihsan eyle! Dinimizin, devletimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici belalardan bizleri muhafaza eyle!

 Askerimizi, polisimizi pusuya düşürmeye, vicdanımızı köreltmeye, birlik ve dirliğimizi sona erdirmeye çalışanlara sen müsaade eyleme! Vatanımıza ihanet edenlere, düşmanlık ve bozgunculukta azgınlaşanlara,  eli kalem tutacak çocukların ellerine silah veren vahşet şebekelerini sen Kahhar ism-i celilinle kahreyle.

Tuzaklarını başlarına çevir. Fitne ateşiyle bizi tutuşturmak isteyenlere, iç savaş çıkarıp bizi birbirimize kırdırmak isteyenlere karşı yekvücut olmayı, tek yürek olmayı milletçe hepimize nasip eyle!

Bütün acılara rağmen milletimizin hiçbir ferdini Haktan, hukuktan, adaletten, merhametten bir an olsun ayırma! Sana inanan bu necip milletten yardım ve inayetini, kuvvet ve rahmetini esirgeme Allah’ım!.. Münafıkların, Fitne ve fesatçıların tuzaklarını başlarına geçir, milletimizi daima muzaffer eyle. Kahraman güvenlik güçlerimize de sen yardım eyle. Şüphesiz ki sen esirgeyen ve bağışlayansın, bizleri kâfir topluluklarına karşı muzaffer eyle.

Etiketler : , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank