15 Oca

Öngörememek-Hata Yapmak-Saflık Üzerine

Mutlak “milli iradeciler” mağdur edebiyatından sonra (askeri vesayet tartışmaları), “Cemaat” konusunda saflık ve öngörememe (Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç) nutuklarına sarılmaya başladılar.

14 Ara

Sorun Kimlik Değil; Kişilik!..

Tartışma “dijital kimlik” haberleri üzerine başladı; Ülke’nin sorunu kimlik mi, yoksa kişilik mi noktasına geldi. Aslında konu kimlik ve kişilik kavramlarından ne anlaşıldığı ve ne kastedildiğine bağlı olmakla; Bu tartışma, ‘kimlik ve kişilik ikileminde’

03 Kas

Hamam Aynı Birkaç Tas Değişti

AKP, 10 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Ne değişti? Ne değişti sorusunu, nelerin değişmediğine bakarak da cevaplayabiliriz.

29 Haz

Şövalyelere İhtiyacımız Var!

Şövalyelere ihtiyacımız var ama ne yazık ki bu toprakların geçmişinde şövalyelik olmadı. Düşmanının dahi haklarını savunabilen ve her daim eşit mücadeleyi savunan şövalyeler, güçlü bir adalet ve ahlaki duruşlara sahiptir.

13 Şub

Türkiye Torba Kanunu Bekliyor

Birkaç aydan bu yana ülkemizin en tartışılan konusunun torba kanun olduğuna şüphe yok. Esnaf, sanayici, tüccar, işçi, öğrenci, memur, doğum yapacak anneler, evlat edinecek memurlar köylü torba kanunu bekliyor.

12 Oca

Hukukun Elbirliği ile Katledilişi

YURT DIŞINDAN ANTRENÖR, FUTBOLCU GETİRİLECEĞİNE BENCE HAKİM GETİRİLMELİ!

22 Kas

Devletin Resmi; Dini, Dili, Mezhebi, İdeolojisi ve Putları

Eski çağlarda Tanrı panteonları vardı. Tanrı meclisleri vardı. Oralarda kararlar alınırdı, halk bunlara uymadı mı, tanrıların gazabı halkın üzerine gelirdi. Tapınaklar vardı, rahipler vardı, resmi kıyafetler vardı ve herkes öyle her yere giremezdi. Anlaşılan benim böyle geçmişe uzanıp bunları anlatmama gerek yoktur. Zaten geçmişi değil şimdiyi anlatıyorum. Tarih tekerrürden ibarettir diyen ne kadar da güzel demiş. Kılıflar değişir, eylemler de tekrar eder. Yerküremizde iki yüzden fazla çete vardır. Çete dediğimde siz devlet anlayın.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank