29 May

Sütte Üretim Tarihinin Etikete Yazılmasına AB Freni

Süt ve süt ürünlerinde ve Diğer Bazı Ürünlerde Üretim Tarihinin Etikette Yazılmasına Avrupa Birliği (AB) İzin Vermiyor! Süt Tozunda kanserojen madde, melaminin ülkemizde de kullanımının yasal olarak açık olduğu yayınlarımız üzerine konuyu meclis kürsüsüne taşıyan Burdur milletvekili ve

22 Mar

TÖF-Gıda Güvenliği Raporu-2010

Tüketici Örgütleri federasyonu 01.01.2010-31.12.2010 Tüketici Sorunları Raporu’nda Gıda ve Gıda Güvenliğine yer verdi.  Geçtiğimiz yıllarda Tüketici Dernekleri Gıda ve Gıda Güvenliği’ni gündemlerine almaz iken TÖF’ün geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Gıda ve Gıda Güvenliğine 2010 yılı çalışmalarında yer vermesi ‘’Gerçek Gıda’’ ya hasret bilinçli tüketiciler  tarafından olumlu karşılandı.

18 Oca

Kırsalda Gıda Güvenliği Kanun Tasarısı

Süt ve Süt ürünleri Tüketicileri grubundan bir iletişim fakültesi öğrencisi  şunları yazmış; “Gıda Tüketiminde doğrular ve yanlışlar” paneline Süt Sanayicilerinin ‘’Kırsalda Gıda Güvenliği  Kanun Tasarısı’’ panele  damgasını vurdu. Panele Uzaktan görsel iletişim sistemi ile katılan süt sanayicilerinin bir temsilcisi:

07 Oca

Süte Çözümsüz Müdahale Politikaları

2008 yılında Çiğ Süt Üreticileri miting yaptı.Mitingin adı ‘’Sarıkız Hakkını‘’ helal etmiyor idi. Hakikaten “Sarı Kız” hakkını helal etmedi. İki yıl sonra et ithalatı başladı.

01 Kas

Çiğ Sütte Doğru Rakamlar-Canlı Hayvan Müzesi

Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker’in ülkedeki toplam sığır sayısı, üretilen çiğ süt miktarları ile ilgili verdiği rakamları bu yazımızda inceleyeceğiz.

23 Eyl

Hangi Marka Köfte Yenilebilir?

Fikir Sahibi Damaklar Grubu Lideri Sayın Defne Koryürek’in, grubunda yazdığı yazı ile yazımıza başlıyorum: Sevgili dostlarım, Burger King’in hamburgerlerinde sağlığa zararlı bakterilerin tesbit edildiği bugün Türkiye’de

04 Ağu

Tüketicilerin Süt Tozu Dilekçeleri!

Aşağıdaki dilekçe örneğini bir çok tüketicilerle birlikte 02.02.2010 tarihinden itibaren Tarım Bakanlığı’ na göndermeye  başladık.

03 Ağu

Süt Tozu Değil Süt İçin! Niçin?

Sevgili okuyucular, süt ve süt ürünleri hakkında yazdıklarımız sizi süt ve süt ürünlerinden uzaklaştırmak değil sizin  mükemmel  bu ürüne daha çok sahip çıkmanız için yazmaktayız.

01 Ağu

Sütte Ne Var?

Süt ve Süt ürünleri ekmekten sonra Dünya’ da ikinici stratejik ürün olarak kabul edilmektedir. Onu gıda da ikinci önemli sandalyeye oturtan sadece içindeki hayvansal protein değildir.

28 Tem

Bebeklerin Gıda Etiketlerine Kahrı

Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı’ nı çok ince bir üslup ile eleştirmesi üzerine  25 Mart 2010 tarhinde Çiğ Süt Üreticileri Grubunda yazdığım yazımı (orjinal başlığı ile) aşağıya alıyorum. Bu yazımdan sonraki yazımızın  başlığı ‘’ Süt’ te

24 Tem

Bebek Mamaların da Sadece Kurşun mu Var?

Tarım Bakanlığı 2009 yılında gıdalarda yaptığı denetimlerin genel bir değerlendirmesini yayınladı. Bir çok gıda ürününde yapılan denetim sayısına göre kontrollerin sonuçları da istatistiksel olarak verildi. Yapılan kontrollerde Bebek Mamalarından birinde de Kurşun tesbit edildiğini yazdı.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank