07 Nis

Süt Tozunda Vurgun!!!

Süt tozu Sahtekârları Kim? Süt tozunda vurgun! Süt tozunda kirli ilişkiler! Kim, kiminle, nasıl vurgun yapıyor? Devletin parasal desteği ile üretilen süt tozunda

14 Şub

Hayvancılık Genel Müdürü Ali Karaca Görevden Alınırken Yeni Genel Müdür Kim Olacak

Hayvancılığın fetret döneminin başladığı 2008 yılından önce ve bu günlere kadar görevde olan Sayın Ali Karaca Hayvancılık

23 Eyl

Çiğ Süt Grevine Doğru

Çiğ süt üreticileri 25 Eylül 2012 tarihinden sonra çiğ süt grevine hazırlanıyor. 7 Eylül 2012 tarihinde Ulusal Süt Konseyi çatısı altında çiğ süt üretici ve endüstriyel süt sektörü (ESS) temsilcileri bir

17 Nis

Süt Tozu İthalatı Üreticileri Vurmaya Başladı

Süt tozu ithalatına devlet eliyle izin verilince çiğ süt fiyatları düşmeye, düşürülmeye başlandı. 2012 Şubat ayında 3 milyon 500 bin liralık, Mart ayında 4 milyon

17 Eki

Çiğ Süt Fiyatlarına Neler Oluyor?

Çiğ Süt fiyatları yükseliyor mu? Serbest piyasa düzeni mi fiyatları yükseltiyor? Çiğ Süt fiyatlarının düşüşü gerçekten de çiğ süt arzının fazlalığından mı? Üretici Birlikleri gerçekten sivil toplum kuruluşu mu yoksa iktidar kuruluşu mu? Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt üretimi, hayvancılıktan yana mı yoksa süt sanayicilerince yönetilen bir kuruluş mu? Çiğ Sütün Üreticiye maliyeti nedir?

14 Eyl

EBK Çiğ Sütte Piyasa Düzenleyiciliği Yapabilecek mi?

Çiğ Süt satın alımının piyasa düzenleyiciliğinde Et Balık Kurumuna görev verildiği bildiriliyor! Peki, EBK bu görevi yapabilecek mi?

16 May

Süt İneklerinin Kasaba Gitmesine Niçin Üç Ay Kaldı?

2008 yılında ülke çiğ sütte fiyat krizi yaşadı. Tüsedad’ın öncülüğünde çiğ süt-damızlık üreticileri ‘’ sarıkız hakkını helal etmiyor ‘’ mitingleri yaparak sesini kamuoyuna duyurunca süt sanayicileri temsilcileri ‘’ çiğ sütte arz fazlası var’’ bahanesini ortaya atmışlardı.

11 Nis

Hangi Kabine Üyesinin Parası Libya’da Riskte

Sermaye paranın daha büyük paralar çekeceği yere gider. 1990’lı yıllara kadar ayakta olan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılması, Çin’in de kapitalizme geçit vermesinden sonra toplumsal  terminolojiler de değişti.

23 Mar

Buzağı Mamasından Süt ve Süt Ürünleri!

Türkiye’de önde gelen süt tozu firmalarının isimlerini ve bunların hangi oranda süt tozu ihraç ettiklerini soruluyor.

07 Mar

Çiğ Süt Üreticilerine Yalancı Emzik

TEBLİĞ NO 2011- 13 Çiğ sütte fiyat istikrarı sağlama amacıyla hazırlanan tebliğ 04.03.2011 tarihinde Tarım Bakanlığı’nca yayınlandı.

26 Oca

Süt Ürünlerinde Yasal Sahte Protein

05.11.2011 tarihli Bugün Gazetesi “Ucuz kaşarda hile üstüne hile” başlıklı haberde kaşara “nennet kazein” katıldığı haberini yapmış.

07 Oca

Süte Çözümsüz Müdahale Politikaları

2008 yılında Çiğ Süt Üreticileri miting yaptı.Mitingin adı ‘’Sarıkız Hakkını‘’ helal etmiyor idi. Hakikaten “Sarı Kız” hakkını helal etmedi. İki yıl sonra et ithalatı başladı.

04 Oca

DSYMB Cevap Hakkı Kullanımı (I)

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği adına, Teknik İşlerde görevli Sayın İbrahim Karakoyunlu’nun DSYMB adına gönderdiği açıklamasını yayınlıyoruz ve bu açıklamaya bizim de bir çift sözümüz olacak.

31 Ara

2010-Çiğ Süt-Ege Tv’de Söyleyemediklerimiz

Ege Tv Tarım Ekonomisi proğram yapımcısı Sayın İsmail Uğural’ın 30.12.2010 tarihinde düzenlediği ‘’ SÜT SEKTÖRÜ 2011 YILINA NASIL GİRİYOR’’ başlıklı proğrama 5 dakikalık canlı telefon ile bağlandık ve neler söylediğimiz aşağıdadır.

09 Ara

Çiğ Sütte Alım Fiyatları Niçin Düşürülmedi?

Bilgiaginet Gazetesi’nde 2 Kasım Salı 2010 tarihinde ‘’ Çiğ Sütte Sonbahar Oyunu-2010 ‘’ başlıklı bir yazı yazdık: https://www.bilgiagi.net/cig-sutte-sonbahar-oyunu-2010/32052/

20 Kas

Ebru Gündeş de Sektörümüze Soyunmuştu!

Yazımızın başlığını '' Ebru Gündeş' de Sektörümüze Soyunmuştu'' koymamızının sebebi magazinsel olmayıp gerçekten de 2008 yılında Ses Sanatçımız Ebru Gündeş' in de hayvancılık sektörüne girmiş olmasıdır.

02 Kas

Çiğ Sütte Sonbahar Oyunu-2010

Yazımızın yazıldığı tarih:01.11.2010- saat:12:00 Önümüzdeki günlerde muhtemelen Çarşamba (03.11.2010) bilemedik Cuma günü Çiğ Süt Fiyatları d-ü-ş-ü-r-ü-l-e-c-ek. Nerede? Çukurova’ da.

01 Kas

Çiğ Sütte Doğru Rakamlar-Canlı Hayvan Müzesi

Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker’in ülkedeki toplam sığır sayısı, üretilen çiğ süt miktarları ile ilgili verdiği rakamları bu yazımızda inceleyeceğiz.

07 Eki

Yoğurda Motor Yağı Katkısı

Sanayi Yoğurdunda  binbir katkı maddesi, meyveli yoğurt adı altında gıda boyaları ve esansları, kıvam artırıcı teknikler ve süt tozu karışımından sonra  3 Ekim 2010 tarihinde sabah gazetesinde okuduğumuz yazı ile irkiliyoruz! ‘’Yeşil çaylı yoğurt ’’

23 Eyl

Hangi Marka Köfte Yenilebilir?

Fikir Sahibi Damaklar Grubu Lideri Sayın Defne Koryürek’in, grubunda yazdığı yazı ile yazımıza başlıyorum: Sevgili dostlarım, Burger King’in hamburgerlerinde sağlığa zararlı bakterilerin tesbit edildiği bugün Türkiye’de2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank