16 Şub

Söyle Adalet Hayat mı Bitti

Yüce yargımız kusura bakmasın. Yaşama hakkı… Kişi dokunulmazlığı… İnsan hürriyeti ve güvenliği… Vicdan hürriyeti… Hak arama hürriyeti…

08 Oca

Akıl Ve Bilim Karşı Cehalet

Memleketin böylesine siyasal bir tıkanmanın ortasında Anayasa değişimi ve adına Başkanlık denilen rejime sürüklenmesi zor yılların yaşanacağının habercisi bana göre. Parlamenter  sistemden otoriter bir rejim anlayışına dönme inadının içinde ben

06 Eyl

Siyaset ve Sermayenin Emrinde Yargı, Kaostur

Hak, Adalet, Vicdan, Hukuk; insanlığın aradığı, istediği, uğruna büyük mücadeleler vererek bedel ödediği kavramlardır. Ne yazık ki; geçmişte olduğu gibi bugün de bu kavramlar, her kesimce farklı algılanmakta, farklı yorumlanmaktadır.

19 Ağu

Ceza Suçsuza Kesilmemeli

Altını çizerek tekrarlayalım. 15 Temmuz darbe girişimi… Vatandaşın direnişi, milletin birliğiyle… Olası felaketin eşiğinden döndürüldü. Dünyaya örnek olacak güzellikte…

05 Ağu

Haramzade Nesil, Diyanet ve İlahiyatçılar

İnsanların pek çoğu “bir asker nasıl olurda kendi ülkesini bombalar, insanları tanklarla ezer, katliam yapar” sorularının cevabını arıyor. Öyle ya 15 Temmuz’da bunların hepsi oldu. Üstelik bu alçaklığı yapanların sayısı bir iki ile de sınırlı olmadığı gibi, çoğu “koskoca” general, hatta

20 Nis

“Fetullah GÜLEN ve Akın İPEK Mason mu?”

“FETULLAH GÜLEN VE AKIN İPEK MASON MU?” “Bir kişinin, geçmişini, soyunu, sopunu, neslini, Mason olup olmadığını araştırmaktan daha önemli olan şu anda ortaya koymuş olduğu işler ve icraatlar nelerdir ona bakmak gerekir.” Diyenler, yazanlar haksız değildir.

01 Mar

Görmek mi Görmemek mi

Sevgili okur! “Oğlumuz Ali ile kızımız Ayşe’nin düğün törenlerinde sizleri de aramızda görmemekten mutluluk duyarız..”  yalın bir davetiye öyle değil mi? Oysaki çoğunuz şu anda bile yanlış okudunuz!

28 Eyl

Hukukçu Vekilin Adalet Arayışı…

Haklı soruyor: “ Ne oldu da ben gönderildim?” Sitem ediyor: “ Yüzüme söylenemez miydi?” Anlam veremiyor:

03 Eyl

Tekrar Seçim

“TEKRAR SEÇİM” (I) Yakın tarihimizin en büyük siyaset ve dava adamlarından biri olan, her türlü oyun, tuzak, yalan, iftiralara rağmen Cumhurun başına geçen Recep Tayyib Erdoğan’ın 7

16 Tem

Bayram Olsun Bayram Olsun

Gidenlerin özlemi ile evimdeki bayram sessizliği Şehit ailelerinin, ellerini toprağa sürerek gözyaşlarının karıştığı bayram sessizliği, Ne zaman bayram kokusu gelse gidenler, misafirliğe geliyormuş gibi hissederim.

29 Haz

Kürdlerin İnsanı Kahreden Yalnızlığı

Bütün samimiyetimle soruyorum, Kobanê’de hunharca, vahşice öldürülen bu kadar kadın-çocuk şayet Gazze’de öldürülmüş olsaydı, Müslümanlar yine bu kadar tepkisiz kalacaklar mıydı?

22 Haz

Hak, Hüküm ve Hükümet

Başta Orta Doğu (güdümlü Arap hükümranlıkları) olmak üzere, İslâm ülkeleri nam ya da Müslümanların yoğunlukta olup idare cihazına hâkim bulundukları memleketlerde, müthiş bir rüşvet-iltimas,

22 Oca

Adalet ile İlgili Güzel Sözlerim

Adaleti güç oluşturur, güç sağlar. (Güçsüzün adaleti olmaz. Onun için adalet dağıtan güçlü; adil değilse, zalim olur) * Adalet dağıtan adil değilse, zalimdir.

06 Oca

Yeni Türkiye’de Soralım ve Düşünelim

Adalet ne, Hukuk ne, Hak ne? Ahlaken çöken kim? Ahlaklı kim, ahlaksız kim? Ajan akademisyen ve yazarlar kim? Ajanlar Savaşı sürüyor mu?

31 Ara

Terazi Kabaktan… Dirhemi Boktan Olmasın!.. (I)

“Terazi temiz olsa ne yazar, tartan el kirliyse” derdi ninem.. “Okkası bozuksa terazinin; tartım kime yarar” diye de eklerdi, birde. Ona göre terazi temiz, el dürüst, okka doğru olacak ki hilesiz olsun tartım!.

13 Ara

Algılama Sorunu

İnsan; bilginin sınırsız dolaşımı, teknolojinin yaşamla içiçe geçmesi gerçeği ile yaşamaktadır. Toplumda algı sorunu yaşanıyor.

20 Ağu

AKP’nin Menderes’le Sınavı

Her ne hikmetse, 27 Mayıs 1960 kalkışmasının 53. sene-i devriyesinde patlak veren “Gezi Parkı” olaylarına baktığımızda, açıkça görürüz ki:

08 May

Algı Değişimi, Medya, Hukuk

Günümüz insanı; bilginin sınırsız dolaşımı, teknolojinin yaşamla içiçe geçmesi gerçeği ile yaşamaktadır.

20 Mar

Misyonerler Nasıl Çalışır?

İnancın insan fıtratında mevcut bir olgu olduğu bilinir. İnsanın neye nasıl inandığı farklılık gösterebilir, fakat sonuçta bir şeylere inanırlar.

19 Oca

Demokrasiyi Bile Konuşamayan Ülke

Hak, hukuk ve özgürlükten her insanın düşüncesini özgürce yansıtmasından söz eden bir zihniyetin hakim olduğu sistem anlayışı. Peki madem öyle de, hala düşünen yazan, Atatürk ve2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank