'Tamer AVCI' tarafindan gonderilmis yazilar.

03 Ara

Aşkın Toprağına Karıştım

Aşkı yazmak istiyorum bugün. Kandan irinden yaşanmışlıkların yatağını. Seni gördüğüm o ilk gün Yağmur yemiş o iki iğde ağacının

12 Oca

İtibarlı Dış Politika

Dokuz yıl ülke dışında bulunmuş biri olarak yurt dışında en çok aradığım şeyin “ülke itibarı’nın” getireceği güven olduğunu söylemem gerekiyor.

12 Eyl

CHP’li Minyeli Abdullah

CHP büyüklenenlerin partisi olmayı sürdürüyor. Bunu yapıyor olmasının bu tepeden bakışı sürdürmesinin siyasal karşılığı olmasa da bu kıyıcı duruşunda ısrarından vazgeçmiyor. Bir sahiplenme bir koruma bir kuşatma çabası

21 Tem

Üç Gandi

CHP genel başkanını günlerdir konuşup duruyoruz. Arkasına aldığı o muhteşem rüzgarla Türk solunun tarihinde eşine az rastlanacak bir oy alarak iktidar hesabı yapılıp

20 Tem

İki Devlet Arasına Sıkışan Ülkücüler

Ülkücü hareket 12 eylülde büyük bir sınavla karşı karşıya. Referandumda geçici 15 .maddenin kaldırılması da oylanacak.

19 Haz

Akif Beki’ye Sorular

1-Davutoğlu’nun başarıları meydanda iken belden aşağı vurup, nemalanmak peşindesin ki bununla Hande Ataeziyi tokatlayan

17 Haz

Ankara’daki Generallerin İstanbul’da Binbaşılık Savaşı

CHP yeni bir başkan seçti kendisine. Eskisini hiç haz etmediğim halde yenisine ve seçilme biçimine asla onay vermedim.

06 Haz

Furkan

19 yaşındaydı. Yüzüne dört beline bir kurşun sıkarak onu öldürdüler. Furkan bir yardım gönüllüsüydü.

12 May

Genel Başkanınız İstifa Etti Siz Kör Oldunuz.

Şiiri biliyorsunuz. Bugünlerde çok yerlerde duymaya başladığımız bir şiir.

08 May

Yumurta Soyma Makinesinin Pornografik Çağrışımları

Mikro hocamız bahsetmişti ilk olarak yumurta soyma makinesinden. Nasıl bir icat olabileceğinden hareket ederek küçük bir tartışma başlatıp konuyu irdelememizi istemişti.

07 May

Tek Tanrılı Kürt Siyasetinin Kıblegahı İmralı Cezaevi

Sizi bilmiyorum ama ben bundan sonra Kürtlerle ilgili hiçbir konuda taraf olmayacağım. Kürt olanların da kendileri üzerinden adına siyaset dedikleri hergeleliği yapanlarla benimle aynı tarafta olması ihtimaline inanmayacağım.

30 Mar

Oniki Bin Küçüktür Beşten…

Memleketimize 1 2 eylül mimarlarının hediye etmiş olduğu anayasayı dünyada çözülmesi güç problemlerden biri olarak kabul etsek nasıl olurdu diye sorarak yazıma başlayayım dedim.

25 Mar

CHP’nin Kahramanlığı 12 Eylüle Kadar Netekim.

Feyki biliyorsunuz basketbolda kullanılan bir ifade. Rakibini başka bir hamleye inandırarak onu savunma dışı bırakmak anlamına geliyor. AKP bu son anayasa değişikliği hamlesiyle kadim dostu CHP’ye sağlam bir feyk attı. Anayasa değişiklikleri her gündeme geldiğinde CHP’nin uykuları kaçıyor.

20 Mar

THY’nin Üstün Hizmet Anlayışı (!)

Takip Numarası: 2499119 veya THY’NİN Üstün Hizmet Anlayışı Takip Numarası : 2499119 Konu : Diğer/ Mesajınız : Sayın Yetkililer, 23.02.2009 da İSTANBUL ATATÜRK havalimanından TAŞKENTE 21.30 DA HAREKET EDEN UÇAĞI Saat 20.30 da uçuş kartımı almama rağmen 1-Havalimanında bizzat THY görevlilerinin de söylediği

09 Mar

Tahammülsüzlüğün Çarşafla Sembolleşen Parçalanışı

Setredilmeyen Tahammülsüzlüğün Çarşafla Sembolleşen Parçalanışı Mersinde çarşaf yırtan kadınlarımızın görüntüleri herkesi ve daha çok bunu bir açılım heyecanıyla takdim eden CHP lileri farklı duygulara zorladığı kesin.

08 Mar

İktidarın Gücü Herkesi Susturmaya Yeter mi?

Üç yıla yakın devam eden yazı serüvenimde mevcut iktidarı açık kapalı eleştirdiğim çok nadirdir. Yapıp ettikleri arasında yüzlerce sevaba mazhar mesele varken günahlarını veya hatalarını yazmak doğrusunu söylerseniz çok aklıma yatmıyordu.

19 Oca

Yüksekte Oturanın Öfkesi ”Özre’ Kadar Sürer.

Tam eli kanlı terörist başının on yedi santimetrelik kavgasını unutmaya başlamışken yeni bir ölçü vakası ile karşılaştık.

26 Ara

Susan Kürtler ve Küfreden Kürtler…

Susan Kürtlerin Sessiz Çığlığını Bastıran, Küfreden Kürtlerin Sesli Çığlığı Baydemir PKK ‘nin şehir yapılanması olarak adlandırılan KCK operasyonları sonrası siyaset erbabından çok alışık olmadığımız bir çıkışla karşımıza çıktı.

04 Ara

Alevileri En Fazla Korkuları Öldürüyor

Onur Öymen eski bir diplomat. Açıkça çeteleri savunan bir partinin ikinci adamı. Çeteleri savunmak için kol kola yürüyüş yapan avukatları vekilleri olan bir parti bu.

10 Kas

Beyaz Türklerin Endüstriyel Şeriat Korkusu

Türkiye’nin beyaz Türklerinin yıllardır devam eden bir korkusu var: Şeriat. Türkiye’ye şeriatı getirmek isteyenlerin yarattığı ve yaşattığı varsayılan bir korku. Bu korkuyu bertaraf etmek için türlü türlü yöntemlere başvuruyorlar.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank