content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

29 Eki

Van’a Yardım Gönderelim…

Merhaba, sevgili okurum.
Bildiğiniz gibi birkaç gün önce Van ilimizde büyük bir deprem oldu. Van merkezde 10 civarında bina yıkılırken Van’a bağlı Erciş ilçemizde 60’ın üstünde bina yıkılmıştı.
Sizlerde bu kış gününde oradaki yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize elinizden geldiğince yardım etmeye çalışın…
Yardımları bizzat teslim edin
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan insanlar her yerde olduğu gibi Van’da da rahat durmuyor. Oraya gönderilen yardımları gerek belediyelerden gerekse başka yollardan ellerine geçiriyorlar. Sizin yardıma muhtaç bir depremzedeye gönderdiğiniz yardım beklide hiç ihtiyacı olmayan birilerin eline geçiyor. Belki de dağdaki terör örgütünün eline…
Onun için yardımlarınızı yaparken dikkatli olun ve yapabiliyorsanız yardımlarınızı bizzat sizler teslim ediniz.
Aklımın ucundan geçmezdi
Ülkemizde olan bu deprem için zengin, fakir, Türk, Kürt, Laz, doğulu, batılı her kesim insanın bir arada olması gerçekten onur verici bir durum. Keşke sadece böyle bir zamanda değil de normal koşuşlarda da bir arada olabilseler. İnşallah bir gün herkes hatasını anlayıp bu şekilde kardeş kardeş yaşamaya devam ederiz.
Bu ülke hepimizin, biz Türk’üz. Gün gelir ve bir gün birisi arkamızdan vursa bile biz onlar arkalarını döndüklerinde vurmaktansa “ hey gel bir bardak çayımızı iç kardeş” deriz. Bize bu öğretildi kardeş. Zamanında yapılan yanlışlarınızı unutmayız ama sizleri de bu yanlışlardan dolayı ömür boyu mahküm etmeyiz.
Ülkemin her toprağında atalarımızın kanı olduğunu unutmayalım ve Van’da ki kardeşlerimize tüm Türkiye yardım elimizi uzatmaktan vazgeçmeyelim. Bu kış gününde Allah yardımcıları olsun ve umarız daha fazla can kaybı olmadan bu felaketi atlatırız.
Allah yardımcımız olsun.
Saygılarımla
Hasan GÜÇLÜ

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank