content

30 Nis

Türk Titre Kendine Dön ve Hareket et!

Türkiye artık tam bir psikolojik örtülü savaş ortamına girmiştir.

Mevcut siyasi partiler; Türkiye'nin temel sorunlarına dünya gerçekleri ışığında bakamamakta çözüm ortaya koyamamaktadır.

Irki, dini, etnik, mezhep aidiyeti öne çıkartılarak, Türk Milleti'nin ortak dokusu parçalanmaya başlamıştır.

Avrupalıların silahla bir türlü ele geçiremedikleri Anadolu toprakları, silahsız işgalle ele geçirilmiş bulunuyor. Yer altı ve yerüstü kaynakları, yabancılarca ele geçirilmiştir.

Aydınlar, akademisyenler, gazeteciler; yabancı ülkelerin sözcülüğüne soyunmuşlar, zihin kirliliğinde araç haline gelmiştir. Beyinler işgal edilerek Türkiye'de egemenlik kurulmuştur.

Ne yazık ki nüfusun yüzde seksen yedisini teşkil eden saf ve temiz inançlı Türklerin oyu ile iktidara gelen etnik kimliklerini İslam kimliği altında gizleyenler eliyle bu gizli ve sinsi ihanet yapılanması başarılmıştır.

Devşirme sistemi devam ediyor. Aynen Osmanlının son döneminde olduğu gibi.

Demokrasi oyunuyla iktidar ele geçirildi. Gazetecisi, akademisyeni devşirildi. Kafa karıştırıcı zehirli düşünceler, fikirler; gazete manşetlerinde, köşe yazılarında, Tv'lerin ekranlarında akıtılmaya başlandı.

Toplumlar için en tehlikeli yapı, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların görüşleridir.

Bir milleti tek bir hedef doğrultusunda toplamak, vatan birliği ve gelişimi için çalıştırmasını sağlamak ancak ve ancak, vatan için mücadele vermiş kişi ve kuruluşlarla ilgili gerçekçi bilgileri ve vatan için verilen mücadeleleri en doğru şekilde anlatmaktan geçer.

Bu gün; ülkemizin ve milletimizin varlığı için nöbet tutan, güvende yaşamamız için görev başında olan, milleti tek bir hedef ve moral gayede tutmaya çalışan, tarihi şan ve şeref dolu Türk Milleti'nin omurgası olan güvenlik güçlerine yönelik yürütülen acımasız karalamaları milletçe dikkatle takip etmekte; gelişmeleri büyük bir kaygı ile izlemekteyiz.

Bu nedenle; anlatılmayan, eksik ya da yanlış anlatılan geçmiş tarihimize ve yakın tarihimize dair olan bitenleri hatırlamak, hatırlatmak şimdi olan bitenleri doğru anlamak ve geleceğe yönelik niyetleri netleştirmek gerekir...

Olanlar ve olacak olanlar, tüm bilinenleri ile anlatılmalıdır. Bu anlatımlar milletimizi bilinçlendirmenin yanında, birlik ve beraberliğini de güçlendirecektir. Var olan bir bilgi, halka en doğru şekli ile anlatılmazsa, halkın bu alandaki boşlukları ve arayışları yanlış ve çoğu zaman da tehlikeli bilgiler ile doldurulacaktır.

Devletin ve milletin varlığına ve bekasına yönelik yapılan bu büyük ve çirkin karalamalar karşısında Türk Gençliğinin her an göreve hazır bir şekilde beklediğini, bir gün bu karalamaları yapanlara karşılık vermek için sahneye çıkabileceği unutulmamalıdır.

 

Gerçekler; küresel gizli güçlerin medyasınca ve işbirlikçilerce dile getirilmiyor.

Türk Milleti olan bitenleri öğrenmeye çalışıyor. Bastırılmış gizli veya açık örgütler, yeniden hortlatılmıştır.

Vatan satılırken ve değerler altüst edilirken tepki göstermemek de, vatana ve millete ihanetin bir türüdür! Bir çok iyi niyetli kimse bile ihanet içinde olduğunu farkında değildir.

Varolan savaşların teknik sahaları da geliştirilerek psikolojik yönden yıpratma veya bıktırılma yöntemi uygulanmaktadır.

Türk Devleti henüz çözülmemiştir. Dimdik ayaktadır, ayakta kalmaya devam edecektir.

Sloganlar, kavramlar tartışması dönemi bitmelidir.  Eleştiriler,  tespitler yerine hareket zamanı gelmiştir. Bizler değişen ve gelişen düşünceye sahibiz. Dogmaların Türk'ün düşüncesinde yeri yoktur.

Demokrasi içinde, hukuk devleti kurallarına göre hareket edilmelidir. Okumalı, öğrenmeli, bilmeli ve yapılması gerekene odaklanılmalıdır.

Vatansever herkes; ayrılıkları bırakıp tarafını açıkça belli etmelidir.                                                     Duyarlı herkes; teferruatla uğraşmayı bırakıp izleyici olmaktan çıkmalıdır.

Unutulmasın ki; Türk'üz, andımız, milletin bekası ve vatan bütünlüğünün korunmasıdır. Türk'ün Türk lider ve kadrolarıyla  yönetileceği  yeniden küresel güç olması idealine sahibiz.

Tarihleri biz yazdık, her yerde var olduk var olacağız.

Günün Sözü: Türk, tarihi insanlık görevini unutmaz ve ona göre hareket eder.

 

Etiketler : , , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank