content Eşref Zeki PARLAK İstanbul/Üsküdar doğumlu olup memleketi Trabzon/OF'dur. Okan Üniversite İçmimarlık lisans eğitimini almaktadır. Lisans programının ilk senesinde İçmimarlık Bölümü Öğrenci Temsilcisi seçilip hemen ardından yapılan Fakülte Temsilciliğinde Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Başkanı olmuştur. Bilgi yelpazesinin geniş olmasına önem vererek her konuda araştırmalarına devam etmektedir. Özellikle insan psikolojisi üzerine 2002 yılından beri araştırmalar yapmaktadır. Bunun yanında felsefe, siyaset, bilim ve dini alanlarda kapsamlı araştırmaları bulunmaktadır. Geniş bir kitap arşivi bulunmakla birlikte güzel konuşma sanatı üzerine kendisini çeşitli kaynaklardan geliştirmiştir/geliştirmeye devam etmektedir. 7 Eylül 2008'de Türk İç Mimarlar Grubu'nu kurmuştur. Kısa süre içinde 4000'i aşkın üyesiyle Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı içmimarlık grubunu(Türk İç Mimarlar Grubu) kurmuştur. Birçok dernek ve klüpte üyeliği bulunmakla beraber Ataşehir Trabzonlular Derneği'nin kurucu üyelerindendir. Alanında ün yapmış sanat hocalarıyla çeşitli sanatsal aktivitelerde bulunmaktadır. Bunun yanında çeşitli gazeteci, köşe yazarlarıyla araştırmalarda bulunmaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Eşref Zeki PARLAK
03 Haz

Siyonist Hareket Tehdit Altında

ABD’nin, Ortadoğu üzerinde Siyonist baskı ile  uyguladığı politikalar hem ABD yönetiminin hem de Siyonist gücün bazı şeyleri gözden kaçırmasına sebebiyet verdi. İsrail’in Ortadoğu’daki konumu itibari ile ABD yöntemini kullanarak etrafındaki tehlikeleri bertaraf etme derdi, Siyonist harekatı ve ABD yönetimini çok ciddi bir tehdit ile karşı karşıya bırakmış durumda. 

CIA verilerine göre 1990-2010 yıllarında Müslümanların sayısı 1.529.000 (1.5 Milyon) iken bu sayı 2010 yılında 2.595.000 (2.59 milyona) ulaşmış durumda. 

Bir başka araştırmayı ise 2008 yılında dünyaca ünlü Newsweek dergisi yaparakABD’deki Müslüman sayısının 7 ile 8 milyon arasında olduğu söylenmişti. 

Gene ABD dışişleri bakanlığının resmi sitesindeki verilere göre ABD’de en hızlı yayılan dinin İslam dini olduğu söyleniyor. Araştırmalarda yılda 33 binden  fazla kişinin Müslümanlığı tercih ettiği görülüyor. 

Bazı Müslüman araştırmacıların verilerine göre 11 Eylül saldırıları dolayısıyla ABD’de Müslümanlar aleyhine yapılan negatif yayınlar, birçok Müslümanın dinini sakladığı yönünde. Bu durumu göz önünde bulunduran bazı Müslüman kaynaklı araştırmalar,ABD’deki Müslüman sayısının 12 milyondan fazla olduğunu söylüyor. 

Ayrıca bir başka yönden baktığımızda; CIA 2007 verilerine göre ABD nüfusunun%12’sini zenciler oluşturuyor. Ve ABD’de zencilerin küçümsenen, hor görülen kitle olduğunu düşünürsek; bu dilimin çok büyük bir bölümünün barış dinini yani siyah-beyaz, ırk-mırk ayırt etmeyen İslam dinini tercih ettiğini söyleyebiliriz…

ABD’deki Siyonistler tarafından tehlike olarak arz edilen Müslüman popülasyonunun artması, ABD’de ve İsrail’de büyük bir tehlike olarak görülüyor.

Dünyada en çok Yahudinin yaşadığı ikinci ülke unvanına sahip ABD’de, Müslüman sayısının Yahudi sayısını geçmesi İsrail’i çok yönlü çözüm yollarına itiyor.

Siyonist harekatın kendisini bu denli tehlike içerisinde hissetmesinin normal olduğunu şu verilere dayanarak söyleyebiliriz:

Dünya’da en çok Yahudi 5.703.700 nüfusu ile İsrail’de bulunmakta. Ve bu sayı Dünya’daki Yahudi sayısının %42.5’ini oluşturuyor.

Dünyada en çok Yahudi popülasyonuna sahip İKİNCİ ülke ise 5.275.000 yahudi nüfuslu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Bu sayı ise Dünya’daki Yahudi sayısının%39.3’ünü oluşturuyor.

Dünya’da en çok yahudi nüfusunun bulunduğu ikinci ülke olan ABD’de, Müslüman sayısı Yahudi sayısını geçiyor!..

Siyonist harekatın karşı karşıya kaldığı tehlikeyi görebiliyor musunuz?

 

ABD’de bu kadar etkili olan Yahudi toplumu, halbuki ABD nüfusunun sadece%1.6’sını oluşturuyor.

Tüm bu verilere dayanarak; ABD’de hem zenci hem de Müslüman bir başbakanınseçilmesinin tesadüf olmadığı aşikar derecede ortaya çıkıyor.

Böylece OBAMA’nın neden   başkanlık koltuğuna oturtulduğu da niyetleri ortaya çıkartıyor...

*

ABD’de bu denli artan Müslüman nüfusunun yakın gelecekte ABD yönetimi üzerinde oluşturabileceği etkiyi düşünebiliyor musunuz?

Ve dünya Müslüman nüfusunun sadece %0.42’lik dilimini oluşturan ABD nüfusu, dünya Yahudi nüfusunun  %39.3’lük dilimini oluşturmakta.

ABD’deki Müslümanların Siyonist harekat karşısında sağlayabileceği üstünlüğü düşünmek artık normal bir hal alıyor.

Sadece Müslüman sayısının ABD’deki artışının etkisi ABD’deki başkanlık seçimini etkiliyorsa, yakın gelecekte artacak olan BİLİNÇLİ Müslüman sayısının ABD ve dünya düzeni üzerindeki etkisini tahmin edebiliyor musunuz?

Artık “yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışının Osmanlı’dan sonra bu düzen ile tekrar geri gelebileceğini umut edebiliriz.

*

İsrail’in ve İsrail güdümündeki ABD’nin Müslüman ülkelere gözü kararmışçasına saldırganlığının altındaki korkuyu ve endişeyi bu yazı ile birlikte bir kez daha anlamış olduk…

Aslında belki de bu yazı ile birlikte İsrail’in Müslümanlar üzerindeki savaşma arzusunun kat be kat arttığını da görmüş olduk.

Çünkü tahammülsüz bir İsrail’in, hele ki artan Müslüman popülasyonu karşısındaki tahammülsüzlüğünü anlamak zor olmasa gerek.

İsrail’de sırf bu artışın üstesinden gelebilmek için toplu imha silahlarının(Kimyasal ve Biyolojik) üretildiğini düşünmek herhalde abes olmayacaktır… İsrail’in Müslüman ülkeler üzerindeki yeni stratejisi artık tamamen “yok etme” üzerine olduğunu Mavi Marmara olayı ile anlamış olmamız gerekmektedir.

Bu denli bir anlayış 3. Dünya savaşının sebebi olabilir.

İsrail, ABD üzerindeki etkisini henüz kaybetmemişken, ABD’yi tetikleyerek büyük savaşlara sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Özellikle ABD’nin İran’a uyguladığı katı politikanın artması ve İran’ın geri adım atmaması ABD-İsrail ve İran’ı karşı karşıya getirebilir.

*

Yeni dünya düzenindeki “Haçlı Seferi” Siyonist harekatın egemenliği altında devam etmektedir. Siyonist harekat, Hristiyan toplumları da rahatsız ettiğinin farkında. Belki de eski etkisini kaybettiğinin farkında… Ve eminim ki İsrail; kaybetmekte olduğu bu etkiyi, kaybetme aşamasının sonlarına doğru en etkili şekilde kullanacaktır…

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank