content 25 temmuz 1966 Manisa doğumluyum. Manisa Lisesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Manisa da merkez de ikamet etmekteyim.
30 Kas

Kız Msn’si Çalarak Hacker Olduğunu Zanneden

Julian Paul Assange (d. 1971) Avusturalya'lı internet aktivisti ve Wikileaks adlı internet sitesinin editörü ve basın sözcüsüdür.Wikileaks'in editörü olmadan önce fizik ve matematik öğrencisi, hacker ve bilgisayar programcısıydı.

Malumunuzdur bir internet sitesi dünyada POLİTİK TUSUNAMİ oluşturdu. 39 yaşında bir Avustralyalı hacker kurduğu web siteyle ortalığı sildi süpürdü. Gizli belgeler kirli çamaşırlar dökülüyor ortalığa. Bakalım bu deprem  nelere sebep olacak. Devletler nasıl yönetiliyor ve yönetenlerinin çapları ya da çapsızlıkları döküldü medyaya. Ülkelerin konsoloslukları ne mesajlar çekiyor hükümetlerine, hangi lakapları takıyorlar birbirlerine bütün rezillikler dökülüyor ortaya.

Bizim kız msn’leri çalarak hackerlik yaptığını zanneden ahmaklara bir çift sözümüz var. Bakın hacker nasıl oluyormuş öğrenin. Bir iki kıytırık kız mail kutusunu ele geçirmekle sadece kendi Dengesiz ruhunuzu tatmin ettiğinizi görün anlayın.

Wikileaks sitesinde yayınlanan arşivlerin bir çoğunun internet ortamında hacker usulleriyle kazanılmış bilgiler olduğu aşikardır. Ülkelerin resmi sitelerinden bilgi çalmak, yazışmaları ele geçirmek vs bir çok usulle bilgi hırsızlığı yapılabilmektedir. Resmi daireler, bankalar ve gizli örgütlerin elemanlarının iletişimlerini bilmek o kadar da zor değil. Hele iyi bir programcıysanız ve 5-10 kişilik iyi bir ekip kurmuşsanız.

Ülkemizde böyle idealleri olan ekipler var mı acaba ? Kız msn’leri çalarak ne kadar ilerleyebilirler bilmem. Kız msn’si çalmak için harcadığınız vakti evinizin köşesindeki cafe da bir iki kızla sohbet ederek harcasanız daha verimli bir iş yapmış olmaz mıydınız ? Ülkemizin bir online ulusal web ağı yok. Ulusal bir işletim sistemimiz yok. PARDUŞ diye bir işletim sistemimiz var yıllardır. Gerçi o tuhaf ismi bulmak için çok mu ıkındılar bilmiyorum. Ama bizim ulusal bir işletim sistemi ve web ağımızın olması gerekli değil miydi ey uyduruk hacker bozuntuları.

UĞUR ÖZALTIN

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank