content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

30 Ara

James Ibori nin Başını Yere Egen liste Erdoganın Çocuklarının Neleri var….

Bu tipik bir “nüfuz” ticaretine benziyor. Bizim gibi demokrasiyi henüz yaşam biçimine getirememiş ülkelerde (demokrasinin niceliğini yüceltip, niteliğini geliştirip yaygınlaştıramayan) siyasi kişiliklerin soyadları, küresel deyişle, “markalaşmaya” başlıyor. Bu “siyasi markaya” yatırım yapacak bir çok “girişimci” ve sermayedar bulmak mümkündür. Bunlara aynı zamanda yer yer “dönem zenginleri” de denmiştir. YASAL MI? YASAL…..!? AHLAKİ Mİ? …?????

SERMAYENİN (KAPİTALİN) AHLAKI VİCDANLARI SATIN ALABİLDİĞİ YERE KADARDIR… BU GÖRECELİDİR. AHLAKSIZLIĞI İSE GELİR ADALETSİZLİĞİDİR….  BU MUTLAKTIR!!!!

Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Taşçı bugün bloğundan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğullarının mal varlıklarını yazdı. İşte o yazı:

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Oğlum üzerinden bana geleceklerdi” sözleriyle gözlerin çevrildiği oğul Bilal Erdoğan, AKP iktidarı döneminde kuyumculuktan yemeğe, sabunculuktan kozmetiğe kadar pek çok alanda “atılım” yaptı.

Harvard’da kamu yönetimi eğitimi alan, Dünya Bankası’nda çalışan Bilal Erdoğan, ilk olarak ağabeyi Burak Erdoğan ile birlikte değeri tapu kayıtlarına 1 milyon lira olarak yazılan Kısıklı’daki bir villayı aldı. 5 bin 20 metrekarelik bir arazi üzerinde yer alan villalardan birinin sahibi de kız kardeşi Vesile Erdoğan’ın eşi Ziya İlgen olmuştu.

OKYANUS ÖTESİNDE EV

Bu ev Bilal Erdoğan’ın ilk evi değildi. Bilal Erdoğan 24 Ağustos 2005 tarihinde de “okyanus ötesinde” bir konutun sahibi olmuştu. Oğul Erdoğan, ABD’nin Maryland eyaleti, College Park’ta da bir ev satın almıştı. 146 metrekaralik bu ev, Bilal ve eşi Reyyan Erdoğan adına kaydedildi. Başbakan’ın 4 çocuğunun da yurtdışındaki eğitim masraflarını işadamı Remzi Gür üstlenmişti.

GEMİCİK

Başbakan’ın büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın satın aldığı “gemicik” o günden beri tartışılıyor. İlginç olan ise oğul Erdoğan’ın gemiyi kendisine burs veren Remzi Gür’ün eşinin kardeşleri Hasan ve Hüseyin Doğan’dan satın almış olmasıydı. Tıpkı abisi gibi Bilal Erdoğan da BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş şirketi ile denizcilik sektörüne adım attı. Kuruluş sermayesi 3 milyon lira olan şirketin hissedarları ise amcası Mustafa Erdoğan ile eniştesi Ziya İlgen’di.

MİS GİBİ İŞ

Bilal Erdoğan, Maye Dış Ticaret isimli şirkete ortaklığıyla kozmetik sektörüne de girmişti. Maye, ABD’li makyaj malzemesi üreticisi Bellapierre Cosmetics’in ürünlerini Türkiye’de satıyor. Bellapierre, satışlarını alışveriş merkezlerine kurduğu standlarda yapıyor. Bilal Erdoğan, Mis Hediyelik Eşya Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile de kokulu meyve sabunu işine girmişti. İstanbul’da Cevahir AVM ile birlikte 3, Antalya’da 1 stand açan Mis Hediyelik Eşya, ABD’de de Virginia eyaletinde Tyson’s Corner AVM’de stand açarak ihracata başladı. Bilal Erdoğan’ın ortak olduğu Mis Hediyelik Eşya şirketinin 50 bin TL sermayesi bulunuyor.

Sermayesinin 2 bin 500 TL’si Bilal Erdoğan’a, 2 bin 500 TL’si Ali Bahadır Yeşil’e, 5 bin TL’si Mustafa Esankal’a geri kalan sermayenin 40 bin TL’si ise yine Bilal Erdoğan’ın şirketi olan Maye Dış Ticaret şirketine ait.

RESTORANTTAN, OTELE

Oğul Erdoğan, Doruk Izgara Limited Şirketi ile de fırıncılıktan tabldot yemeğe; otel işletmekten, kahvehaneye; kuruyemişçilikten aktarlığa kadar pek çok alanda daha faaliyet yürütebilmenin adımını atmıştı. 300 bin TL sermayeli şirketin ortakları da Mustafa Esenkal ve Ali Bahadır Yeşil.

ALTIN GİBİ İŞ

Bilal Erdoğan, ağabeyi Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan ile birlikte Atatürk Havaliamınanda Atagold’un kuyumculuk mağazasına ortak olmuşlardı. Erdoğan ailesinin diğer ortakları ise Başbakanın da yakın arkadaşı olan Atasay’ın sahibi Cihan Kamer’in çocukları Atasay ve Simay Kamer’di. 500 bin lira sermayeli şirketin yüzde 25′i Bilal, yüzde 25′i de Sema Erdoğan’ın olmuştu.

Etiketler : ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank