content

19 Eki

İslamcı-Etnik Yeni Gladio

Türkiye’de cinayetler işlenir, suikastler yapılır, toplumsal olaylar olur, sağ-sol, alevi- sunni, Kürt-Türk çatışma ortamı tahrikleri yapılır.

Gizli çeteleşmeler, örgütler konuşulur, yargılamalar yapılır, tasfiyeler yapılır. Ancak hiç birinde Gladio, CIA, FBI, MI6, Mossad, konuşulmaz. Sağcısı, solcusu, milliyetçisi, Müslümanı, laikçisi, demokratı, muhafazakarı nedense dinlendirmez.

Soğuk savaş döneminde genellikle milliyetçi bilinen unsurlardan oluşturulan Gladio yeni yapılanmaya gitti. Yeşil kuşak projesiyle uygulamaya konulan Gladio yapılanmasında elemanlar; İslamcı kimlikleri ile birlikte etnik kimlikleri ön planda olanlar her meslek grubundan seçildi. Eğitildiler görev alanları belirlendi, çalışmaya başladılar.

Yeni Gladio; Orient Club’ın (büyük Kulüp) yeni oligarşik yapılanmasının eylem ayağıdır.

Feryat edenler kim? Önceki Gladio yapılanmasında yer alanlar.

Karşı olanlar kim? Öncekine de şimdikine karşı olan bağımsızlık tutkunu vatanseverler.

Yeni örgütlenme; değişen dünya ve bölgesel gelişmelere göre yapılandırıldı.

Peki ama neden?

ABD-İngiltere-Fransa şer üçlüsünün Türkiye ve bölge operasyonu yeni dönem hazırlığını tamamlamış durumda. Türkiye'ye sivil açıdan yapılan operasyon, psikolojik savaş aşamasından eylemli çökertme aşamasına geçmiştir. Zihinsel ve fiziksel ucube tipler, eğitilerek bölge ülkelerinde yönetim değişiminde rol oynuyorlar.

Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) ilk kurulduğu zaman adı Seferberlik Tetkik Kurulu(STK) idi. Türkiye'nin 1951′de NATO'ya girmesinin bir sonucu olarak 1952 yılında ordu bünyesinde kuruldu. NATO'ya giren tüm ülkelerde benzer örgütler kurulmuştu.

Bu örgütler sayesinde ABD, üye ülkeleri NATO aracılığıyla denetim altında tutacaktı.

Giderlerini ABD'nin karşıladığı bu örgütler, NATO'nun gizli örgütü olan Süper-NATO'nun, yani Gladyo'nun denetimi altında idiler. Türkiye'deki örgütün çekirdek kadrosunu Kore'den dönen ve Gayri Nizami Harp stratejisini öğrenmiş olan subaylar oluşturdu.

Kurulun gizli görevi; Türkiye'de Amerika karşıtı bir rejim değişikliğini engellemekti. Aynen diğer NATO ülkelerinde olduğu gibi. Ama STK'nın görünürdeki amacının Sovyet istilasına uğrayan bölgelerde direnişi örgütlemek olduğu söyleniyordu...

Plana göre; yurt çapında çeşitli yerlere silah gömülecek, istila anında önceden belirlenmiş kişiler bu silahları çıkararak direniş başlatacaklardı. Bunun için, topluma sürekli Sovyet tehdidi propagandası yapılıyordu.

CIA ve Adnan Menderes hükümeti arasında imzalanan 1959 tarihli bir anlaşmada, Gizli Ordunun rejime karşı iç ayaklanma durumunda harekete geçirileceği belirtiliyordu.

Seferberlik Tetkik Kurulu'nun ismi 1965 yılında Özel Harp Dairesi (ÖHD) oldu. Daire, ABD'nin kontrolünde uzun yıllar Kontrgerilla (Gladio) olarak hizmet verdi.

Daire'nin resmi varlığı, 1974 yılında Genelkurmay Başkanı Semih Sancar'ın Başbakan Ecevit'ten acil bir ihtiyaç için para istemesiyle ortaya çıktı.

Bu süre içinde; faili meçhul cinayetler, 1 Mayıs 1977, Maraş, Çorum türünden provokasyon ve katliamlar, Kültür Sarayı sabotajı, Sirkeci, Yeşilköy bombalamaları, aydınların suikastlerle öldürülmeleri hep bu örgüt tarafından gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Çünkü TSK, böyle yapmakla Sovyetlere karşı Türkiye'nin bağımsızlığını savunduğuna ve ABD'nin stratejik müttefikimiz olduğuna inandırılmıştı...

NATO eğitimlerinden geçen, beyinleri yıkanan TSK mensuplarının gözü açılır. Onlar ABD'nin her dediğinin çıkarlarımıza uygun olduğu konusunda şartlandırılmışlardı. Ancak 1980′lerin sonuna doğru TSK içinde, ABD'nin stratejik hedefleri konusunda fikir değişiklikleri oluşmaya başlar.

1986 yılında ABD, şimdilerde uygulatmaya çalıştığı Türkiye himayesinden Kürdistan Planını Evren ve Özal'ın oluruyla Türk Ordusu'na da dayatmıştı. Plan, Genelkurmay Başkanı Org. Nejdet Üruğ'un sert direnciyle karşılaşır ve engellenir.

ABD emrinde Irak'a girme planına karşı çıkan Org. Torumtay istifa eder, plan suya düşer.

Komutanlar, ABD'nin Türkiye'yi bölmeyi amaçlayan planlar yaptığını ve bu planları Türk ordusu eliyle uygulamaya koymak istediğini anlarlar.

ÖKK, Gladio'nun sultasından çıkarılır. Bu süreçte, 1990 yılında Org. Doğan Güreş döneminde Özel Harp Dairesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na (ÖKK) dönüştürülür, 1992′de de yeniden yapılandırılır. Bu isim değişikliği ile ABD ilişkilerinin sorgulandığı sürecin de somut bir sonucuydu.

Öyle ki; Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Daire ABD ve Gladio'nun sultasından çıkarıldı!

ABD görevlileri Org. Karadayı döneminde ÖKK binasından çıkarılır.

NATO ve ABD ilişkileriyle, ABD parasıyla, ABD eğitimiyle Türk Milletine karşı oluşturulmuş olan yapı, artık Milli Kuvvet haline dönüştürülür. ABD, TSK'yı hedef alır.

Ya şimdi! Dinci ve etnik unsurlardan oluşturulan Yeni Gladio önce Türkiye’de yapılandırıldı. ABD-İngiltere karşıtı unsurlar hayali senaryolarla, operasyonlarla tasfiye edildiler, devre dışı bırakıldılar. Türkiye odaklı yapılanma ile önce Libya, Mısır şimdi de Suriye muhaliflerini eğitiyor, silahlandırıyor ve ilgili ülkelere göndererek yönetim değişiminde aktif rol aldırıyorlar.

Türkiye içi ve Bölgesel olaylarda yeni savaş yöntemlerine karşı vatanseverlerin duyarlı olması gerekir.

Günün Sözü: Gücünü yabancılardan alanlar, gaflet dalalet ve hıyanet içindedirler.

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank