content

ikradan-mahyaya-aydinlanma

24 Ara

Günah Çarpılırsın Ha!..

İNEK DEYİP GEÇMEYİN!

 

Şeytan, insanları tuzağa düşürmek için, para, kadın ve güç dokusundan bir ağ örmüştür. Ölümden

korkma! Savaştan cayma! Ve sakın gecikme hukukun üstünlüğüne inan ve hatada ısrar etme ve sakın gecikme en küçük bir tehlike izine dahi rastlamayacaksın..   

Değerli okurlarım çok ilginçtir ki, hepimizin bildiği Borsanın simgesi buzağıdır. Bunu inançlıyım diyen bazı din bezirganlarının çoğu bilmez bilemez! Çünkü yaşadıkları pratize ettikleri geleneksel din, Emevi’nin, terz yüz ettiği kendi heva ve hevesleri için uydurdukları zırvalardan ibarettir.

 

Nedenlerin hiç önemi yok diyerek, sonuçları ele alarak mevcut noktaya doğru yolculuk etmek bu konuları asla çözmez. Yaşıyoruz! Ancak yaşamdan anladıklarımız aynı değil. Her birimiz farklı mecralara sürüklenmiş durumdayız.

 

Zihnimizde oluşturulan duvarlar arasına hapsettiğimiz kavramların gerçek nitelikleri ile ilgilenmeksizin, sadece ezberletilenleri yaşıyoruz. Bu ezberler, çoğu kez karşımıza siyasi ideolojiler tabanında çıkarken, savunduklarımızı inandığımız ilmi ölçütlerde çökertseler dahi, sadece bu realiteyi geçiştirip hadsizce savunmaya devam ediyoruz.

 

Amacımız nedir peki?

Körleştirilmişiz, hem de alabildiğince basiretsiz bakan gözlerle donatılmışız. Kim tarafından mı? Doğuştan itibaren bizleri belirli paradigmaların esaretine iten “Derin Din”  tarafından. Sizce Kur’an’daki "Atalar dininden dönmek’’ teriminin gayesi nedir?

Ataların ve Ecdat kabullerinin bütününü reddederek, gerçek öze yönelmek ve yüz tutmak. İşte Kur’an bu kişilere "hanif” diyor. Hanif, ata ve ecdat kabullerinin yaptırımlarını göze almak sureti ile, çoklaştırma bölücülük psikozuna rest çeken, ilahi hükmün niteliklerini yaşayan kişi demektir.

 

Kur’an’ı duvarlara asıp, emevi elitlerinin kurguladığı sömürü ve talan sistemi içerisinde dinini yaşadığını iddia eden yalancıların hali, Kur’an’daki “Altın Buzağı” örneğine çok benzer. “Musa'nın kavmi, onun Allah'la konuşmaya gidişinden sonra, süs-ziynet eşyalarından oluşmuş, böğürebilen bir buzağı heykelini ilah edinmişti. Görmediler mi ki, o onlarla ne konuşabiliyor ne de kendilerine yol gösterebiliyor? Onu benimsediler ve zalimler haline geldiler.” (3/148. )

Günümüz ün çoğu din güruhları bu ayetteki "buzağıya’’ dikkat çekerler. Esas mesele, buzağının materyalidir. O materyal ise "altın’’dır. Yani vurgulanan, altın ve paraya tapınan toplumlara karşı oluşan yaptırımdır. Altın ve paraya tapan bir sistemin, küresel kapitalizm bünyesinde kalmak sureti ile "müslüman’’ olduğunu iddia eden ve dinimi yaşayamıyorum, özgürlük ve demokrasi istiyorum diyenlere sormak lazım.

 

Siz nerenizden uyduruyorsunuz bunu?

Ya sizin dinden haberiniz yok ve kafanıza göre bir din uyduruyorsunuz, ya da yalancısınız Kur’an, altın yığan, sermayeyi kendi bireysel çıkarları için kullanan, adil paylaşımın karşısında olan, meta’yı bir amaç haline dönüştüren, emek ile çelişen bütün sistemleri; "tağut’’ ilan etmiştir.  Bunun karşılığında, emeği koruyan, hak hukuk ve adalet düzleminde cereyan eden, her düşünce ve görüşün özgür yaşayabileceği ideal toplumu önermiştir.

 

Bu gün dünyada çoğu insanlar din adına putperestlik aşılayan hortumcuların hortumundan akan pisliğe bulaştırılıyor.

 

Dinin, ana hükmü olan adil paylaşım kelimesini dahi etmeyen, bir ilandan ibaret olan namazı, salat ile eşitleyen, sınıfsız toplum düzenini adeta haykıran Mescid’i Haram’ı maddi şifa kapısına çeviren bu Derin Dinin  Din Adamları toplumun sinesinde yer ediniyorsa, bu milletin çekeceği çok şey var demektir.

 

Mesele, günah ve çarpılırsın literatürünün İslam toplumuna yer etmesi ve toplumu Buzağıya Tapmaya yöneltmesidir.

Ey Buzağıya tapanlar!  Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı duru din yalnız ve yalnız Allah'ındır! O'ndan başkasını veliler edinerek, "biz onlara, bizi Allah'a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz." diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz. (393)

 

 

BİR AYET

Deki O Allah Bir TEK’tir..

 

BİR HADİS

Münafıkın Alameti 3’tür. 1-Yalan söyler 2- Sözünde durmaz. 3- Emanete Hainlik eder…

 

GÖNDERMELER

-Adana Valisi Hüseyin Avni COŞ’un, haza İNSAN ve VEFA adamı olmanın ötesinde kılı kırk yaran bir DEVLET adamı olduğunu bilmeyen var mı?

-Gecemize iştirak Eden, Sayın Turgay DEVELİ, Ümit ÖZGÜMÜŞ, Seyfettin YILMAZ, Fatma Gürkan Zopçuk hanımefendi, Mehmet Ali BİLİCİ, Bülent ÖZÜLKÜ, Hakan Bülent YARDIMCI , Niyazi ÇETİNKAYA, Ersin RAMOĞLU,  Ziyaettin YAĞCI, Orhan SÜMER, Mustafa İZGİOĞLU, Fahrettin COŞKUN, Nesrin ÇITIRIK, Mustafa KİBAR, Savaş ÇOKDUGULU, Metin KURGUN,  Salih ELBİSTAN, Serdar AYDIN, Bülent TALAŞ, İsa CEYLAN, Azimli Başkan ve Şehremini Zihni ALDIRMAZ’a  gönül rahatlığı içerisinde mikrofon uzatamadığım için MERTÇE üzgün olduğumdan haberiniz var mı?    

-Daha dünkü gecemizde aramızda olan meslektaşımız İsmail ÖZKUL (Allah rahmet eylesin) dostumuzun elim bir kaza sonucu hakka yürüdüğünü duydunuz mu?

-Düğünümüze katılan 20 değerli şahidimizin hemen hepsinin Ekspres Gazetesi okuru olduğunu biliyor muydunuz?

-Akdenizin muhteşem gecesinde Evsen Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla yapılan konuşma metninin içerik ve mesaj yönüyle son derce anlamlı; ancak üslup yönüyle son derce itici ve sert olduğunu dostum Yüksel EVSEN’e  MERTÇE ifade ettiğimi duydunuz mu?

-Adana Polis okulu müdürü Nuri ATEŞ, Erzincanlı Yazar Muharrem Yıldıztaşı, Yazar Cengiz AÇIKGÖZ, Aslan Yağ Yönet,im kurlu Başkanı Nevzat ASLAN, bendeniz Yüksel MERT ve dahi Çetinkaya Mağazalar  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Türkü Dostu Niyazi ÇETİNKAYA ile birlikte COŞ-tuğumuzu; Nevzat ASLAN’ın rakımı en yüksek tepedeki büyüğümüze, Başbakanımız ve hanımefendi için özel şiirler ve türküler hediye ettiğimizi duydunuz mu?   

-HBY’nin bu gün saat: 16-dan 18’e kadar NURS TV’ de Fatma BEYZA ERDOĞAN’ın sunduğu VAKT-İ MUHABBET programında Adana, Türkiye ve Dünya  ile ilgili ilginç açıklamalarda bulunacağını biliyor musunuz?

-Geceye katılan 3 büyük Partinin İl başkanlarının ifadelerinden Akdeniz Televizyonunun yayın politikası açısından kimsenin, candaşı, yoldaşı, sırdaşı olmadığını Adanalının gönlünde ADALET tahtı kurduğunu ispat ettiğini biliyor musunuz?

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank