content
31 Ara

Güle Güle 2-0-0-8, Hoşgeldin 2-0-0-9

2008 yılının son günündeyiz artık. Acısıyla tatlısıyla, ekşisiyle tuzlusuyla koca bir yıl geride kaldı. İyi veya kötü ama geçti artık, bitti. Yaşanılan ne varsa bu gece saatler 00:00'ı gösterdiğinde 2008'de kalacak. Yani geçen senede. Belki espriler yapılacak. Geçen sene seni aradım, telefonumu açmadın gibilerinden. Belki kurnazlık yapıp cevaplar çarpıştırılacak. Bizim için inşallah iyi bir sene geride kalmıştır dostlar. Ama Türk ve Dünya gündemine naçizane bir göz atalım isterseniz.

2008 yılı içinde hatırlayacağınız gibi İtalya Başbakanı Romano Prodi senatodaki güven oylamasını kaybedip istifasını sunarken Bağdat'taki intihar saldırılarında birçok kişi öldü. Kosova bağımsızlığını ilan etti, 50 ülkeyle beraber Kosova'yı bizde tanıdık. Pakistan'da şu an hayatta olmayan Benazir Butto'nun partisi seçimlerden galip çıktı. Raul Castro abisi Fidel Castro'nun yerine geçti. Rusya'daki seçimi Medyedev kazandı. Daha çok var. Bunları yazarsak işin içinden çıkamayacağız gibime geliyor. Varsın yazmayalım, sizi biraz da biz sıkmayalım. Sıradışılığımız ortaya çıksın. Ama bunların tamamına da bir göz atın. Her zaman her fikirde fikriniz olsun dostlar!

Artık Turkcell'in reklamında belirttiği gibi 2-0-0-9 iyice yaklaştı. 2-0-0-8 de gidiyor artık. Yarın benim bu yazımda geçen seneki yazım olarak tarihe düşecek. Ee ne yaparsınız acı ve gerçek. Ömrümüzden bir yıl daha düşerken gençler yine coşacak, orta yaşlar sükut içinde olacak, ihtiyarlar biraz olsun yas tutacak. İşte yılbaşı kutlamasının evrenselliği de buradan gelecek, geliyor. Yılbaşı kutlamaları İslam'a karşıt dinlerin kazandığı bir zafer olarak algılanmamalı. Bir geceliğine dert, tasa, kaygılardan kurtuluş günü gibi görülmeli. En iyisini bilir benim okurum. Bu konuda okuruma gerçek okuruma fazla söze ne hacet ancak bilmeyenlere söylüyorum. İnanın dostlar! Böyle. Mantıken açıklaması bu bunun. Karşıt ideleri gerek yorum gerek mail adresime bekiyorum.

Biliyorum merak edenleriniz var ama benim için nasıl oldu 2008? Ama boşverin. Sizin için tek bir ifadeyle dile getireyim. Karışık.

Bir de kutlama faslı var. Herkesin kendince bir planı var. Bazı bağnaz düşünceliler normal günümdür diyor. Bazıları bağnaz düşünceli olmamasına rağmen aynını tekrar ediyor. Birisi bir gece kulübünde giriyor yeni yıla dans ve içki eşliğinde, diğeri arkadaşlarıyla ev partisinde. Diğeri sohbet ortamında, diğeri sakin bir uzak diyarlarda. Kimisi evde oluyor. Evde olanlara da şahane oluyor! Bu yılbaşı televizyon programları şaha kalkıyor! Müthiş programlar izleyiciyi bekliyor.

Etiketler : , , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank