30 Oca

Sömürge Valisinin Ziyareti…

Her açıdan ABD’ye bağımlı bir Ülke’ye gelmenin rahatlığı; yönetimim emir-komuta zincirine uyduğunu bilmenin pervasızlığı içinde; bir Joe Biden geldi-talimatları verdi-ayarları yaptı ve gitti… Herkesi küçük gören tavırlar, sahte gülümsemeler, bol bol akıl

02 Şub

Amerika’nın Getirdikleri : Demokrasi ve En Büyük Kuran…

Geçtiğimiz günlerde Radikal Gazetesi'nin internet baskısında çıkan bir haberi hayli ilginç bulmuş ve üzerinde biraz vakit harcamak için Instapaper'da saklamıştım.1 30 yıldan bu yana savaşın eksik olmadığı, tam 11 yıldır da Amerika'nın “demokrasi ve özgürlük getirme amaçlı müdahalesi” altında bulunan Afganistan'da, dünyanın en büyük Kuran'ı yazılmış.

19 Eyl

Leş Kargaları Şimdi Kimin Başına Konacak?

59 yıldan beri yazıyor, konuşuyor, radyo/televizyon programları yapıyorum.Sesli/görüntülü yayınlarım hariç, 76 kitaba imza attım, her eserim okunuyor.

06 Ara

ABD’nin Afganistan Merakı…

Afgan savaşı neredeyse 10 yılını tamamlamasına rağmen Amerika hâlâ batakta. Obama, Afganistan’a odaklanacağını söyledi ve Bush yönetimini gerçek savaşı ihmal etmekle suçladı.

12 Kas

Khaled Hosseini: Bin Muheteşem Güneş

  … Yine uzun, kahverengi masalı odaya götürüldü; ama bu kez masanın ortasında badem şekeriyle dolu bir kâse, bir Kuran, yeşil bir duvak, bir de ayna duruyordu. Meryem’in daha önce hiç görmediği (ve nikah şahitleri olduğunu tahmin ettiği) iki erkekle, tanımadığı bir molla masadaki yerlerini çoktan almışlardı.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank