19 Kas

Çiğ Sütün Perakende Satışına Düzenleme

GIDA ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı, vatandaşların sokakta satılan çiğ süte doğrudan ulaşması için Gıda Kanunu Mevzuatı’nda düzenlemeye gidiyor. Antalya Ticaret Borsası (ATB), süt sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini

05 May

Milli İçecek Ayran mı Kola mı?

Geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakan ‘’milli içeceğimiz ayran’’ dedi.. Bir içeceğin milli olabilmesi için o içeceğin ülke çapında en çok

27 Oca

Çiğ Sütte Yapısal Sorunlar Oyunlar

Çiğ Sütte Yapısal Sorunlar Oyunlar Çiğ süt piyasasında yapısal sorun teşkil eden çiğ süt fiyat istikrarsızlığında bugüne kadar hep endüstriyel süt sektörünü suçladık, oyun oynadığını,

12 Tem

Çiğ Süt Tüketmek İçin Bir Neden Daha!

Çiğ Süt Tüketicisi Aşçı Fok  ‘’ 61. Hükümet Programında Süt ve Et ‘’ başlıklı yazımıza ve o yazımızla ilgili gelen yorumlara  gösterdiği tepkide diyor ki:

15 Mar

UHTleşen Pastörize Sütler

UHT (Ultra Heating Tretment ) anlamı yüksel ısıl işlemdir. Süt kutusunda yazılı UHT gördüğünüz ve kutusunda veya şişesinde görmeseniz de meyve suları ve konsantrasyonları yüksek ısıl işlemle üretilmektedir.

26 Oca

Süt Ürünlerinde Yasal Sahte Protein

05.11.2011 tarihli Bugün Gazetesi “Ucuz kaşarda hile üstüne hile” başlıklı haberde kaşara “nennet kazein” katıldığı haberini yapmış.

18 Oca

Kırsalda Gıda Güvenliği Kanun Tasarısı

Süt ve Süt ürünleri Tüketicileri grubundan bir iletişim fakültesi öğrencisi  şunları yazmış; “Gıda Tüketiminde doğrular ve yanlışlar” paneline Süt Sanayicilerinin ‘’Kırsalda Gıda Güvenliği  Kanun Tasarısı’’ panele  damgasını vurdu. Panele Uzaktan görsel iletişim sistemi ile katılan süt sanayicilerinin bir temsilcisi:

07 Oca

Süte Çözümsüz Müdahale Politikaları

2008 yılında Çiğ Süt Üreticileri miting yaptı.Mitingin adı ‘’Sarıkız Hakkını‘’ helal etmiyor idi. Hakikaten “Sarı Kız” hakkını helal etmedi. İki yıl sonra et ithalatı başladı.

01 Kas

Çiğ Sütte Doğru Rakamlar-Canlı Hayvan Müzesi

Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker’in ülkedeki toplam sığır sayısı, üretilen çiğ süt miktarları ile ilgili verdiği rakamları bu yazımızda inceleyeceğiz.

23 Eyl

Hangi Marka Köfte Yenilebilir?

Fikir Sahibi Damaklar Grubu Lideri Sayın Defne Koryürek’in, grubunda yazdığı yazı ile yazımıza başlıyorum: Sevgili dostlarım, Burger King’in hamburgerlerinde sağlığa zararlı bakterilerin tesbit edildiği bugün Türkiye’de

04 Ağu

Tüketicilerin Süt Tozu Dilekçeleri!

Aşağıdaki dilekçe örneğini bir çok tüketicilerle birlikte 02.02.2010 tarihinden itibaren Tarım Bakanlığı’ na göndermeye  başladık.

03 Ağu

Süt Tozu Değil Süt İçin! Niçin?

Sevgili okuyucular, süt ve süt ürünleri hakkında yazdıklarımız sizi süt ve süt ürünlerinden uzaklaştırmak değil sizin  mükemmel  bu ürüne daha çok sahip çıkmanız için yazmaktayız.

01 Ağu

Sütte Ne Var?

Süt ve Süt ürünleri ekmekten sonra Dünya’ da ikinici stratejik ürün olarak kabul edilmektedir. Onu gıda da ikinci önemli sandalyeye oturtan sadece içindeki hayvansal protein değildir.

29 Haz

Acılı Adana Kebabı

Güney ve Güney Doğu’nun insanlarının bir kısmı acı pul biberi, acı yeşil biberini sofralarından eksik etmezler. Bilhassa  Güney’ de

22 May

Amerikalılar Niçin Uzun Boylu?

Amarikalılar  uzun boylu. Sadece onlar mı? Hayır. İskandinav ülkelerinin insanları, İngilizler ve Avustralyalı’lar da uzun boyludurlar. Ama bu saydığımız milletlerden kısa boylu olanı yok mu var ama biz ortalamayı kast ediyoruz.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank