content

24 Mar

Erzurumlu Dadaşlar

Erzurum;

Türk tarihinde,

Kurtuluş savaşında,

Erzurum kongresi ile bağımsızlığa giden yolda ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde müstesna bir yeri olan Doğu’nun serhat şehridir.
Erzurum'un yerli halkına dadaş denir. Dadaşlarda; Erzurum topraklarının onlara yüklediği belli insani kuralları ve kendilerine özgü özellikleri vardır.
Dadaşlık; bir kFotoğraf: Nurullah AYDIN23 Mart 2014-ANKARA ERZURUMLU DADAŞLARErzurum;Türk tarihinde,Kurtuluş savaşında,Erzurum kongresi ile bağımsızlığa giden yolda veTürkiye Cumhuriyeti tarihinde müstesna bir yeri olan Doğu’nun serhat şehridir.Erzurum'un yerli halkına dadaş denir.Dadaşlarda; Erzurum topraklarının onlara yüklediği belli insani kuralları ve kendilerine özgü özellikleri vardır.  Dadaşlık; bir kimliğin sembolüdür. Dadaşlık; bölge insanına verilen yöresel bir sıfattır. Dadaşlık; cesurdur ancak saldırgan değildir.  Dadaşlık; muhafazakardır ancak tüm inançlara saygılıdır. Dadaşlık; özgürlükçüdür. Dadaşlık; demokratlıktır.  Dadaşlık; bütün erdemlikleri yiğitlikleri kendinde toplayan adam demektir. Dadaşlık; adam gibi adam olmak demektir. Dadaşlık; önce vatan, inanç, kültür, kişilik diyenlerin kimliğidir. Dadaşlık; Türk medeniyeti ve Türk kültürü ile şekillenmiş bir kavramdır. Dadaşlar; Saygılıdır. Dadaşlar; Hoşgörülüdür. Dadaşlar; Saygılıdır. Dadaşlık; Yardımseverdir. Dadaşlar; Paylaşımcıdır Dadaşlar; Adaletlidir. Dadaşlar; Merttir Dadaşlar; Dürüsttür,  Dadaşlar; Yalan söylemez. Dadaşlar; Mazlum ve mağdurun yanındadır. Erzurumlu olmak dadaşlıkla özdeşleşmektir. Erzurum, dadaş ve bar üçlemesi birbiriyle yoğrulmuş tek sözcük gibidirGözü pek cesur, korkusuz, inançlı ve dürüst, namuslu, mert insan dadaşlar diyarı Erzurum’un YİĞİT DADAŞLARI; Türkiye ufkunda bir güneş gibi yeniden doğuşun müjdecisi olacaklardır.imliğin sembolüdür.   Dadaşlık; bölge insanına verilen yöresel bir sıfattır.   Dadaşlık; cesurdur ancak saldırgan değildir.   Dadaşlık; muhafazakardır ancak tüm inançlara saygılıdır.   Dadaşlık; özgürlükçüdür.   Dadaşlık; demokratlıktır.   Dadaşlık; bütün erdemlikleri yiğitlikleri kendinde toplayan adam demektir.   Dadaşlık; adam gibi adam olmak demektir.   Dadaşlık; önce vatan, inanç, kültür, kişilik diyenlerin kimliğidir.   Dadaşlık; Türk medeniyeti ve Türk kültürü ile şekillenmiş bir kavramdır.
Dadaşlar; Saygılıdır.   Dadaşlar; Hoşgörülüdür.   Dadaşlar; Saygılıdır.   Dadaşlık; Yardımseverdir.   Dadaşlar; Paylaşımcıdır   Dadaşlar; Adaletlidir.   Dadaşlar; Merttir   Dadaşlar; Dürüsttür,   Dadaşlar; Yalan söylemez.   Dadaşlar; Mazlum ve mağdurun yanındadır.   Erzurumlu olmak dadaşlıkla özdeşleşmektir.   Erzurum, dadaş ve bar üçlemesi birbiriyle yoğrulmuş tek sözcük gibidir
Gözü pek cesur, korkusuz, inançlı ve dürüst, namuslu, mert insan dadaşlar diyarı Erzurum’un YİĞİT DADAŞLARI; Türkiye ufkunda bir güneş gibi yeniden doğuşun müjdecisi olacaklardır.

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank