content
15 Eyl

Cinler İnsanlarla Neden İrtibat Kurarlar-II

Mehmet ALPEREN

Aslında soruyu  aynı  zamanda insanlar içinde sormamız gerekir. İnsanlar neden  irtibat kurarlar ve kurmak isterler

Şeytanda rahmette ayrıntıda gizlidir.

Daha önce dediğimiz gibi önce masum bir merak, arkasından  karşılıklı çıkar ilişkileridir başlar.  Bir medyum   nasıl ki çıkıp “benim şu kadar cinim var” diyorsa, onunla irtibat kuran  cinde “ benim insanlar  arasında bir iş birlikçim var”  diyor. Yani burada kimse kimsenin malı değildir. Her iki tarafta birbirlerinden  faydalanmakladırlar. Nitekim ayet  hükmü de bunu  ifade etmektedir bize. Meal olarak” Onlar bir takım insanlarla anlaşarak birbirlerinin kötülüklerini artırırlar “Kuran dan anladığımız kadarı bu  ilişkilerin  pek hayır  getirmediği ve  “ birbirlerinin kötülüğünü artırırlar” ifadesi ile de ilişkilerin menfaate dayalı olduğu ifade edilmektedir. Burada halk arasında da yaygın olarak bilinen ismi ile  “Büyü” karşımıza çıkmaktadır. Benzer  ifadeleri de ekleyerek  söyleyelim. Büyü, sihir, gözbağcılık, üfürükçülük vs gibi insan psikolojisini etkileyen, zihin alanlarını dumura uğratan faaliyetler  yapılır. Yaygın olan bu örnekten sonra cinlerin insanlarla neden  ilişki kurduklarını  sıralayalım;

1 -  Kendi iradeleri ve istekleri ile  gelenler

2 -  Gönderilenler.

Birinci kategoriye  giren kendi gelenler genellikle tehlikeli olmayan zarar vermeyen  ama etkilediği için insanların yinede korktukları şekil.

Merak; Bazı cinler,  bazı insanlar  gibi insanları ve onların hayatlarını merak ettikleri için kendisi gelir. Bu  genellikle yalnız yaşayan insanlara veya geceleri gelir. Bunu çoğu zaman hislerimizle algılarız. Özellikle  geceleri yalnız kaldığımız sırada birinin bizi izlediğini hissederiz. Hatta  vücudumuzu ürperti kaplar . Hatta  odanın içinde yalnız olmadığınıza o kadar inanırsınız ki bu  çok kişide  bariz olarak  ortaya  çıkar. Bazı insanlar ise bunu  o kadar net algılayamaz. Bununda sebebi kişinin zihin menfezlerinin açıklığı ve kapalılığı ile  alakalıdır. Cinler yapıları gereği yoğunlaşma kabiliyetine sahiptirler. Yani kendilerini  gösterebilirler. Bu merak sebebi ile insan yakınınsa sokulan cindeki  enerji özellikle zihin menfezleri açık olan kişileri etkiler. Ama bunlardan korkmamak gerek.

Bir sonraki yazımızda "Albasma" veya  "Karabasan"

Etiketler : , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

1 Kere Cevaplanmış to “Cinler İnsanlarla Neden İrtibat Kurarlar-II”

  1. 1
    Fahrettin Says:

    Es-Selâmü Aleyküm.

    Albasma ve Karabasan hakkında yazılarınızı bekliyoruz İnşâ Allâh..

    Hâyrlı günler.

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank