content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

01 Eki

Bu gün Mutlu günümüz, Bu gün Türk Dil kutsal Bayramımız.

Benim canım, kanım coşkulu, duygulu milliyetçi, Türkçü dava soydaşlarım, kan kardeşlerim.
Bu gün en kutlu, en mutlu günlerden en güzel gün ULUTANRIMIZIN
Bize Armağan etmiş olduğu Yüce Kutlu, Yiğit, Atılgan bir Millet Türk’tür.

Başbuğumuz, Gazı Mustafa Kemal Paşa ATA’TÜRK’ÜN Büyük Türk milletimize Türkçülüğün en güzel, süslü, şirin, tatlı dilini, tarihi olan bir varlığımızın dilini bizlere bağışladı, 300 Milyonunun konuştuğu zengin, varlı bir Dil TÜRK Dilimiz güvencemiz, Gururluğumuz Sevine, sevine, Mutlu, mutlu olarak Dünya yüzünde, her bir ülke, her bir Türk topraklarında Duya, duya sevinçle konuştuğumuz, okuduğumuz çokta sevdiğimiz kanımız, canımız adamış olduğumuz Türk dilimizdir onunla mutluyuz, geleceğimizden umutluyuz.

Evet, bu gün mutlu günümüz bu gün milli TÜRK dilimizin kutsal bayramıdır.
26 Eylül 1932 81 Yıl önce İstanbul Dolmabahçe sarayında birinci Türk Dil kurultayı toplantısı yapılmıştır.

Bizim bir kutsal Türk dilimizi tüm dünyaya Türk dünyasında okutmalıyız, öğretmeliyiz
Dili, tarihi olmayan bir millet ölmüş sayılmaktadır büyük devletler, uygarlık kuran Türk millet olduğundan dolayı her gece rahatça, Mutluca uyuyarak Allah’ıma Şükür ederek beni Türk yarattığı için Çünkü Türk milleti atılgan, yiğit, kahraman, özveri, elçek
gönülüdür insanları sever bir millet olarak İslam bayrağını tutan, yücelten bir millettir.

Bizler Türkler olarak Türkçülük duygumuzla, arı onurumuzla, büyük turamızla Türk bayrağımız, Türk toprağımızı, Türk vatanımız, Türk dilinizi canımızla, varlığımızla, kanımızla kurmalıyız ona bağlanarak Bu güzel günde, mutlu günde milli iç Türkçülük, milliyetçilik duygumuzla Dil bayramımızı İçten, can , gönülden Türklükle, Türkçesine kutlamalıyız.
Ey soydaşlarım, kan kardeşlerim ey Bozkurtlarım, Ey Efelerim, Ey yiğit Zeybeklerim Ey Alperenlerim, Ey Ülkücülerim Ey Türk dünyam Dil Bayramınız Kutlu olsun, umutlu, mutlu olsun.
Ey Anne, bacılar, kardeşler, dedeler, atalar, minicik çocuklarımız, gözbebeklerimi ey gençlerimiz Türk Dil Bayramınız Kutlu olsun. Yarınlardan müjde, güzel günlerin güneşi doğsun her anımız aydınlık olsun.

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank