content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

23 Oca

Balıkesirliler, Sizin Aşamayacağınız Dağlar ve Yarlar Yoktur!

Balıkesir Spor kurulduğundan bu yana yaşadığı önemli günlerinden, hatta tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Şampiyonlukta 2.lige geçmesini Balıkesir Gala Eğlence Spor ve Aktivite Merkezinde yaptığı muhteşem bir geceyle kutladı.

Balıkesir şehrinin en ünlüleri, en tanınmış simaları Balıkesir sporu kuruluşundan bu yana ona destek, güç ve parasal katkıda bulunan kayıtlı, kayıtsız Balıkesir sporlular şehrin eğlence yeri Gala’ da muhteşem bir gece yaşattılar.

Salonun tamamen dolu olduğu ve mutlaka bin kişiden fazla davetlinin katıldığı bu geceye il protokol masalarında, ilin valisi Yılmaz ARSLAN, Belediye Başkanı İsmail OK,

Balıkesir Üniversite Rektörü Prof. Dr. Şerif SAYLAN, Rektör Yard. Turgut ÖZDEMİR,

Balıkesir Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim ERENTÜRK, Balıkesir Spor kongrelerinde

divan başkanlığı yapan eski Baro Başkanı Av. Turgut İNAL, şehrin popüler müdürlerinden Sağlık Müdürü Dr. Mehmet ÇALIŞKAN, Balıkesir Tıp Fakültesi doktorlarından Prof. Dr.Devrim AKSEKİ, Balıkesir Spor Kulübü Başkanı Tuna AKTÜRK, Balıkesir Spor eski Başkanlarından Rafet ÇETİNEL, Balıkesir Belediyesi Başkan yardımcıları Yusuf ÖZENÇ,Nuri Argun ATICI’ nın katıldığı yemekte oda, sendika, dernek başkanları, Balıkesir’in seçkin hanımları, Balıkesir Genç iş adamları, Balıkesir Basın ordusu geceyi doldurmuşlardı.

Gecede en çok takdir gören Balıkesir sanat elçisi İsmail ÖZKAN Balıkesirlilere olan

özlemini bir kez daha ortaya koydu. Profesyonel, ulusal düzeyde tanınmış bir ses sanatçısıydı ama Balıkesir’ li hemşerileri karşısında kibarlığını, mütevazılığını hiç bırakmamıştı.

İsmail ÖZKAN’ın mütevazılığı herkesin takdirine şahan oldu ve bu geceyi arkadaşları ile birlikte hiçbir ücret almadan yapmıştı. Bu gecede bir başka Balıkesir sevdalısı ve Balıkesir spor deyince akla gelen ilk isimlerden ve profesyonel düzeyde Türk Sanat Müziğine hâkim, icra eden, ödüller alan Sezgin DEDEOĞLU’ da aşkla, şevkle gecede görev yaptı ve yaptığı açıkarttırmayla 35 milyon Balıkesir Spora para kazandırmayı başardı.

Sezgin DEDEOĞLU’ da Balıkesir Valisi gibi, Balıkesir Spor Kulübü Başkanı gibi İsmail ÖZKAN gibi gecede çok alkış toplayanlar arasına girdi. Kula ailesinden de damat İbrahim’ in eşi de alkışlananlar arasında yerini aldı.

Bu hanımefendi Faruk KULA’ nın ablasıydı. Gala bu gece parlak bir sınav verdi. Mehmet TERZİ’ nin yanında mutlaka Mustafa BAKKAL ailesinin de dahli olacağınısanıyoruz. Onlarda işin başında gibiydi.

Gece 24’ e kadar aralıksız sürdü. Servis çok güzeldi, görevliler yetişmişti. Yemeklerde çok beğenildi, her taraf pırıl pırıl tertemizdi. Hiçbir izdiham yaşanmadı. Salona gelen konukları hiçbir karışıklığa meydan vermeden yerleştirme işlemi yapan hosteslerde, gülen yüzleriyle ilgi topladı.

Balıkesir Spor gecesi üzerine daha çok yazılar yazılacağı ve konuşmalar yapılacağı sanılmaktadır. Başlangıç takdire şahan bulundu. Dileriz bu hız, bu heyecan aynı tonda sürer

Balıkesirliler bu bütünlüğünü asla dağıtmazlar bir dahaki sezon sonunda bu sefer geceyi Gala’ da değil, dileriz Balıkesir stadyumunda yaparlar ve stadyumun da olacağına kaniiyiz.

Nitekim 3 - 4 gün önce Balıkesir Üniversitesi Şehir merkezinde bulunan 6500 öğrenci için yapılan diploma töreninde nasıl dolmuşsa, nasıl muhteşem törenle dışarıdan gelen öğrenci ailelerine çok mükemmel ev sahipliği yapmışsa, Balıkesir Spor bir dahaki sene böyle bir mutluluğu mutlaka paylaşırlar. İnşallah torunum Sim İNAL Gittiğim bu geceye, kayınbiraderim eski Balıkesir Sporlu “Deli Nezih” diye lakap takılan fırtına gibi futbolcu eski Fenerbahçeli Nezih TOSUNCUK’ la Balıkesir Sporun bu kutlamasına katılmış oluruz.

Haydi Balıkesirliler siz Kuva - yi Milliyecilerin çocuklarısınız. Geçemeyeceğiniz

Güç, yaramayacağınız dağlar, aşamayacağınız yarlar yoktur. Siz Balıkesirlisiniz.

Sevgili hemşehrilerime elemsiz ve kedersiz yıllar dilerim.

Etiketler :

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank