content 25 temmuz 1966 Manisa doğumluyum. Manisa Lisesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Manisa da merkez de ikamet etmekteyim.
30 Mar

Askerlik Adam Öldürme Sanatı Değildir

Askerlik adam öldürme sanatını öğrenme yeri ya da kursu mudur ? Sayın Kılıçdaroğlu askerliği ADAM ÖLDÜRME SANATINI ÖĞRENME YERİ olarak ifade etmiş ve büyük bir gafa imza atmıştır. Türkler de üç kutsal vardır, Ana, vatan ve asker olmak. Analar vatan için oğullar doğururlar ve gerektiğinde en kıymetli varlıkları olan oğullarını vatan uğruna kurban ederler.

Şehid olmak Müslümanlar için kaçılacak korkulacak bir şey değil bilakis kucaklanacak özlenen hasretle beklenen bir manevi makamdır. Askerlik neden kudsaldır bunu inceleyelim. Bunu anlayabilmek için Hak nedir, Hak almak nedir, sorumluluk yüklenmek nedir, fedakarlık yapıp hediyelerine nail olmak nedir bunları bilmek gerekir. Yani cihat eden ganimete kavuşur misalidir.

Askerde adam öldürme sanatı öğrenilmez vatan koruma sanatı öğrenilir. Vatan sınırlarında nöbet tutanlar olmalıdır ki, vatan içinde aileler,ana babalar,çocuklar rahat uyusun ve eğitilsin yetiştirilsin.

Toplumların ortak malları, ortak yaşamları, ortak sorumlulukları vardır. Ortak mallar yollar, sokaklar, parklar, devlet, devlet ve belediye malları, Camiler,kışlalar,  ormanlar, nehirler, vs. Ortak mallar da toplumun her ferdinin hakkı ve sorumluluğu vardır. Bu sorumluluğu sadece çocuklar, ihtiyarlar ve sakatlar istisnadır. Hatta bu yönde sakatlar,çocuklar ve ihtiyarlar toplumun sorumluluk aldığı vebal yüklendiği gruplardır. Bu üç grup o toplumun sırtındadır. Bakımları mecburidir.

Toplumun ayakta durabilmesi, var olabilmesi için asker olmak o topluma bir vicdan borcudur. Askerlik toplumun erkek oğullara yüklediği bir sorumluluktur. Asker kaçağı olanların çok büyük bir vebal aldığı gerçektir. Askerlikten kaçan kaçakların tüm askerlik yapanlara borcu var demektir. Bu da bir nevi hırsızlıktır.

Bir kişinin cebinden para çalmak ile bir derneğin ya da vakıfın kasasından ya da devletin kasasından para çalmanın, yolsuzluk yapmanın arasında karlı dağlar kadar fark vardır. Bir kişinin cebinden para çalan sadece o kişi ve ailesine borçlanır. Bu kişiyle helalleşmek mümkündür fakat derneğin, vakıfın kasasından çalan kişi yüzlerce Hak sahibiyle helalleşmek zorundadır. O iş de çok zordur. Devletin kasasından çalanın durumu ise faciadır. Binlerce kişinin vebali yüklenilir ve helalleşmesi imkansız gibidir. Asker kaçağı da o devre askerlik yapan tüm askerlere borçlanır. O vebal de mutlaka bir yerlerden çıkar bunu unutmayalım. Sahte sakat raporu alıp sakat aylığı alanlar da aynen tüm sakatlara borçlanır.

Sayın Kılıçdaroğlu bu yaptığı büyük gaf ile bende hayal kırıklığı yaratmıştır. Özür dilemesini beklerdim. Devleti yönetenlerin ve devleti yönetmeye talip olanların on defa düşünüp bir defa konuşmaları gerekmez mi ?

Etiketler : , , , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

2 Kere Cevaplanmış to “Askerlik Adam Öldürme Sanatı Değildir”

 1. 1
  hakan kesilmiş Says:

  Sayın Özaltın, askerlikte ne öğretilir askere o halde? Evet CHP genel başkanı doğru söylüyor.Askerlik insan öldürme öğretilen yerdir. Askere düşmanın neresine ne mesafeden nasıl kurşun sıkılacağı, el bombasının nasıl atılacağı hatta süngü düşmanın neresine ne şekilde saplanır gibi konular öğretilir. Yoksa siz askere çiçek nasıl sulanır,tavuklar nasıl beslenir mi öğretilir sanıyorsunuz. Konusu ne olursa olsun asker adam öldürmeyi öğrenir. Vatanına saldıran düşmanı nasıl bertaraf edeceğini öğrenir.Bunu da öğrenmek zorundadır zaten. yıllarca doğuda savaş veren kim sizce? asker değil mi?
  Bir düşünün ve karar verin kim gaf yapmış???

 2. 2
  Uğur ÖZALTIN Says:

  Kendi ağzınızla söylüyorsunuz VATANI SAVUNURKEN diye.
  Askerlik vatan savunma borcudur.
  Adam öldürme işi terör örgütünde mafyada çetelerde olur.
  Asker vatan savunur. Ölürse şehit olur.
  Terörist çeteci ya da mafya elemanı ölürse iehit olmaz.
  Leş olur.

  Şehid olmak ile LEŞ OLMAK arasındaki farkı size öğretecek değilim. Siz araştırın bunu.

  Herkes sempati duyduğu siyasi liderin hatasını görmezen gelirse çifte standartlar ülkesi oluruz, oldukta zaten.
  Önce kendi hatalarımızı düzeltelimki karşıdakini ikaz etme hakkımız olsun

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank