content

yazarportal-com-bilgiagi-net-tasviriefkar-com

13 May

Bir Alanda Çalışarak, Birliğimiz Kurmalıyız

Irak Türkleri Dünyaca, tarihiyle, kültürü, folkloru ile tanınan Irak’ın Kerkük bir Türk şehri olarak, Türkiye Cumhuriyetine ve tüm Türk dünyasına karşı büyük sevgi, milli duyguyu besleyerek, Türkçülük ilkesini knıyla savunarak milli davasına sarılarak sahip çıkmaktadır, dünyanın neresinde olursa olsun bir Türk’ün parmağı kanarsa, incinirse, Irak Türklerinin gönlü coşarak, orada artmaktadır,
Türk kardeşlerinin acısıyla, sevinciyle yaşayarak, özveri olarak paylaşmaktadır, ve öz be öz kan kardeşi olan Türklere
Yakınlık, iç sevgisini bildirerek saygısını göstermektir.,

Çünkü Irak Türklerinin gönülleri, duyguları, yolları, dillleri, ilkeleri birdir, bir kalacaktır
Bizler Irak Türkleri olarak, tüm kan kardeşlerimizle, soydaşlarımızla, milli dava mücadelemizi, birliğimizi kurmak için, usumuzu, düşüncelerimizi birleştirerek, bir alanda çalışmaya katılmalı onarmaktayız. Bu kadar sessizlik, susmamız, uykuda yatmamız bitmelidir, uyanmalıyız, Alevisi, Şii, Sünni’si mezhepçiliği, bölgesizliği, sandalye, koltuğu, parayı bir yana bırakarak, başka ülkelerde yaşayan kan kardeşlerimizle ilgilenmemiz gerekmektedir.

Her şeyden önce milletimizi, birbirimizi severek, büyük Türk milletimiz düşünerek, bir fikir, usta, bir ilkede, bir akılda, düşüncede Şii, Sünni ve Müslüman olmayan her bir Türk ile kan kardeş, soydaş, bir kandan, bir candan olduğumuzu, bir ilkeye hizmet etmeliyiz.
Ve dünyanın neresinde bir Türk varsa dinine, Mezhep, rengine, ülkesine bakmadan, bir bayrak altında birleşmek için korku, ölüme karşı çalışmalıyız, milli mücadele davamızı başarmalıyız bir ses, bir ağız, bir ilke olalım, bir can, bir kan olalım birbirimize sarılalım, düşmanlara fırsat vermeden içimizde uzun yıllardan olan ayrılığa, uzaklığa karşı, yakınlaşalım, görüşelim, kaynaşalım,
Derdimizi, acımızı, sevincimizi paylaşarak
Ne mutlu Türk’üz, Türküyüz birlikte, beraberce söylemeliyiz.

Bizler Türk olduğumuz kadar kan kardeşiz, can ciğeriz, bizi, bizden ayırmaya hiçbir süşmanın, hainin güçü yetmez, bir korku, ölüm bilmeyiz davamız yolunda sonsuza dek yürüyeceğiz çünkü bizim için
Kerkük şehri bir Türk şehri olduğu kadar Tebriz, Erbil, Musul, Erdebil, Halep, Diyarbakır, Kara bağ, Türkmen Sahra, Adana, Van, Ahiska, Doğu Türkistan, Güney Azerbaycan, Türk’tür bir Türk toprağı, yurdu olarak kalacaktır.

Türkler günümüzde Dünyanın tüm ülkelerinde yaşamaktadırlar, ister Afşarlar, Bayatlar, Kızıl deriler, Azeriler, İster Türkmenler, Özbekler, Afşarlar, Kırgızlar, Tatarlar, Gagavuzlar Aleviler olsun birçok ırklar büyük Türk milletinin bir parçası olarak Türk sayılmaktadır.
Türkler dünyada olduğu gibi Arap Devletleri, Ortadoğu Mısır, Cezayir, Libya, Suriye, İran, Irak, Lübnan, Tunus, Filistin, Aman, ve dünyanın her yerinde yaşamaktadırlar.

Bu ülkeler Türk ülkeleri olarak hiçbir zaman Araplaşmayacak, Kürtleştiremeyecektir Ve başka bölgelere katılmayacak.
Tarihe iyice doğrudan bakmış olursak soyların, ırkların , boyların, oymakların birçoğu Türk’türler, onurlu, temiz anne babalı, doğru Türk olanlar, hain olamazlar, vatanların, toprakların satmış olamazlar.
Artık ayrılığa, uzaklığa, dargınlığa, kırgınlığa ortamızda olan bölünmeye
Son vermeliyiz ayrılığa, birbirimizi sevmemeye karşı çıkmaya hayır diyeceğiz.
Mert, onurlu, töreli, namuslu, doğrudan Türk olanlar bu Türk birliği için bir alanda duracaklar, bunu Gerçekleştirmek için birleşecekler.
Ne bahasına olursa olsun, birbirimize sarılalım, kucaklaşalım birbirimiz için ölelim, kan dökelim, bir Türk kan kardeşimizi yabancılara satmayalım, satmayalım bırakmayalım onun yanında olalım destek, moral verelim
Birleşelim birlikte çalışalım, yorulalım birlikte hareket edelim, bu Türk topraklarımızı birlikte kurtarmalıyız.

Türklüğümüzü savunarak bu uğurda baba, dede, atalarımızın şehitlerin kanlarını yok edecek hiçbir göç karşımızda durmayacak olmayacaktır.
Şirin canlarını, temiz kanlarını Türklük, toprak, vatan, bayrak için veren şehitlerimiz yüce tarihimizde sonsuza tek, parlak kalarak, sönmeyen ışık olarak, tüm Türk dünyamızı aydınlatacaktır.
Bu kutsal vatan topraklarımıza üstümüzde olan emaneti başaramazsak atalarımıza nasıl bakacağız,
Nasıl onların izinde yürüyeceğiz
birleşelim birlikte silaha sarılalım, kan, can verelim Kerkük için, Türkiye,Türk dünyası için, her bir Türk için, Türkler hiçbir zaman milli mücadele,Türkçülük davalarında uzak olmayacaklar, milli mücadele Cephesinde kardeşçesine yeni Türk geleceğini kurmak için, tüm dünya Türkleri birleşmek için çalışmalıdırlar, çünkü Türkler birdir bir kalmalıdırlar, birliklerini kurmalıdırlar, topraklarımız varlığımızdır, bayrağımız kanımızdır yurdumuz düşmanlara satılmadan haydi Türk kan kardeşler bir alanda çalışalım, yorulalım, birleşelim, birliğimizi, birliğimizle kurmalıyız.

Etiketler : , ,

Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Yorum Yazınız

You must be logged in to post a comment.2007-2012 Bilgi Agi / Turkiye nin Interaktif Kose Yazari Gazetesi

Designed By Online Groups
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bizajans, kent akademisi, sunubank